استاندارد سازی مصالح ساختمانی - مقالات - پروژه های دانشجویی

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از صدور دومین پروانه استاندارد کمپوست کشور به مرکز پردازش و بازیافت پسماند جزیره خارگ خبر داد.   

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در نشست فعالان عرصه آزمایشگاهی محصولات مختلف در بوشهر اظهار داشت: این مرکز که با هدف بازیافت پسماند‌های غذایی، زراعی، برگ درختان و دیگر پسماندها، از سال 81 با همکاری مشترک مدیریت عملیات عمومی خارگ و شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ فعالیت خود را آغاز کرده، اخیراً موفق به دریافت پروانه استاندارد تشویقی شد. وی افزود: کمپوست حاصل یک فرآیند بیولوژیک است که در طی آن، زباله‌هایی که منشأ آلی دارند تغییر ترکیب داده و به حالت نسبتاً پایدار در می‌آیند. بهره‌مند با اشاره به تأثیرات منفی و زیان‌بار کودهای شیمیایی بر محیط زیست و مصرف‌کنندگان، اظهار داشت: تولید کمپوست از مواد زائد شهری یکی از روش‌های مناسب بازیافت مواد محسوب می‌شود که امروزه در اکثر کشورهای دنیا به ویژه کشورهایی که درصد مواد آلی زباله آن‌ها بالاست، مورد توجه قرار گرفته است. مدیرکل استاندارد بوشهر، کمک به بهبود وضعیت خاک و افزایش رشد گیاه را از مزایای استفاده از کمپوست طبیعی عنوان کرد و یادآور شد: اگرچه استاندارد کمپوست اجباری نیست اما برای تولید کمپوست سالم، باید تمام استانداردها رعایت گردد، چرا که کیفیت کمپوست، به کیفیت فرآیندهای تولید آن بستگی دارد. براساس این گزارش، زباله‌های غیرآلی این جزیره به کارخانه‌های تهیه مواد اولیه ارسال می‌شوند اما تمام زباله‌های آلی جزیره خارگ در مرکز بازیافت پسماند با کم‌ترین حجم آلودگی ممکن به کودهای سالم تبدیل می‌شوند که در فضای سبز، کشاورزی و گل‌کاری در این جزیره استفاده می‌شود 

لینک منبع: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930901001119


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 17:6  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال از ورود یک‌هزار و 566 محموله کالای غیراستاندارد به کشور جلوگیری شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: با وارد شدن دو هزار و 989 خودرو به به ارزش حدود 400 میلیون دلار از طریق مرزهای آبی این استان، آمار شش ماهه نخست واردات خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده، اما با این وجود به دلیل ممنوع شدن واردات خودروهای لوکس (بالای 2500 سی‌سی)، ارزش دلاری این تعداد خودرو نسبت به سال گذشته در همین مدت، به حدود نصف کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: در این مدت، از ورود یک‌هزار و 566 محموله کالای غیراستاندارد جلوگیری شد که با توجه به کاهش بیش از 50 درصدی نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته می‌توان به این نتیجه رسید که بازرگانان نسبت به استانداردهای مورد نیاز جهت واردات کالاها آگاهی بیشتری کسب کرده‌اند.

بهره‌مند به انجام دو هزار و 823  فقره آزمون برای ارزیابی کیفیت کالاهای وارداتی جهت انطباق با استانداردهای ملی اشاره کرد و گفت: همچنین در مدت شش ماهه نخست امسال حدود یک تن خرما به خارج از کشور صادر شده است.
لینک منبع: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930827000832


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 17:1  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با برگزاری دوره آموزشی 17025 در بوشهر، اعتبار نتایج آزمایش‌های استاندارد در سطوح بین‌المللی افزایش می‌یابد.  

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در حاشیه برگزاری دوره آموزشی ممیزی داخلی سیستم کیفیت آزمایشگاهی اظهار داشت: اداره کل استاندارد استان بوشهر دوره آموزشی ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO/IEC 17025 به منظور ارتقای خدمات آزمایشگاهی و استانداردسازی محصولات را برگزار کرد. وی بیان کرد: این دوره آموزشی به منظور پیاده‌سازی استاندارد 17025 در آزمایشگاه‌های همکار استاندارد بوشهر و با هدف افزایش اعتبار نتایج آزمایش‌های استاندارد در سطح ملی و به ویژه سطوح بین‌المللی برگزار شده است. این مقام مسئول اظهار داشت: این دوره که با حضور بیش از 50 نفر از مدیران و کارشناسان استاندارد استان و کارشناسان آزمایشگاه‌های همکار استاندارد در سالن اجتماعات اداره کل استاندارد استان بوشهر برگزار شد، 14 ساعت به طول انجامید. بهره‌مند گفت: از مهم‌ترین مزایای پیاده‌سازی استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO/IEC 17025 می‌توان به ایجاد اطمینان بیشتر نزد مشتریان در سطح ملی و بین المللی، پذیرش نتایج آزمایشگاه در سطح ملی و بین‌المللی، و استقرار و اجرای الزامات استاندارد ISO/IEC 17025 در آزمایشگاه و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت، به منزله برآورده نمودن کلیه الزامات استاندارد ISO 9001:2000 اشاره کرد.  

لینک منبع : http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930826000942


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 16:58  توسط محمد صفدران  | 

پلمپ شرکت غیرمجاز طراحی و نصب آسانسور در جم  

 

خلیج فارس: رئیس استاندارد شهرستان کنگان گفت: طی گشت مشترک با اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جم، یک شرکت غیرمجاز طراحی و نصب آسانسور پلمپ شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ مصطفی رامشی افزود: با بازرسی‌های کارشناسان این اداره کل به همراه بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت طی گشت مشترک، شرکت غیرمجاز نصب آسانسور با نام تجاری «سما صنعت رامجرد جم» شناسایی و به دلیل نداشتن مجوز طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت، توقیف شد.

وی ادامه داد: به دلیل حساسیت بالا و به منظور رعایت ایمنی آسانسورها و حفظ جان مردم، ضمن بازرسی از آسانسورهای اماکن عمومی توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده، از فعالیت شرکت‌های غیر مجاز طراحی و نصب آسانسور جلوگیری به عمل می‌آید.

رامشی اظهار داشت: طبق توافق سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت عمرانی وزارت کشور، صدور پایان کار ساختمان توسط شهرداری‌ها منوط به ارائه تأییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور از ادارات کل استاندارد استان‌هاست. 

لینک منبع: پرتال استاندارد استان بوشهر        پایگاه خبری خلیج فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد کنگان, محمدرحیم بهره مند, مصطفی رامشی, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 16:56  توسط محمد صفدران  | 

استاندارد گناوه با دانشگاهها تفاهم نامه منعقد می کند

گناوه-ایرنا- مدیر استاندارد گناوه گفت: این اداره به منظور بهره گیری از نظرات و دیدگاه های استادان دانشگاه ها برای استفاده در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی با این مراکز تفاهم نامه منعقد خواهد کرد.

قدرت اله شاهین زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به این که مجوز اجرای این برنامه از مرکز به استانها و شهرستان ها واگذار شده، این اداره نیز برای محقق شدن آن اقداماتی مهم انجام داده است.

وی اظهارکرد: بدین منظور نشست با مسوولان این دانشگاه ها در برنامه کاری قرارگرفته و با برخی از آنان جلسه برگزار و متن تفاهم نامه برای منعقدشدن قرارداد ارایه شده است.

وی گفت: با پیگیری های بعمل آمده، روسای دانشگاه های این شهرستان از این برنامه استقبال کرده اند.

مدیر استاندارد گناوه افزود: پس از عقد تفاهم نامه، کمیته ویژه ای متشکل از استادان دانشگاه و کارشناسان این اداره برگزار و در زمینه معیار و مشخصه هایی که یک کالای باکیفیت داشته باشد، بحث و تبادل نظر و مشورت خواهدشد.

وی بیان کرد: مباحث این نشست ها پس از جمع بندی به مرکز استان و سپس به تهران ارسال و پس از بررسی درصورت مصوب شدن جزو سند ملی تدوین استانداردهای ملی ثبت و اجرا خواهدشد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای سه دانشگاه شامل پیام نور، آزاد اسلامی و علمی کاربردی است 

لینک مطلب: ایرنا     پرتال سازمان ملی استاندارد ایران         پرتال استاندارد استان بوشهر


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۳ساعت 16:51  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با برگزاری دوره آموزشی 17025 در بوشهر، اعتبار نتایج آزمایش‌های استاندارد در سطوح بین‌المللی افزایش می‌یابد.  


 خبرگزاری فارس: اعتبار نتایج آزمایش‌های استاندارد در سطوح بین‌المللی افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در حاشیه برگزاری دوره آموزشی ممیزی داخلی سیستم کیفیت آزمایشگاهی اظهار داشت: اداره کل استاندارد استان بوشهر دوره آموزشی ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO/IEC 17025 به منظور ارتقای خدمات آزمایشگاهی و استانداردسازی محصولات را برگزار کرد.

وی بیان کرد: این دوره آموزشی به منظور پیاده‌سازی استاندارد 17025 در آزمایشگاه‌های همکار استاندارد بوشهر و با هدف افزایش اعتبار نتایج آزمایش‌های استاندارد در سطح ملی و به ویژه سطوح بین‌المللی برگزار شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: این دوره که با حضور بیش از 50 نفر از مدیران و کارشناسان استاندارد استان و کارشناسان آزمایشگاه‌های همکار استاندارد در سالن اجتماعات اداره کل استاندارد استان بوشهر برگزار شد، 14 ساعت به طول انجامید.

بهره‌مند گفت: از مهم‌ترین مزایای پیاده‌سازی استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ISO/IEC 17025 می‌توان به ایجاد اطمینان بیشتر نزد مشتریان در سطح ملی و بین المللی، پذیرش نتایج آزمایشگاه در سطح ملی و بین‌المللی، و استقرار و اجرای الزامات استاندارد ISO/IEC 17025 در آزمایشگاه و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت، به منزله برآورده نمودن کلیه الزامات استاندارد ISO 9001:2000 اشاره کرد. 

link


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۳ساعت 7:0  توسط محمد صفدران  | 

مدیر کل استاندارد استان بوشهر از بهره برداری دو آزمایشگاه بزرگ ترموستات و کمپرسور در هفته استاندارد خبر داد.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر از بهره برداری دو ازمایشگاه بزرگ ترموستات و کمپرسور در هفته استاندارد خبر داد.

محمد رحیم بهره مند در جمع خبرنگاران با تبریک هفته ولایت و امامت گفت: سازمان جهانی استاندارد 14 اکتبر را روز جهانی استاندارد با شعار «استاندارها تراز کنندی میدان رقابت» تعیین کرده و به همین منظور 16 تا 22 مهر ماه هفته ی استاندار نام گذاری شده است.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر ادامه داد: امید داریم درعرصه تولید بتوانیم با تولید کالاهای با کیفیت برنده این میدان رقابت باشیم.

وی با بیان اینکه در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هستیم، تصریح کرد: از آنجا که این سال اقتصاد مقاومتی نیز نام گذاری شده است، بحث تولید مطرح شده وتمام تلاشمان پیدا کردن جایگاه اصلی تولید ملی منطبق بر استاندار جهانی میباشد.

مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر اظهارداشت: امید داریم بتوانیم در عرصه کنترل بازار از طریق نظارت صحیح زمینه را برای پیشرفت تولید برای تحقق اقتصاد مقاومتی به ظهور برسانیم.

ساخت ساختمان اداره استاندار در شهرستان‌های استان بوشهر

بهره‌مند با بیان اینکه ساختن اداره استاندارد در شهرستان‌های استان برای تسریع در کار مردم است، اظهار داشت: علاوه بر ساختمان مرکزی که در شهرک مرکزی است دارای شش نمایندگی در شهرستان‌های دیلم، گناوه، بندر ریگ، کنگان، گمرک بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر هستیم.

وی عملکرد اداره استاندارد را مثبت برشمرد و تصریح کرد: نظارت بر کالا های وارداتی 117 گواهینامه صادراتی به خصوص محصول خرما، 217 فقره تمدید، تعلیق و ابطال پروانه استاندارد داشته‌ایم.

وی ادامه داد: برای اولین بار توانستیم شاخص صدور پروانه استاندارد را به تحقق 100 درصدی برسانیم.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر ادامه داد: فضا را به گونه ای فراهم کرده ایم که تمام شهرداری‌ها برای ساختمان های دارای اسانسور الزاما باید مجوز از اداره کل بگیرند.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: 32 جایگاه cng رفع نقص شده و 10 تای دیگر برای ماه اینده در دستور کار اداره استاندارد قرار دارند.

پارک ها دارای حداقل ایمنی هستند

وی با بیان اینکه پارک ها دارای حداقل ایمنی هستند، اصافه کرد: توقیف 32هزار قوطی کنسرو، کشف یک واحد آب رادیاتور در یک منزل مسکونی، توقیف بیش از 40 هزار متر آب رادیاتور، ایجاد طرح‌های ضربتی برای واحدهای غیر استاندارد و.....از عملکردهای مثبت اداره استاندارد است .

بهره‌مند ادامه داد: ما در کشور مقام اول را برای کنترل کیفیت و تدوین و عنوان دبیر برتر تدوین استاندارد را از ان خود کردیم.

وی از انعقاد قرداد با انجمن نمایش، همایش مشترک با نیرو انتظامی، همایش موتور سواران در دشتستان کسب عنوان برتر روابط عمومی، رساندن پهنای باند اینترنت از دو مگ به هشت مگ، احداث انبار مرکزی اداره کل، کسب مقام اول جشنواره شهید رجایی برای تکریم ارباب رجوع و کسب مقام اول دبیری بین ادارات سراسر کشور و....از عملکرد های اداره استاندارد نام برد.

از برنامه های هفته استاندارد می‌توان به برگزاری تور خبرنگاری، اجرای نمایش های عروسکی در دبستان شاهد و شهرستان گناوه، افتتاح نمایشگاه کمپرسور برای اولین بار در کشور و غیره ...اشاره کرد


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۳ساعت 7:30  توسط محمد صفدران  | 

 مدیر استاندارد گناوه گفت: واحد تولیدی کابینت سازی بیمکث در این شهرستان، نخستین نشان تشویقی استاندارد کشور را دریافت کرد.


مدیر استاندارد گناوه گفت: واحد تولیدی کابینت سازی بیمکث در این شهرستان، نخستین نشان تشویقی استاندارد کشور را دریافت کرد.

'قدرت اله شاهین زاده 'افزود: این واحد پس از آزمون هایی که روی محصولات تولیدی آن انجام شد و با فاکتورها و معیارهای لازم و موردنیاز استاندارد مطابقت داشت به این موفقیت دست یافت.

وی گفت: رعایت اصول ایمنی کار و استقرار سیستم های کیفیتی درمحل کارگاه ازمعیارهای مهم مورد ارزیابی قرار گرفته در دریافت نشان استاندارد تشویقی این واحد تولیدی که انواع محصولات چوبی، میز، کابینت، صندلی و دکوراسیون را ارائه می دهد بوده است.

مدیر استاندارد گناوه افزود: این واحد از این پس محصولات تولیدی خود را با درج این نشان و نظارت این اداره به بازار عرضه می کند.

وی با بیان این که نشان های استاندارد واحدهای تولیدی دارای دو نوع تشویقی و اجباری است گفت: تشویقی شامل یکسری کالاهایی است که مشمول استاندارد اجباری نمی شود و تولیدکننده برای ارتقای کیفیت محصولات خود این نشان را درصورت دارابودن شرایط لازم دریافت می کند.

منبع: pgnews.ir


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۳ساعت 7:29  توسط محمد صفدران  | 

رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر، از آغاز سومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ساحلی با حضور دو والیبالیست بوشهری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال شهرستان بوشهر؛ مهرداد نورزی ضمن بیان این مطلب که سومین مرحله آماده سازی تیم ملی والیبال ساحلی از روز شنبه در زمین های ساحلی چابکسر آغاز شده است افزود: تیم ملی والیبال ساحلی با هدف کسب سهمیه بازی های المپیک ریو 2016 و حضور شایسته در بازی های آسیایی ساحلی تایلند، تمرینات آماده سازی خود را برگزار می کنند.

سومین مرحله تمرینات این تیم از روز شنبه با حضور 10 بازیکن در زمین های ساحلی چابکسر آغاز شد و به مدت هشت روز (تا 20مهرماه) نیز ادامه خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی از 10 بازیکن برای حضور در این اردو دعوت کرده است که اسامی آنان به قرار زیر است:

ایمان و عبدالخالق کرمی نژاد دو برادر بوشهری و صابر هوشمند، سینا جعفری، پیام شعبان پور، بهمن سالمی، بهنام توکلی، عبدالحامد میرزاعلی، عباس پور عسگری و سام بیگدلی.

حمید موحدی به عنوان سرمربی، یوسف دو بنده و روح اله صالحی نژاد (کمک مربی)، دکتر علیرضا سلیمی (مربی بدنساز و روان شناس) و ایمان حیاتی به عنوان آنالیزوز تیم ملی والیبال ساحلی را در این اردو همراهی می کنند.

اردوی دوم تیم ملی والیبال ساحلی در آکادمی المپیک تهران برگزار شده بود که با محور تمرینات بدنسازی بود.

گفتنی است برادران کرمی نژاد(4سال)، صابر هوشمند (یک سال) ، پیام شعبان پور(4سال)، عباس پور عسکری(4سال) سابقه حضور در تیم دلیران دشتی را نیز دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, هیئت والیبال بوشهر, والیبال بوشهر, هیئت والیبال شهرستان بوشهر, اخبار والیبال
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۳ساعت 10:41  توسط محمد صفدران  | 

رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر از حضور حسن بازدرهوا، داور بوشهری در بین 60 داور دعوت شده به نشست داوران قضاوت کننده در مسابقات والیبال باشگاه‌های برتر، دسته یک و زیر گروه ایران در فدراسیون والیبال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال شهرستان بوشهر؛ مهرداد نوروزی ضمن اعلام خبر حضور حسن بازدرهوا داور بوشهر در جلسه هماهنگی داوران فدراسیون والیبال ایران که جهت هماهنگی بین داوران قضاوت کننده در مسابقات والیبال باشگاه‌های برتر، دسته یک و زیر گروه ایران در فدراسیون والیبال افزود: در این نشست که از ساعت 10 صبح روز سه شنبه آغاز و به مدت چهار ساعت ادامه داشت، 60 نفر از داوران ورزش والیبال ایران از جمله حسن بازدرهوا، داور ممتاز بوشهری، که قضاوت مسابقات باشگاه‌های برتر؛ دسته یک و زیر گروه را در سال جاری بر عهده دارند، شرکت کردند.
بررسی آخرین قوانین مسابقات والیبال، پروتکل رقابت‌های والیبال و آیین نامه سازمان لیگ برای رقابت‌ها از جمله محورهای مورد بحث و گفتگو در این گردهمایی داوران والیبال بود.
نوروزی پیرامون مباحث مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه رییس کمیته داوران فدراسیون والیبال با بیان اینکه رقابت‌های مختلف والیبال امسال از آبان ماه شروع می شود و نشست داوران برای هماهنگی‌های لازم برای آغاز مسابقات امسال بود تا شرایط مطلوبی در بازی‌ها مهیا شود.
همچنین پروتکل و مقررات جدید که امسال باید اجرا شود، وظایف داوران اول و دوم، نحوه همکاری با ناظرین و مقررات سازمان لیگ از جمله محورهای مورد بحث در نشست داوران والیبال بود.
به عنوان مثال از این به بعد لازم نیست داور دوم حرکات داور اول را تکرار کند، قبلا برای اینکه همه تماشاگران در دو طرف سالن و بینندگان تلویزیونی از رای داور مطلع شوند، داور دوم حرکات داور اول را تکرار می کرد که دیگر نیاز به این کار نیست.
در این نشست یک روزه در باره بررسی ویدیویی (ویدیو چک) نیز توضیحاتی برای داوران داده شد تا با نحوه کار این سیستم آشنا شوند. هر چند از این سیستم در مسابقات لیگ استفاده نمی شود اما آشنایی داوران برای حضور در رقابت‌های بین المللی مورد نیاز بود.
وی افزود: در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد تا به ابهامات داوران در تمامی موارد ذکر شده فوق پاسخ داده شود.

گفتنی است حسن بازدرهوا سال گذشته به عنوان داور دوم در چند بازی از رقابت های دسته یک به میزبانی دلیران دشتی قضاوت داشته است که با توجه به بومی بودن این داور، نشانه اعتماد فدراسیون به وجدان کاری و بی طرفی این داور توانمند بوشهری در امر قضاوت می باشد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, هیئت والیبال بوشهر, والیبال بوشهر, هیئت والیبال شهرستان بوشهر, اخبار والیبال
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۳ساعت 10:32  توسط محمد صفدران  | 

کشف انبار بزرگ محصولات غیراستاندارد در دشتستان؛ جمع‌آوری بیش از ۴۰۰ هزار قطعه انواع محصولات سلولزی و بهداشتی فله‌ای

با تلاش کارشناسان استاندارد بوشهر، انبار بزرگ محصولات سلولزی و بهداشتی فله‌ای در دشتستان کشف و بیش از ۴۰۰ هزار قطعه انواع محصولات فله‌ای جمع‌آوری شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به این که محصولات سلولزی و بهداشتی نظیر انواع پوشک بچه و بزرگسال، دستمال کاغذی‌ها و محصولات بهداشتی بانوان به عنوان کالاهای پرمصرف و حساس در زندگی روزمره مردم محسوب می‌گردد، افزود: با توجه به وفور این گونه محصولات به صورت فله‌ای و کاملاً غیراستاندارد در سطح بازار استان و نیز عوارض بسیار ناخوشایند پوستی و حساسیتی که مصرف این گونه محصولات به وجود می‌آورند، شناسایی سرمنشاء نگهداری و توزیع محصولات سلولزی و بهداشتی فله‌ای در دستور کار ما قرار گرفت.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: پس از حدود شش ماه تلاش کارشناسان این اداره کل، خوشبختانه به سر نخ‌های بسیار خوبی دست یافتیم و طی یک اقدام ضربتی با گذراندن کلیه مراحل قانونی، بزرگ‌ترین انبار محصولات سلولزی و بهداشتی فله‌ای و غیراستاندارد در یک منزل متروکه در روستای زیارت کشف شد.
وی اظهار داشت: علی‌رغم بسته بودن درب این منزل و پوشش دیوارهای آن با سیم خاردار، پلیس پیشگیری اداره کل استاندارد بوشهر موفق به ورود به محل شد و متأسفانه همکاران ما با حجم عظیمی از این گونه کالاها با وضعیت نگهداری بسیار نامطلوب و غیربهداشتی مواجه شدند.
بهره‌مند در خصوص تعداد کالاهای غیراستاندارد کشف شده در محل گفت: ۴۰۰ هزار قطعه انواع محصولات بهداشتی بانوان و ۵۰۰۰ قطعه پوشک کامل بچه در اتاق‌ها و حیاط این محل جمع‌آوری شد که اکثراً دارای مارک‌های تقلبی و نواقص کاملاً مشهود بودند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: پیش از این، ۱۰۰ هزار قطعه محصولات بهداشتی بانوان و بیش از ۱۰ هزار قطعه انواع پوشک کامل بچه نیز از یکی دیگر از انبارها در شهرستان دشتستان شناسایی شده بود.
بهره‌مند ضمن درخواست از عموم مردم مبنی بر عدم خرید محصولات بهداشتی در بسته‌بندی‌های فله‌ای و بدون آدرس کارخانه و نشان استاندارد که اغلب در بازارهای هفتگی با قیمت پایین‌تر از فروشگاه‌های معتبر به فروش می‌رسند، تأکید کرد: مصرف این‌گونه محصولات، علاوه بر تحمیل ضررهای مالی ناشی از کم‌فروشی، باعث ایجاد حساسیت‌ها و عفونت‌های متعدد می‌شود.
وی در پایان گفت: افراد متخلف به مراجع قضایی ذی‌صلاح معرفی شده و مراحل قانونی جهت انهدام محصولات غیراستاندارد جمع‌آوری شده در حال انجام است.

لینک منبع: isirib.ir


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم مهر ۱۳۹۳ساعت 23:39  توسط محمد صفدران  | 

برای اولین بار در کشور؛ اعطای نشان استاندارد کابینت‌سازی به یک گروه صنعتی در بندر گناوه

اولین نشان استاندارد صنعت کابینت‌سازی کشور به یک گروه صنعتی در بندر گناوه از توابع استان بوشهر اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ علی شاهین‌زاده گفت: گروه صنعتی بیمکث گناوه موفق به دریافت نخستین نشان استاندارد کشور در صنعت mdf و کابینت‌سازی شد.
رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه اظهار داشت: طی بازدیدها و ارزیابی‌های سازمان ملی استاندارد، با توجه به رعایت الزامات موردنظر، نخستین نشان استاندارد تشویقی در صنعت کابینت‌سازی به گروه صنعتی بیمکث گناوه تعلق گرفت.
وی افزود: کیفیت محصولات تولیدی، خدمات پس از فروش، رعایت ایمنی در محیط کار، جداسازی مناسب کارگاه‌ها و ایجاد اتاق کنترل کیفیت از مهم‌ترین دلایل اعطای نشان استاندارد به این مجموعه صنعتی است.
مدیرعامل گروه صنعتی بیمکث گناوه نیز گفت: رعایت ایمنی و ارتقای کیفیت تولید در کنار ارائه خدمات پس از فروش همواره از مهم‌ترین برنامه‌ها و سرلوحه فعالیت‌های این مجموعه است.
احمد اسدی افزود: طی بازدیدهای به عمل آمده توسط سازمان استاندارد کشور از مجموعه کارگاهی و نمایشگاه فروش، نخستین نشان ملی استاندارد در صنعت کابینت‌سازی به این گروه تولیدی اعطا شد.

لینک منبع: isirib.ir      farsnews.com


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم مهر ۱۳۹۳ساعت 23:34  توسط محمد صفدران  | 

حضور دو والیبالیست بوشهری در دومین مرحله اردوی آمادگی والیبال ساحلی


رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر از حضور عبدالخالق و ایمان کرمی نژاد، دو والیبالیست بوشهری در دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ساحلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال شهرستان بوشهر؛ مهرداد نوروزی از حضور عبدالخالق کرمی نژاد و ایمان کرمی نژاد در دومین مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی والیبال ساحلی در آکادمی ملی المپیک خبر داد.
رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر در این خصوص افزود: تیم ملی والیبال ساحلی با هدف کسب سهمیه بازی های المپیک ریو 2016 تمرینات آماده سازی خود را آغاز کرده است.
دومین مرحله تمرینات این تیم از روز شنبه 29 شهریور با حضور هشت بازیکن در آکادمی ملی المپیک آغاز شد و به مدت هشت روز نیز ادامه خواهد داشت.
تمرینات بدنسازی، هوازی، تمرینات ویژه بدنسازی عمده تمرینات این تیم در این مرحله از اردوی آمادگی است. همچنین تشکیل پرونده پزشکی و تست آمادگی جسمانی از دیگر موارد مد نظر کادر فنی تیم ملی والیبال ساحلی در این اردو است.
تمرینات توپی تیم ملی والیبال ساحلی نیز در این مدت در زمین های ساحلی ورزشگاه انقلاب تهران برگزار می شود.
ایمان و عبدالخالق کرمی نژاد (بوشهر)، صابر هوشمند و سینا جعفری (گیلان)، عباس شعبان پور (مازندران)، بهمن سالمی، بهنام توکلی و عبدالحامد میرزاعلی از استان گلستان بازیکنان دعوت شده به این اردو هستند.
حمید موحدی به عنوان سرمربی، یوسف دو بنده و روح اله صالحی (کمک مربی)، دکتر علیرضا سلیمی (مربی بدنساز) و کامران ذوقی به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال ساحلی را در این اردو همراهی می کند.

منبع خبر:  bona.ir       farsnews.com      buz-sport.ir


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, هیئت والیبال بوشهر, والیبال بوشهر, هیئت والیبال شهرستان بوشهر, اخبار والیبال
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم مهر ۱۳۹۳ساعت 9:4  توسط محمد صفدران  | 

یادگاران هشت سال دفاع مقدس و فرماندهان نمونه پایگاه‌های مقامت بسیج ادارات استان، تقدیر شدند.
خبرگزاری فارس: یادگاران 8 سال دفاع مقدس ادارات استان بوشهر تجلیل شدند

خبرگزاری فارس: یادگاران 8 سال دفاع مقدس ادارات استان بوشهر تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، در این مراسم که با حضور فرماندهان ارشد سپاه امام صادق (ع) استان و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بوشهر، خانواده سردار شهید نادر مهدوی و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج ادارات استان و جمعی از مدیران و معاونان دستگاه‌های ذی‌ربط در اداره کل استاندارد بوشهر برگزار شد، از تنها دختر سردار شهید نادر مهدوی تجلیل شد.

 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در این آیین گفت: باید از شهدا درس بگیریم و کار را فقط برای رضای خدا انجام دهیم.

محمدرحیم بهره‌مند ضمن اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی این اداره کل در طول سال، افزود: شهدا به ما درس زندگی دادند و از ایشان باید بیاموزیم که جز خدا از هیچ قدرتی نباید ترسید.

بهره‌مند اظهار داشت: آسایش و امنیت کنونی ما حاصل زحمات شهداست و بر ما واجب و تکلیف است که یاد شهدا را زنده نگه داریم و با بیان خاطرات جبهه و جنگ، فرهنگ زندگی حسینی و کار برای رضای خدا را ترویج داده و به نسل جدید منتقل کنیم.

از برنامه‌های جنبی این مراسم می‌توان به خاطره‌گویی توسط یادگاران هشت سال دفاع مقدس و پخش صحنه‌های واقعی از رویارویی سردار شهید نادر مهدوی با ناو آمریکایی در خلیج‌فارس در قالب یک مستند دفاع مقدس، اشاره کرد.

 

لینک منبع:    pgnews.ir     farsnews.com


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم مهر ۱۳۹۳ساعت 8:8  توسط محمد صفدران  | 

رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر از برگزاری مسابقات بین مدارس شهرستان در مهر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال شهرستان بوشهر: مهرداد نوروزی ضمن اعلام برگزاری مسابقات بین مدارس والیبال شهرستان در مهر ماه گفت: از ابتدای شروع اوقات فراغت سال جاری 5 مدرسه والیبال آقایان در سطح شهرستان شروع به فعالیت نموده اند که با شرکت قریب بر 160 نفر  از بین رده های سنی 6 تا 18 سال مورد استقبال قرار گرفت و به طور میانگین 15000 نفر ساعت آموزش را در پی داشته است که با توجه به آمار سنوات گذشته از رشد چشمگیری برخوردار می باشد.
رئیس هیئت والیبال شهرستان بوشهر همچنین در خصوص هدف از برگزاری این مسابقات افزود: دانش آموزان این مدارس پس از گذراندن آموزش های لازم اینک به سطحی از والیبال رسیده اند که باید میدان مسابقه را تجربه و مورد ارزیابی واقع شوند. لذا طبق برنامه ریزی انجام شده در مهر ماه به صورت تفکیک رده های سنی مختلف به رقابت خواهند پرداخت تا هم با قرارگیری در فضای مسابقه به نوعی شور و اشتیاق آنان برای ادامه این رشته مفرح را تشدید نماید و هم استعدادهای موجود جهت تشکیل تیم های منتخب نوجوانان و جوانان شهرستان برای شرکت در مسابقات آتی شناسایی و برنامه ریزی لازم انجام گردد.
نوروزی در پایان ضمن تشکر از مربیان مدارس که با همت، صبر و حوصله خود در طول تابستان و بخصوص ماه مبارک رمضان کلاس های آموزشی را به طور منظم اداره نموده اند از خانواده های محترم دانش آموزان خواستار حمایت و شرکت در تماشای مسابقات عزیزان خود شد و این موضوع را یکی از بهترین مشوق ها برای دانش آموزان جهت ادامه ورزش و همچنین قوت قلب مربیان و مسئولین امر قلمداد نبود
لینک منبع: http://www.buz-sport.ir/module/news/1334

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, هیئت والیبال بوشهر, والیبال بوشهر, هیئت والیبال شهرستان بوشهر, اخبار والیبال
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۳ساعت 11:29  توسط محمد صفدران  | 

افتتاح اولین واحد تولیدکننده فیلتر هوای خودرو استاندارد در دشتستان

اولین واحد تولیدی استاندارد فیلتر هوای انواع خودروهای سبک، در دشتستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند در آیین بازدید از اولین واحد تولیدی استاندارد فیلتر هوای خودروهای سبک در دشتستان، این اتفاق را نویدی برای بهبود و افزایش کیفیت محصولات تولیدی و توان رقابت صنایع کوچک استان بوشهر با دیگر استان‌ها عنوان کرد و افزود: پیش از این، هیچ واحد تولیدی استاندارد و قانونی در زمینه تولید فیلتر هوای خودرو در استان وجود نداشت.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به تأثیر تولیدات استاندارد در جلب اعتماد عمومی و افزایش اطمینان مردم به تولیدات داخلی، گفت: مهم‌ترین راه بی‌اثر نمودن تحریم‌های ظالمانه و ارتقای جایگاه اقتصادی و صنعتی ایران اسلامی در بازارهای جهانی، افزایش کیفیت تولیدات داخل با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی است.
بهره‌مند اظهار امیدواری کرد این واحد تولیدی با گسترش روزافزون محصولات تولیدی خود و ثبات کیفیت، به زودی به بازار دیگر استان‌ها و حتا بازارهای جهانی راه یابد.
واحد تولیدی «نوآوران مبین‌صنعت جنوب» که پروانه کاربرد علامت استاندارد را برای تولید فیلترهای اکثر خودروهای سبک تولید داخل اخذ نموده است، روز گذشته با حضور فرماندار دشتستان و دیگر مسؤولان این شهرستان، افتتاح شده است.

منبع: http://isirib.ir/portal


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۳ساعت 15:33  توسط محمد صفدران  | 

توسط کارشناسان و بازرسان اداره استاندارد بوشهرکالاهای غیراستاندارد از نمایشگاه پاییزه بوشهر جمع‌آوری شد

خبرگزاری فارس: کالاهای غیراستاندارد از نمایشگاه پاییزه بوشهر جمع‌آوری شد

کارشناسان و بازرسان اداره استاندارد بوشهر، از نمایشگاه پاییزه بوشهر بازدید و کالاهای غیراستاندارد را از سطح این نمایشگاه جمع‌آوری کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مدیرکل استاندارد بوشهر صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه پاییزه بوشهر گفت: طی بازرسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان و کارشناسان اداره کل استاندارد استان بوشهر، دو مورد از اقلام نوشیدنی غیراستاندارد با نام‌های تجاری شناسایی شد. محمدرحیم بهره‌مند افزود: در راستای کنترل و نظارت بر کیفیت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه‌ها، کارشناسان و بازرسان این اداره کل با بازرسی از غرفه‌های نمایشگاه فروش پاییزه که از ابتدای این هفته در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر دایر شده است، مقادیر زیادی نوشابه‌های ورزشی گازدار (نوشیدنی انرژی‌زا) غیر استاندارد در بسته‌بندی ظروف فلزی و شیشه‌ای 250 میلی‌لیتری با نام تجاری speeds و VC شناسایی و از سطح نمایشگاه جمع‌آوری کردند. وی تأکید کرد: از آنجا که این کالا مشمول استاندارد اجباری بوده و عرضه آن بدون نشان استاندارد علاوه بر کیفیت پایین، می‌تواند خطرات جانی و مالی برای مصرف‌کنندگان در پی داشته باشد، لذا از عموم مردم تقاضا داریم هنگام خرید حتماً به نشان استاندارد بر روی کالاها دقت کنند.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۳ساعت 10:4  توسط محمد صفدران  | 

همایش موتورسواران قانونمند با حضور ۱۰۰ موتورسوار فرهنگی و پلیس در شهر برازجان از توابع شهرستان دشتستان در استان بوشهر برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ این همایش با همکاری اداره کل استاندارد استان بوشهر، اداره آموزش و فرهنگ ترافیک راهنمایی و رانندگی استان بوشهر و اداره آموزش و پرورش شهرستان دشتستان برگزار شد.
در این همایش ضمن ترویج فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در رانندگی موتورسیکلت، اطلاعات کاربردی در خصوص شناسایی و استفاده از کلاه ایمنی استاندارد به شرکت‌کنندگان ارایه گردید.
بعد از این همایش، به شرکت‌کنندگان ۱۰۰ کلاه ایمنی استاندارد اهدا شد.

 دشتستان بزرگ‌ترین شهرستان استان بوشهر و از جمله شهرستان‌های کشور است که وسیله تردد غالب مردم، موتورسیلکت است و در این بین، جوانان بیشترین استفاده را از این وسیله نقلیه دارند.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خدمات الکترونیک اداره کل استاندارد استان بوشهر


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:6  توسط محمد صفدران  | 

 مصطفی رامشی رئیس اداره استاندارد کنگان، به عنوان مدیر نمونه این شهرستان انتخاب شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ در مراسمی که به مناسبت هفته دولت در شهرستان کنگان برگزار شد، رییس اداره استاندارد این شهرستان، عنوان مدیر نمونه را از آن خود کرد.
 
در این مراسم که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور بندر کنگان و به منظور تقدیر از دستگاه‌های اجرایی برتر و تجلیل مدیران نمونه این شهرستان برگزار شد، مصطفی رامشی به عنوان مدیر نمونه شهرستان کنگان معرفی و با اهدای لوح تقدیر، از وی تجلیل شد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:54  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: اداره کل استاندارد استان بوشهر، مقام اول تکریم ارباب رجوع را در جشنواره شهید رجایی این استان، کسب نمود.

محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به کسب امتیاز کامل این اداره کل در بخش تکریم ارباب رجوع، افزود: از میان ۹۰ دستگاه شرکت‌کننده در شانزدهمین دوره جشنواره شهید رجایی استان بوشهر که هر سال با هدف سنجش عملکرد دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود، اداره کل استاندارد استان بوشهر، برای اولین بار در بخش دستگاه‌های ارایه‌دهنده خدمات مستقیم حایز مقام اول شد.

وی اظهار داشت: نقش سازنده و همکاری و همیاری پرسنل استاندارد در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و کسب رتبه نخست را در این جشنواره، در وهله اول به عموم شهروندان و سپس به نیروهای خدمتگزار و پرتلاش مجموعه استاندارد بوشهر تبریک عرض می‌کنم.

بهره‌مند توجه ویژه دولت تدبیر و امید، ریاست سازمان ملی استاندارد و استاندار بوشهر را به مقوله استانداردسازی ارج نهاد و گفت: استاندارد، نیاز اساسی و بنیانی صنعت و تولید داخلی است و قدر مسلم، اهداف بلند سازمان ملی استاندارد نیز به ویژه در سال‌های اخیر، بر پایه افزایش کیفیت تولیدات داخلی، نظارت بر کیفیت کالاهای وارداتی و در نهایت، کسب رضایت حداکثری مردم عزیز ایران اسلامی استوار گردیده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در پایان اظهار امیدواری کرد روند رو به رشد استانداردسازی در کشور، با سرعت بیشتری تداوم یابد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:53  توسط محمد صفدران  | 

 هم‌زمان با هفته دولت، آزمایشگاه استاندارد مصالح ساختمانی در کنگان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ آیین افتتاح آزمایشگاه استاندارد مصالح ساختمانی بندر کنگان، با حضور زرین‌فر معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری، تبرکی فرماندار کنگان، بهره‌مند مدیرکل استاندارد استان و رامشی رییس استاندارد کنگان برگزار شد.
 
مدیرکل استاندارد بوشهر در این آیین ضمن اشاره به ضرورت توجه بیشتر به ارتقای کیفیت مصالح ساختمانی تولیدی استان بوشهر، اظهار داشت: آزمایشگاه سقف‌سازان کنگان با همین رویکرد در زمینه آزمون تیرچه بلوک و شن و ماسه افتتاح گردیده است.
 
محمدرحیم بهره‌مند افزود: این واحد آزمایشگاهی در زمینه آزمون تیرچه و بلوک بتنی، سنگدانه مورد مصرف در بتن و بتن، خدمات‌رسانی می‌کند.
 
وی گفت: آزمایشگاه سقف‌سازان کنگان به عنوان اولین آزمایشگاه تأیید صلاحیت شده از اداره کل استاندارد استان بوشهر در شهرستان کنگان محسوب می‌شود که شهرستان‌های دیّر، جم و عسلویه را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:50  توسط محمد صفدران  | 

 از مدیرکل استاندارد استان بوشهر در نشست شورای معاونان سازمان ملی استاندارد، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ در نشست شورای معاونان که شب گذشته با حضور  رییس، معاونان و مشاوران سازمان ملی استاندارد ایران در این سازمان برگزار شد، از محمدرحیم بهره‌مند، مدیرکل استاندارد استان بوشهر برای کسب رتبه برتر در طرح تکریم ارباب رجوع در بین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در سال ۱۳۹۲ تقدیر شد.
 
اداره کل استاندارد استان بوشهر در شانزدهمین دوره جشنواره شهید رجایی استان بوشهر که هفته گذشته در بوشهر برگزار شد، از میان ۹۰ دستگاه شرکت‌کننده، برای اولین بار در بخش دستگاه‌های ارایه‌دهنده خدمات مستقیم حایز مقام اول شده بود.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:47  توسط محمد صفدران  | 

با آغاز فاز اول طرح ساماندهی مراکز عرضه فوم پلی‌استایرن، ۶ واحد عرضه‌کننده فوم پلی‌استایرن غیراستاندارد در شهر بوشهر پلمپ شد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند گفت: در فاز اول طرح ساماندهی مراکز عرضه پلی‌استایرن که در قالب طرح جامع بازرسی از مراکز عرضه اجرا می‌شود، ۶ واحد عرضه‌کننده فوم پلی‌استایرن غیراستاندارد در شهر بوشهر پلمپ و به دو مرکز اخطار داده شد.
 
مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: با اتمام فاز اول این طرح، مشخص شد بیش از ۹۰ درصد محصولات فوم غیراستاندارد خود از استان‌های هم‌جوار وارد می‌شود و مابقی تولید استان است.
 
وی نسبت به استفاده از فوم‌های پلی‌استایرن غیراستاندارد در ساختمان‌سازی هشدار داد و اظهار داشت: فوم‌های غیراستاندارد عمدتاً دارای چگالی کمتر از حد استاندارد هستند که ضمن کم‌فروشی، باعث سوختگی سریع و عدم عایق بودن در برابر سرما و گرما می‌شود.
 
بهره‌مند ادامه داد: فوم‌های پلی‌استایرن استاندارد، کندسوز و عایق هستند و در صورت بروز آتش‌سوزی در ساختمان، ضمن مقاومت بالا در برابر سوختن، از انتقال حرارت به طبقات دیگر نیز جلوگیری می‌کنند.
 
مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان با اشاره به نقش بسیار مؤثر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ایمنی و عمر ساختمان‌ها، خواستار عدم استفاده از مصالح ساختمانی غیراستاندارد توسط عموم مردم و به ویژه دستگاه‌های دولتی


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:44  توسط محمد صفدران  | 

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر از آغاز طرح جامع بازرسی از واحدهای عرضه استان به منظور شناسایی و جمع‌آوری محصولات غیراستاندارد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به چند مرحله‌ای بودن اجرای این طرح، افزود: کارشناسان و بازرسان استاندارد در مرحله اول از طرح جامع بازرسی از واحدهای عرضه استان، از کلیه فروشگاه‌ها، مراکز عرضه و انبارها بازرسی کرده و در صورت مشاهده کالاهایی که نشان استاندارد بر روی آن‌ها درج نشده، نسبت به عدم فروش آن کالا به فروشنده تذکر و اخطار داده می‌شود.
 
وی اظهار داشت: در مرحله دوم این طرح، ضمن بازرسی مجدد از مراکز ذکر شده، برخوردها با عرضه‌کنندگان کالاهای غیراستاندارد، شدیدتر و کاملاً منطبق با قانون خواهد بود.
 
بهره‌مند گفت: بازرسی از ترازوهای مراکز عرضه و باسکول‌های ثابت و همکف نیز بخش دیگری از این بازرسی‌ها را شامل می‌شود.
 
وی همچنین به اهمیت کالیبره بودن نازل‌های سوخت مایع اشاره کرد و افزود: نازل‌های سوخت مایع پمپ بنزین‌های سراسر استان نیز طبق روال هر سال به صورت دوره‌ای مورد بازرسی قرار می‌گیرند و در صورت وجود اشکال، نازل‌ها را در همان زمان بازرسی، رفع عیب می‌کنیم.
 
مدیرکل استاندارد استان بوشهر از عموم مردم خواست تا در صورت مشاهده کالاهای بی‌کیفیت و یا فاقد نشان استاندارد، ضمن خودداری از خرید آن، مراتب را از طریق تماس تلفنی با شماره‌های ۶-۴۵۴۴۳۲۵ گزارش دهند یا با مراجعه به سایت اداره کل استاندارد استان بوشهر به آدرس www.isirib.ir ، شکایت خود را ثبت کنند.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۳ساعت 7:42  توسط محمد صفدران  | 

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر، استاندارد بوشهر را مجموعه‌ای دقیق و مهم عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ سعید زرین‌فر که اداره کل استاندارد را به عنوان اولین دستگاه مورد بازدید در برنامه بازدیدهای خود از دستگاه‌های دولتی استان، انتخاب نمود، در جریان این مراسم گفت: در این اداره کل، نیروهای متخصص و علمی شاغل هستند و فعالیت استاندارد، هم برای ما و هم برای مردم مهم است.
 
وی اظهار داشت: بنا بر فرموده امام راحل (ره) که در جمع مسؤولان دولتی فرمودند «شرافت ما، در خدمت به مردم است»، این دولت نیز معتقد است هدف اول و آخر همه ما، خدمت به مردم است و هنگامی که خدمت را مبنای کار قرار دهیم، موظف به بازبینی فرآیندها هستیم به نحوی که در نهایت نفع مردم را در پی داشته باشد.
 زرین‌فر یادآور شد: در کنار رعایت اصول و فرآیندها، باید مراقب بود که مردم از روند فعالیت‌ها آزرده خاطر و اذیت نشوند و امور مردم به سادگی رفع شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر، استاندارد را دستگاه پیش‌قدم در استقرار و توسعه دولت الکترونیک دانست و گفت: این مجموعه ضمن پیشرو بودن در این مسیر، باید در پیشبرد دیگر دستگاه‌ها نیز به سوی اصلاح فرآیندها و استانداردسازی خدمات الکترونیک، همراهی کند.
زرین‌فر در جریان این بازدید، ضمن دیدار با پرسنل و بازدید از واحدها و ادارات مستقر در استاندارد بوشهر، نظرات ارباب رجوع را نیز درباره نحوه عملکرد این مجموعه، جویا شد.
وی در پایان از موفقیت‌های کسب شده توسط استاندارد بوشهر اظهار مسرت نمود و افزود: این موفقیت‌ها قابل تقدیر است و ضمن سپاس از تلاش مجموعه استاندارد، از ایشان می‌خواهم که این روند را استمرار دهند.
گفتنی است در این بازدید، مدیرکل استاندارد بوشهر ضمن ارائه عملکرد این دستگاه در سال ۹۲ و سه ماهه ابتدای امسال، به بیان مشکلات استاندارد در حوزه فضای فیزیکی، نیروی انسانی و اعتبار مورد نیاز پرداخت.

لینک منبع

 


 


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, محمد صفدران, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 14:0  توسط محمد صفدران  | 

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر، سلامتی فرآورده‌های لبنی عرضه شده در استان بوشهر را تأیید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با اعلام این خبر گفت: فرآورده‌های لبنی عرضه شده در استان توسط کارشناسان این اداره کل مورد آزمون قرار گرفتند که خوشبختانه هیچ‌گونه مشکل میکروبی در آن‌ها مشاهده نشده است.
 
وی افزود: این فرآورده‌ها که شامل ۵ نمونه شیر، ۱۳ نمونه کشک مایع سنتی و صنعتی و ۱۸ نمونه پنیر تازه سفید بودند، به منظور کنترل بازار در ماه مبارک رمضان خریداری شده بود که در بندهای بحرانی شامل اشریشیا کلای، سالمونلا و استافیلوکوکوس مورد آزمون قرار گرفتند.
 
مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه تمامی ۳۶ نمونه مورد آزمون، با استاندارد ملی شماره ۲۴۰۶ مطابقت داشتند.
 
بهره‌مند یادآور شد: در جریان این طرح، نیمی از نمونه‌ها به صورت مقایسه‌ای به آزمایشگاه‌های همکار استاندارد فرستاده شدند که نتیجه‌های به دست آمده، با نتیجه‌های آزمون‌های میکروبی این اداره کل مطابقت داشتند و این نشان‌دهنده صحت کار آزمون‌کننده و آزمایشگاه‌هاست.

لینک مبنع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:55  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر: خبرهای رسانه‌ها تأثیر بسزایی بر روی مردم و مدیران دارد

مدیرکل استاندارد استان بوشهر: خبرهای رسانه‌ها تأثیر بسزایی بر روی مردم و مدیران دارد

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر، طی نشست صمیمانه با خبرنگاران استان بوشهر، زحمات این قشر فعال جامعه را ارج نهاد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با بیان اینکه خبرهای رسانه‌ها تأثیر بسزایی بر روی مردم و مدیران دارد، افزود: پس از انتشار خبر توقیف یک واحد غیر استاندارد تولید فیلتر هوای خودرو از طریق رسانه‌ها، ۳۰ واحد تولیدکننده داخلی، دستگاه‌های غیر استاندارد خود را به این اداره کل تحویل دادند.

وی با بیان اینکه همواره سعی داشته‌ام فقط در حوزه مسایل تخصصی خودم اظهار نظر کنم، اظهار داشت: کار ما ربطی به سیاست ندارد و همیشه از تمام دیدگاه‌ها در هر جناحی استقبال کرده‌ام و منتظر یاری رساندن همه خبرنگاران برای ارائه کارها و خدمات بهتر در مجموعه استاندارد هستم.
وی ادامه داد: در صدد ایجاد برنامه‌های آموزشی برای کودکان، بازرسی از ۹۰ خانه بازی و مهد کودک، اجرای ۲۰ نمایش عروسکی برای کودکان و خانواده‌های ایشان در طول سال تحصیلی، طرح جامع استانداردسازی وسایل بازی کودکان و برنامه‌های جامع دیگری در آینده‌ نزدیک هستیم.

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:51  توسط محمد صفدران  | 

طرح جامع استانداردسازی وسایل بازی کودکان در استان بوشهر اجرا می‌شود

 مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر گفت: طرح جامع استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در استان بوشهر اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از زحمات این قشر به بهانه روز خبرنگار اظهار داشت: رسالت خبرنگار پیام‌آوری برای جامعه و مدیران بوده و مانند یک فلش دوسویه عمل می‌کنند.
مدیر کل اداره استاندارد با بیان اینکه یک مدیر باید در تمامی لحظات ماموریت، رسانه‌ها را در کنار خود داشته باشد تصریح کرد: اگر رسانه از ما درخواست چیزی داشته باشد ما مجبور به پیگیری بوده و خواهشمندم به ما وقت دهند که در خدمتشان باشیم.
وی افزود: در سال ۹۱، تعداد استانداردهای ملی تدوین شده توسط این اداره کل، ۲۶ عنون بوده که با جلسات متعدد پایش در سال ۹۲ این رقم را به ۱۰۳ عنوان رساندیم و قصد داریم این رقم را در سال ۹۳ به ۱۵۰ مورد ارتقا دهیم.
لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:49  توسط محمد صفدران  | 

۹ آزمایشگاه استاندارد بوشهر دارای گواهینامه ۱۷۰۲۵ هستند

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر از اخذ گواهینامه استاندارد ۱۷۰۲۵ توسط ۹ آزمایشگاه همکار استاندارد در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند افزود: آزمایشگاه نیرو گستر لیان به عنوان نهمین آزمایشگاه همکار استاندارد استان بوشهر موفق به اخذ گواهینامه ۱۷۰۲۵ در زمینه‌های لوازم تحریر و لوازم خانگی شد.
 
وی نقش ارتقا و افزایش توان آزمایشگاه‌های استاندارد را در تحقق شعار «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: نتایج آزمون‌هایی که توسط آزمایشگاه‌های دارای گواهینامه تأیید صلاحیت بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵ صادر می‌شود، در سراسر جهان معتبر و دارای ارزش است.
 
بهره‌مند ادامه داد: پیش از این، ۸ آزمایشگاه استاندارد بوشهر در حوزه‌های غذایی، شیمی، پتروشیمی و ساختمانی موفق به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵ شده بودند.
 
مدیرکل استاندارد استان بوشهر در پایان با اشاره به این که آزمایشگاه‌های همکار اداره کل استاندارد بوشهر از جایگاه بسیار مطلوبی در کشور برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر تعداد ۴۵ آزمایشگاه همکار استاندارد در بیش از ۱۲۰ زمینه آزمایشگاهی در بوشهر فعال هستند که باعث شده از استان بوشهر به عنوان قطب آزمایشگاهی جنوب کشور یاد شود و یکی از نقاط قوت استان در زمینه توسعه صنعت، تجارت و بازرگانی است
لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:47  توسط محمد صفدران  | 

وزن جعبه‌های نیمی از شیرینی‌فروشی‌های بوشهر غیراستاندارد است

 وزن ۵۰ درصد از جعبه‌های شیرینی که توسط مراکز عرضه شیرینی در شهر بوشهر مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیش از حد استاندارد است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ حمیده برسان گفت: بررسی وضعیت مراکز عرضه شیرینی استان بوشهر، از برنامه‌های ویژه این اداره کل در ماه مبارک رمضان به منظور کاهش مشکلات این گونه مواد غذایی و افزایش سلامت آن‌ها جهت استفاده هم‌استانی‌های روزه‌دار است.
رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های استان بوشهر افزود: از مجموع ۱۲ نمونه جعبه مقوایی شیرینی که از سطح شیرینی‌فروشی‌های شهر بوشهر خریداری و در آزمایشگاه بسته‌بندی اداره کل مورد آزمون قرار گرفت، متأسفانه نیمی از آن‌ها از نظر وزن، با استاندارد ملی مغایرت داشتند.
برسان با اشاره به سفارشات اکید دین مبین اسلام به رعایت میزان در تمام امور به ویژه در خرید و فروش‌هایی که نسبت مستقیمی با وزن دارند، اظهار داشت: تجاوز وزن جعبه‌ها از میزان استاندارد آن، منجر به کم فروشی در برخی قنادی‌ها می‌شود.
وی رعایت استاندارد جعبه‌های شیرینی را اجباری خواند و از اصناف شیرینی‌فروشان خواست در هنگام تهیه جعبه‌های شیرینی، به وزن استاندارد آن‌ها توجه کنند.
رئیس اداره امور آزمایشگاه‌ها وزن استاندارد جعبه‌های شیرینی مرسوم و پرمصرف را تشریح کرد و گفت: وزن استاندارد جعبه‌ها بر اساس وزن شیرینی قرار گرفته در آن‌ها تعیین می‌شود که نهایت وزن برای جعبه‌های نیم‌کیلویی، یک کیلویی و دو کیلویی همراه با درب آن، به ترتیب ۷۰، ۱۲۵ و ۲۱۰ گرم می‌باشد.
برسان همچنین از برگزاری دوره آموزشی شیوه صحیح پخت زولبیا و بامیه توسط این اداره کل برای کلیه شیرینی‌فروشی‌های سطح شهر بوشهر خبر داد و افزود: در این دوره که ۱۲ نفر از مدیران مراکز عرضه شیرینی شهر بوشهر حضور داشتند، ضمن تشریح خصوصیات روغن و شرایط نگهداری آن، درباره عوامل مؤثر بر کیفیت پخت زولبیا و بامیه، مضرات پراکسید و شرایط نگهداری پس از پخت مطالبی عنوان شد

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:45  توسط محمد صفدران  | 

بهره‌مند خبر داد: آغاز طرح جامع بازرسی استاندارد از مراکز عرضه استان

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر از آغاز طرح جامع بازرسی از واحدهای عرضه استان به منظور شناسایی و جمع‌آوری محصولات غیراستاندارد خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به چند مرحله‌ای بودن اجرای این طرح، افزود: کارشناسان و بازرسان استاندارد در مرحله اول از طرح جامع بازرسی از واحدهای عرضه استان، از کلیه فروشگاه‌ها، مراکز عرضه و انبارها بازرسی کرده و در صورت مشاهده کالاهایی که نشان استاندارد بر روی آن‌ها درج نشده، نسبت به عدم فروش آن کالا به فروشنده تذکر و اخطار داده می‌شود.
 
وی اظهار داشت: در مرحله دوم این طرح، ضمن بازرسی مجدد از مراکز ذکر شده، برخوردها با عرضه‌کنندگان کالاهای غیراستاندارد، شدیدتر و کاملاً منطبق با قانون خواهد بود.
 
بهره‌مند گفت: بازرسی از ترازوهای مراکز عرضه و باسکول‌های ثابت و همکف نیز بخش دیگری از این بازرسی‌ها را شامل می‌شود.
 
وی همچنین به اهمیت کالیبره بودن نازل‌های سوخت مایع اشاره کرد و افزود: نازل‌های سوخت مایع پمپ بنزین‌های سراسر استان نیز طبق روال هر سال به صورت دوره‌ای مورد بازرسی قرار می‌گیرند و در صورت وجود اشکال، نازل‌ها را در همان زمان بازرسی، رفع عیب می‌کنیم.
 
مدیرکل استاندارد استان بوشهر از عموم مردم خواست تا در صورت مشاهده کالاهای بی‌کیفیت و یا فاقد نشان استاندارد، ضمن خودداری از خرید آن، مراتب را از طریق تماس تلفنی با شماره‌های ۶-۴۵۴۴۳۲۵ گزارش دهند یا با مراجعه به سایت اداره کل استاندارد استان بوشهر به آدرس www.isirib.ir ، شکایت خود را ثبت کنند.

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۳ساعت 13:42  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر:
بوشهر رتبه نخست آموزش در بین ادارات کل استاندارد را کسب کرد

خبرگزاری فارس: بوشهر رتبه نخست آموزش در بین ادارات کل استاندارد را کسب کرد


مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: این اداره کل رتبه نخست در بخش آموزش را در بین ادارات کل استاندارد کشور کسب کرده است.
خبرگزاری فارس: بوشهر رتبه نخست آموزش در بین ادارات کل استاندارد را کسب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‎مند ظهر امروز در نشستی خبری با قدردانی از تلاش‌های رسانه‌های استان بوشهر در انعکاس خدمات و اقدامات اداره کل استاندارد اظهار داشت: بی‌شک رسانه‌ها همواره ما را در انجام وظایف خطیر خود که همانا استانداردسازی است، کم کرده‌اند و باید قدردان زحمات آنان باشیم.

وی بیان کرد: پس از انعکاس خبر توقیف واحد غیراستاندارد تولید فیلترهوای خودرو از سوی رسانه‌های استان، 24 واحد تولید کننده داخلی به استاندارد مراجعه کرده و دستگاه‌های غیراستاندارد خود را تحویل دادند و این کار نشان از تاثیرگذاری کار رسانه‌هاست.

مدیرکل استاندارد بوشهر تاکید کرد: انعکاس خوب و تاثیرگذار خدمات استاندارد را ناشی از تعامل مطلوب روابط عمومی با خبرنگاران و کار حرفه‌ای خبرنگاران استان می‌دانم.

بهره‎مند گفت: این اداره کل در زمینه آموزش پرسنل و مسئولان کنترل کیفیت در کل کشور رتبه نخست را از آن خود کرده است.

وی اظهار داشت: دوره‌های آموزشی مختلفی را در اداره کل برگزار می‌کنیم و خبرنگاران استان می‌توانند به صورت رایگان در این کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی شرکت کنند.

لینک: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۳ساعت 7:58  توسط محمد صفدران  | 

بهره مند:
طرح جامع استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در استان بوشهر اجرا می شود

 

 


بوشهر – خبرگزاری مهر: مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر گفت: طرح جامع استاندارد سازی وسایل کودکان در استان بوشهر اجرا می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رحیم بهره مند بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از زحمات این قشر به بهانه روز خبرنگار اظهار داشت: رسالت خبرنگار پیام آوری برای جامعه و مدیران بوده و مانند یک فلش دوسویه عمل می کنند.

مدیر کل اداره استاندارد با بیان اینکه یک مدیر باید در تمامی لحظات ماموریت رسانه ها را در کنار خود داشته باشد تصریح کرد: اگر رسانه از ما درخواست چیزی داشته باشد ما مجبور به پیگیری بوده و خواهشمندم به ما وقت دهند که در خدمتشان باشیم.

وی افزود: در سال 91، 26 استاندارد ملی تدوین کرده و با جلسات متعدد در سال 92 آن را به 150 مورد رسانده ایم و در تلاشیم این رقم را در سال 93 به 150 مورد برسانیم.

خبرهای رسانه ها تاثیر به سزایی بر روی مردم و مدیران دارد

بهره مند با بیان اینکه خبرهای رسانه ها تاثیر به سزایی بر روی مردم و مدیران دارد افزود: پس از درج خبر توقیف یک واحد غیر استاندارد تولید فیلتر هوای خودرو بر روی رسانه ها، 24 واحد تولید کننده داخلی نیز دستگاههای غیر استاندارد خود را این سازمان تحویل دادند.

وی با بیان اینکه هیچ وقت دیدگاه سیاسی نداشته ام اظهار داشت: کار ما ربطی به سیاست نداشته و همیشه از تمام دیدگاهها در هر جناحی استقبال کرده ام و منتظر یاری رساندن همه خبرنگاران برای ارائه کارهای بهتر اداره استاندارد هستم.

وی ادامه داد: در صدد ایجاد برنامه های آموزشی برای کودکان، ایجاد 90 خانه بازی برای این گروه سنی، اجرای 20 تئاتر کودک، طرح جامع استاندارد سازی وسایل کودکان و... در آینده ای نزدیک هستیم.

لینک منبع: خبرگزاری مهر


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۳ساعت 7:50  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر در ديدار با رييس پارك علم و فناوري خليج فارس گفت: بر اين نظريم كه اگر استانداردها، پژوهش محورباشد، می تواند گره از تولید بازکند و زمینه سازشکوفایی صنعت این استان شود.

 

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري خليج فارس؛ صبح ديروز در نشستي مشترك در پارك علم و فناوري خليج فارس ميان رييس و معاونين پارك و مديران اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان بوشهر زمينه هاي تعامل و همكاري بيشتر در سال جديد بررسي شد.
رييس پارك علم و فناوري خليج فارس در اين نشست با بيان نقش مهم و وي‍ژه استاندارد در نظام فناوري و نوآوری گفت: تسهیل استاندارد سازی محصولات تولید شده در شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد، تدوين استاندارد محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه آموزش های مرتبط با استانداردسازی محصول و تجهیز آزمایشگاه های همکار استاندارد از زمينه هاي تاثيرگذار همكاري هاي في ما بين مي باشد.
دكتر مهدي محمدي در ادامه افزود: اگر شركت هاي دانش بنيان جدي گرفته شوند و از توسعه كمي و كيفي آنها حمايت شود، بواسطه ثروت آفريني از طريق علم، اقتصاد كشور به شكوفايي حقيقي خواهد رسيد.
ايشان در ادامه گفت: شركت‌هاي دانش بنيان مي‌توانند در تكميل چرخه علم يعني تبديل يك ايده نوآورانه به فناوري و تبديل آن به يك محصول نهايي نقشي اساسي داشته باشند كه در اين زمينه نيازمند تسهيلات مالي هستند.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر نيز در اين نشست گفت: بر اين نظريم كه اگر استانداردها، پژوهش محورباشد، می تواند گره از تولید بازکند و زمینه سازشکوفایی صنعت این استان شود.
مهندس عبدالرحيم بهره مند در ادامه با قدرداني از حمايت هاي پارك فناوري خليج فارس از استقرار و پذيرش آزمايشگاه هاي همكار اظهار داشت: حضور مقتدرانه در بازارهای جهانی و ایجاد رقابت با تولیدات سایر کشورهای جهان نیازمند رعایت استاندارد ها در تولیدات داخلی و بالا بودن سطح کیفی محصولات است و آمادگي اين را داريم در راستاي تفاهم نامه في ما بين در سال جديد موضوعات و اهداف مشترك را با جديت بيشتر به سرانجام برسانيم.
 

لینک منبع : http://pgstp.ir/?siteid=1&pageid=1057&newsview=411


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مرداد ۱۳۹۳ساعت 17:19  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد
متواری شدن فروشنده دستگاه‌های غیرمجاز تولید فیلتر هوای خودرو

خبرگزاری فارس: متواری شدن فروشنده دستگاه‌های غیرمجاز تولید فیلتر هوای خودرو

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از متواری شدن فروشنده دستگاه‌های غیرمجاز تولید فیلتر هوای خودرو در بوشهر خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، به نقل از روابط عمومی استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند با اعلام این خبر، گفت: فروشنده دستگاه‌های غیرمجاز تولید فیلتر هوای خودرو که حدود 6 ماه به صورت غیرقانونی و زیرزمینی اقدام به فروش دستگاه و تولید فیلترهای غیراستاندارد خودرو می‌کرد، پس از بازرسی کارشناسان استاندارد و پلمپ محل، اقدام به فک غیرقانونی پلمپ و تخلیه مکان فعالیت کرده و متواری شده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه این فرد غیربومی در قالب شرکتی تحت عنوان «مبین پالایش پارس» به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کرده، اظهار داشت: این شخص در طی مدت فعالیت خود به مدد تبلیغات گسترده و به بهانه جذب بازاریاب و راه‌اندازی مشاغل خانگی، تعداد زیادی فیلتر هوا و دستگاه‌های تولید فیلتر هوا به شهروندان و فروشگاه‌ها واگذار کرده است.

بهره‌مند ضمن اعلام غیرقانونی بودن هرگونه استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز و تولیدات غیرقانونی فیلتر هوای خودرو، افزود: اداره کل استاندارد استان بوشهر آماده دریافت شکایات خریداران این‌گونه دستگاه‌ها می‌باشد؛ لذا این افراد می‌توانند با در دست داشتن اصل مدارک شناسایی و اصل قرارداد با شرکت مبین پالایش پارس، هر چه سریع‌تر به این اداره کل واقع در شهرک صنعتی شماره یک بوشهر مراجعه کنند تا با همکاری نهادهای دولتی ذی‌ربط، ضمن شناسایی و جلوگیری از فعالیت غیرقانونی سودجویان و متقلبان تحت عناوین مختلف، نسبت به احقاق حقوق افراد متضرر شده، اقدام شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در پایان از مردم خواست تا قبل از هرگونه آغاز همکاری یا خرید از شرکت‌هایی که هویت آن‌ها مجهول است، از مجاز بودن فعالیت ایشان از طریق سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، استعلام و اطمینان حاصل کنند.

منبع: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۳ساعت 19:32  توسط محمد صفدران  | 

توسط بازرسان استاندارد انجام شد
کشف و پلمپ یک واحد غیرقانونی تولید فیلتر هوای خودرو در بوشهر

خبرگزاری فارس: کشف و پلمپ یک واحد غیرقانونی تولید فیلتر هوای خودرو در بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: بازرسان استاندارد بوشهر با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، یک واحد تولید غیرقانونی فیلتر هوای خودرو را پلمپ کردند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در حاشیه پلمپ یک واحد تولید فیلتر هوای خودرو در بوشهر اظهار داشت: با پیگیری گزارشات مردمی مبنی بر تولید فیلتر هوای خودروهای سبک در یک واحد تجاری، بازرسان این اداره کل به محل عازم شدند و پس از بازرسی نامحسوس، متوجه تولید غیرقانونی و غیراستاندارد فیلتر هوای خودروهای سبک شده و با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان بوشهر، اقدام به پلمپ آن واحد کردند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: در این واحد به صورت غیرقانونی و تحت عنوان مشاغل خانگی، فیلتر هوای خودرو تولید می‌کرد، حدود 3000 فیلتر و چندین دستگاه تولید فیلتر هوای خودرو کشف و جمع‌آوری شد.

وی اظهار داشت: از آنجا که فیلتر هوای خودرو مشمول استاندارد اجباری است و مطابق ماده 9 قانون استاندارد، تولید، تمرکز و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد و یا بدون داشتن علامت استاندارد ایران، ممنوع است، تولید این کالا در منزل، بدون رعایت ملزومات استاندارد و ایمنی و نیز بدون حضور مدیر کنترل کیفیت غیرقانونی است و جرم تلقی می‌شود.

بهره‌مند با اشاره به بروز صدمات و خسارات مالی به مصرف‌کنندگان این فیلترها ادامه داد: کار این افراد سودجو که متأسفانه از بی‌اطلاعی مسئولان برخی جراید کثیرالانتشار و عامه مردم استفاده و حتی به عنوان کار در منزل، به چاپ آگهی برای استخدام بازاریاب برای گسترش تولید و فروش خود اقدام کرده‌اند، جرم محسوب می‌شود و قطعاً بازرسان و ناظران استاندارد به صورت جدی با آن‌ها برخورد خواهند کرد.

منبع : خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۳ساعت 19:30  توسط محمد صفدران  | 

رئیس اداره اوزان و مقیاس‌های استاندارد استان بوشهر:

ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر ایرادی نداشتند

خبرگزاری فارس: ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر ایرادی نداشتند


رئیس اداره اوزان و مقیاس‌های استاندارد استان بوشهر گفت: در بازرسی‌های صورت گرفته از ترازوهای مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر، 46 دستگاه ترازوی دیجیتال مورد ارزیابی قرار گرفت که هیچ‌گونه ایرادی در این دستگاه‌ها مشاهده نشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علیرضا حاجی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی در بوشهر اظهار داشت: ترازوهای شیرینی‌فروشی‌ها و آش‌فروشی‌های سطح شهر بوشهر توسط بازرسان اداره کل استاندارد استان بوشهر مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان، تمایل همشهریان عزیز به مصرف زولبیا، بامیه، آش و مواد غذایی سنتی از این دست، بیشتر می‌شود و نظر به اهمیت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، ترازوهای 27 مرکز شیرینی‌فروشی و آش‌فروشی در سطح شهر بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت.

رئیس اداره اوزان و مقیاس‌های استاندارد استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این بازرسی‌ها، 46 دستگاه ترازوی دیجیتال مورد ارزیابی قرار گرفت که هیچ‌گونه ایرادی در این دستگاه‌ها مشاهده نشد.

حاجی‌نژاد از تکرار این بازرسی‌ها خبر داد و اظهار داشت: بازرسی از ترازوهای مراکز عرضه موادغذایی سنتی، در ایام ماه مبارک رمضان به صورت ادواری تکرار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۳ساعت 19:27  توسط محمد صفدران  | 

توصیه مدیرکل استاندارد بوشهر درباره مصرف بهینه آب: مردم از لوله و شیرآلات استاندارد استفاده کنند

مدیرکل استاندارد بوشهر از مردم خواست تا با استفاده از لوله و شیرآلات استاندارد، آب را بهینه مصرف کنند.

محمدرحیم بهره‌مند با اشاره به شروع فصل گرما و ضرورت جلوگیری از بحران کم‌آبی، گفت: مردم هنگام خرید، از استاندارد بودن وسایل و تجهیزات آب‌رسانی، اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر بر این امر که صرفه‌جویی در آب به عنوان یک وظیفه ملی است تأکید کرد و افزود: یکی از وظایف اداره کل استاندارد، نظارت بر کیفیت محصولات وارداتی و تولید داخل و ارایه خدمات مطابق با استانداردهای ملی می‌باشد و به نوعی از سازمان‌های ناظر بر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان است.

وی به واقعه تأسف‌بار سال گذشته در زمینه خسارت لوله‌های آبرسانی به کشاورزان، که منجر به کشف یک واحد تولیدی غیرقانونی و نهایتاً توقیف و انهدام محصولات غیراستاندارد آن واحد گردید و نیز شناسایی و توقیف محصولات مشابه دیگر در بازار که پس از انجام آزمون‌های مربوطه فاقد حداقل استانداردهای لازم تشخیص داده شدند، از عموم مردم به خصوص کشاورزان و صنعت‌گران خواست تا در زمان خرید کالا، به مشخصات و علامت استاندارد روی لوله‌های آب‌رسانی و شیرآلات بهداشتی تولید داخل دقت نمایند تا به جلوگیری از هدر رفت منابع مالی خود و منابع ارزشمند آب کمک نمایند.


جلوگیری از ورود بیش از 135 هزار دلار کالای غیراستاندارد در گناوه
معاونت استاندارد گناوه افزود: این کالاها شامل انواع لامپ LED، پکیج شوفاژ دیواری، قاشق و چنگال و خودکار بوده است.
وی با اشاره به این که مبدأ تولید تمام این کالاها کشور چین بوده است، اظهار داشت: پس از اظهار کالا و محرز شدن عدم تطابق آن‌ها با استانداردهای ملی، این حجم کالا به کشور تولیدکننده مرجوع شد.
این در حالی است که مدیرکل استاندارد استان بوشهر ضمن ابراز خرسندی از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر اظهار داشت: تمام کالاهای وارد شده از طریق گمرک بندر بوشهر، مطابق با استانداردهای ملی بوده است.
کالاهای وارداتی که مشمول استاندارد اجباری باشند، پس از انجام آزمون توسط آزمایشگاه‌های استاندارد و مشخص شدن مطابقت آن‌ها با استانداردهای ملی، جواز ورود به کشور را از طریق مرزهای قانونی کسب می‌نمایند

لینک منبع : اتحاد جنوب    پایگاه خبری خلیج فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر ۱۳۹۳ساعت 16:56  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر از بازرسی هفتگی کارشناسان استاندارد از بازار در ماه رمضان خبر داد.

خبرگزاری فارس: بازرسی هفتگی کارشناسان استاندارد از بازار در ماه رمضان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد رحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه ضیافت بوشهر اظهار داشت: به دنبال مکاتبات قبلی با سازمان صنعت، معدن و تجارت و به منظور حفظ سلامتی همشهریان عزیز، طی بازرسی کارشناسان و بازرسان این اداره کل از نمایشگاه ضیافت شهر بوشهر، کالاهایی که نشان استاندارد نداشتند شناسایی و جمع‌آوری شد.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: طی این بازرسی، سرکه سالاد دستچین، کلوچه سنتی یاسینو، چای معطر تبریک، چای سنیک، سیرترشی ژیک و رب گوجه‌فرنگی آچاچی غیراستاندارد شناخته شده و با دستور واحد حقوقی استاندارد بوشهر جمع‌آوری شد.

وی اظهار داشت: بازرسی‌های کارشناسان استاندارد از سطح بازار به ویژه شیرینی‌فروشی‌ها و مراکز عرضه آش و حلیم، در طول ماه مبارک رمضان به صورت هر هفته یک بار انجام می‌شود.

بهره‌مند یادآور شد: شیرینی‌فروشی‌ها باید نسبت به مراحل پخت شیرینی‌ها دقت و مراکز عرضه مواد غذایی از جمله آش و حلیم نیز نسبت به کالیبره بودن ترازوهای خود اطمینان حاصل کنید

لینک منبع: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر ۱۳۹۳ساعت 11:57  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد
تدوین 103 استاندارد ملی حاصل تعامل استاندارد با دانشگاه خلیج‌فارس

خبرگزاری فارس: تدوین 103 استاندارد ملی حاصل تعامل استاندارد با دانشگاه خلیج‌فارس

 


مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: تعامل بسیار نزدیک بین دانشگاه خلیج‌فارس و استاندارد بوشهر منجر به ثبت رکورد 103 عنوان تدوین استاندارد ملی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مدیرکل استاندارد بوشهر صبح امروز در نشست هم‌اندیشی صنعت و دانشگاه اظهار داشت: امروزه ارتقای صنعت در سراسر دنیا متکی به دانش روز است و کشوری که از حلقه ارتباطی بین صنعت و دانشگاه بی‌بهره باشد، قطعاً نخواهد توانست در زمینه صنعت، به توسعه قابل توجهی دست یابد.

محمدرحیم بهره‌مند در این آیین، ضمن تحسین همکاری‌های نزدیک دانشگاه خلیج‌فارس با استاندارد، افزود: در سالی که گذشت، شاهد تعامل بسیار نزدیک بین دانشگاه خلیج‌فارس و استاندارد بوشهر بودیم به نحوی که این تعامل منجر به ثبت رکورد 103 عنوان تدوین استاندارد ملی شد و استان بوشهر را در جایگاه پنجم کشوری در کنار کلان‌شهرهای کشور قرار داد.

به گزارش فارس، در این آیین از 22 نفر از استادان دانشگاه خلیج‌فارس که در جلسات کمیسیون‌های تدوین استانداردهای ملی حضور داشتند با اعطای گواهی ارتقای درجه استادی و لوح سپاس، تقدیر شد.

گفتنی است دکتر محمدی‌زاده رئیس دانشگاه خلیج‌فارس، دکتر فیوض معاونت دانشگاه و دکتر پاک‌نیت به دلیل بیشترین حضور در جلسات تدوین، مورد تقدیر و تشویق ویژه قرار گرفتند.

لینک منبع: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر ۱۳۹۳ساعت 11:52  توسط محمد صفدران  | 

درباره زولبیا و بامیه بسته‌بندی شده

هشدار کارشناس استاندارد:زولبیا و بامیه بسته‌بندی شده خریداری نکنید

خبرگزاری فارس: زولبیا و بامیه بسته‌بندی شده خریداری نکنید

خلیج فارس: کارشناس استاندارد بوشهر نسبت به خرید زولبیا و بامیه بسته‌بندی شده به صورت بسته‌بندی، هشدار داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد بوشهر؛ امیرحسین قدیمی اظهار داشت: مواد غذایی سرخ شده به علت پیچیدگی واکنش‌های شیمیایی که در طول طبخ آن‌ها اتفاق می‌افتد، می‌توانند از عوامل تهدیدکننده سلامتی به شمار آیند.

کارشناس صنایع غذایی اداره کل استاندارد استان بوشهر بیان کرد: زولبیا و بامیه باید دارای رنگ، بو، شکل ظاهری و بافت طبیعی مخصوص به خود باشد و پس از پخت، از نظر بو و طعم وضعیتی مناسب، بدون سوختگی و کهنگی داشته باشد.

وی ادامه داد: هنگام خرید زولبیا و بامیه باید به رنگ آن توجه کرد چراکه هر چه زولبیا و بامیه تیره‌تر و سوخته‌تر باشد نشانه مرغوبیت آن نیست بلکه نشان دهنده این است که در روغن بیشتر جوشیده و حرارت بیشتری دیده، در نتیجه حاوی مواد سمی بیشتری است.

قدیمی افزود: این فرآورده‌ها باید دارای حدود مجاز پراکسید باشند تا سلامت مصرف‌کننده را به خطر نیاندازد، وجود پراکسید بیش از حد مجاز باعث ایجاد رادیکال‌های آزاد بیشتری می‌شود که این رادیکال‌ها نه تنها منجر به فساد مواد غذایی می‌گردد بلکه در اثر استفاده درازمدت، به بافت‌های بدن آسیب رسانده و عاملی برای ایجاد سرطان، بیماری‌های التهابی، آترواسکلروز، پیری و نظایر آن می‌شود.

این کارشناس غذایی در پایان ضمن تأکید بر پرهیز خرید این گونه مواد غذایی از دستفروشان، هشدار داد: مردم تا حد ممکن از خرید زولبیا و بامیه به صورت بسته‌بندی که در خارج از استان تولید شده‌اند خودداری کنند.

لینک منبع: خبرگزاری فارس   پایگاه خبری خلیج فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, صنایع غذایی, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم تیر ۱۳۹۳ساعت 11:49  توسط محمد صفدران  | 

در خردادماه امسال رخ دادجلوگیری از ورود بیش از 135 هزار دلار کالای غیراستاندارد در گناوه

 

رئیس اداره استاندارد گناوه گفت: از ورود حدود 135 هزار دلار انواع کالای غیراستاندارد در گناوه جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، قدرت‌الله شاهین‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خردادماه امسال از ورود بیش از 4000 کارتن انواع کالا به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای ملی جلوگیری شد. معاونت استاندارد گناوه افزود: این کالاها شامل انواع لامپ LED، پکیج شوفاژ دیواری، قاشق و چنگال و خودکار بوده است. وی با اشاره به اینکه مبدأ تولید تمام این کالاها کشور چین بوده است، اظهار داشت: پس از اظهار کالا و محرز شدن عدم تطابق آن‌ها با استانداردهای ملی، این حجم کالا به کشور تولیدکننده مرجوع شد. شاهین‌زاده ضمن ابراز خرسندی از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر اظهار داشت: تمام کالاهای وارد شده از طریق گمرک بندر بوشهر، مطابق با استانداردهای ملی بوده است.

لینک مطلب: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم تیر ۱۳۹۳ساعت 23:58  توسط محمد صفدران  | 

"هیچ‌‍ کالای غیراستانداردی در گمرک بوشهر ثبت سفارش نشده"


خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: از بین کالاهای مشمول استاندارد اجباری که از طریق گمرک بندر بوشهر ثبت سفارش شده‌اند، هیچ‌گونه کالای غیراستانداردی مشاهده نشده است.

خبرگزاری فارس: هیچ‌‍‌گونه کالای غیراستانداردی در گمرک بوشهر ثبت سفارش نشده است

 


خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: از بین کالاهای مشمول استاندارد اجباری که از طریق گمرک بندر بوشهر ثبت سفارش شده‌اند، هیچ‌گونه کالای غیراستانداردی مشاهده نشده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرحیم بهره‌مند اظهار داشت: در خرداد ماه سال جاری، برای 2140 خودروی وارداتی در بندر بوشهر، مجوز استاندارد صادر شد.

وی گفت: در این مدت حدود 1333 سند گمرکی توسط اداره کل استاندارد استان بوشهر مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد فقط 75 سند مشمول استاندارد اجباری نبوده‌اند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: ارزش کل کالاهای وارداتی که توسط استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند حدود 489 میلیون دلار بوده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از افزایش تمایل بازرگانان به واردات کالاهای مطابق استاندارد در بندر بوشهر، گفت: در این مدت، از بین کالاهای مشمول استاندارد اجباری که از طریق گمرک بندر بوشهر ثبت سفارش شده‌اند، هیچ‌گونه کالای غیراستانداردی مشاهده نشده است.

بهره‌مند اظهار داشت: در خرداد ماه امسال تنها حدود 250 تن خرمای کبکاب به عنوان کالای مشمول استاندارد اجباری، از گمرک بندر بوشهر صادر شده است.

لینک مطلب: پایگاه خبری خلیج فارس       خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم تیر ۱۳۹۳ساعت 23:53  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: دومین دفتر استانداردسازی و تدوین استان بوشهر، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی دفتر استانداردسازی و تدوین در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جلسه‌ای که به منظور گسترش همکاری‌های صنعت و دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال تحقق جایگاه اصلی استان بوشهر در زمینه‌های تحقیق، پژوهش، علم، صنعت، ارتقای کیفیت محصولات، تکنولوژی، تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی استان هستیم. وی اظهار داشت: از آن‌جا که نتایج خوبی از راه‌اندازی نخستین دفتر استانداردسازی و تدوین استان در دانشگاه خلیج‌ فارس بوشهر گرفتیم، قصد داریم این روند را در دیگر دانشگاه‌های شاخص استان ادامه دهیم. بهره‌مند در پایان از امضای تفاهمنامه همکاری بین اداره کل استاندارد استان بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در آینده‌ نزدیک خبر داد. 

لینک خبر


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم تیر ۱۳۹۳ساعت 18:3  توسط محمد صفدران  | 

آمادگی استاندارد برای حمایت از پروژه‌های دانشجویی در بوشهر


خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: برای حمایت از پروژه‌های دانشجویی با رویکرد کاهش هزینه آزمون‌های مورد نیاز دانشجویان در فرآیند تهیه پایان‌نامه و طرح‌های تحقیقاتی دانشجویی آمادگی داریم.

خبرگزاری فارس: آمادگی استاندارد برای حمایت از پروژه‌های دانشجویی در استان بوشهر

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: برای حمایت از پروژه‌های دانشجویی با رویکرد کاهش هزینه آزمون‌های مورد نیاز دانشجویان در فرآیند تهیه پایان‌نامه و طرح‌های تحقیقاتی دانشجویی آمادگی داریم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی استاندارد بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند در حاشیه نشست گسترش همکاری‌های صنعت و دانشگاه که با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و تنی چند از معاونین و اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به پتانسیل‌های آزمایشگاهی استاندارد در سطح استان و کشور، آمادگی خود را جهت حمایت از پروژه‌های دانشجویی با رویکرد کاهش هزینه آزمون‌های مورد نیاز دانشجویان در فرآیند تهیه پایان‌نامه و طرح‌های تحقیقاتی دانشجویی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: پس از تبادل نظر و تشریح پتانسیل‌ها و توان عملیاتی استاندارد و دانشگاه آزاد، به بررسی زمینه‌های همکاری با توجه به توانمندی‌های موجود، در خصوص مباحث مورد توافق طرفین، تفاهم‌نامه همکاری مشترک منعقد خواهیم کرد.

بهره‌مند در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی نیز گفت: از آن‌جا که طبق تفاهم‌نامه سازمان ملی استاندارد با وزارت علوم هر تدوین استاندارد ملی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به عنوان یک تحقیق علمی محسوب می‌شود، دوره‌های آموزشی برای استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه جهت آشنایی با فرآیند تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل استاندارد بوشهر اذعان داشت: پیگیر اخذ تأیید صلاحیت در خصوص استقرار حداقل یکی از کمیته‌های فنی متناظر ایزو در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خواهیم شد و نیز شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران (طرح شاعا) را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌کنیم.

بر اساس گزارش، برنامه‌ریزی برای هدفمندسازی طرح‌های تحقیقاتی، پایان‌نامه‌ها و کارآموزی دانشجویان دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی همراه با ایجاد زمینه استفاده از نتایج آن‌ها در رشد صنعت و ارتقای کیفیت محصولات، ایجاد زمینه مناسب جهت حمایت و انجام طرح‌های تحقیقاتی که منتج به تدوین استاندارد ملی ایران شود، استفاده از دانش علمی استادان در زمینه پایش، عارضه‌یابی و بررسی وضعیت کیفی محصولات تولیدی استان و در ادامه ارایه مشاوره به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت محصولات و استانداردسازی آن، از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

لینک منبع: خبرگزاری فارس     پایگاه خبری خلیج فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم تیر ۱۳۹۳ساعت 17:8  توسط محمد صفدران  | 

تفاهم نامه همکاری علمی تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و اداره کل استاندارد بوشهر

باحضور دکتر قیصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، دکتر بهره مند مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر ، دکتر مزارعی مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه و تعدادی از مدیران گروه های درسی واحد بوشهر تفاهم نامه همکاری های علمی ، تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد و اداره کل استان بوشهر منعقد گردید.

دکتر یوسف قیصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بیان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های خود در اعتلای عرصه های آموزشی ، پژوهشی ، علمی واقتصادی استفاده می نماید.

دبیر هیأت امنای استان بوشهر ابرازداشت : یکی از رسالت های مهم دانشگاه ایده پردازی برای مرتفع نمودن مشکلات کشور عزیزمان ایران اسلامی و رسیدن به افق های مدنظر است.

دبیر هیأت امنا استان بوشهر اذعان داشت : تفاهم نامه با هدف استفاده از تجارب و توانایی های علمی ،آموزشی ، فرهنگی ، پژوهشی و تحقیقاتی اساتید دانشگاه در راستای سیاست های کلی دانشگاه و برای استمرار تعامل و ارتباط سازمان یافته و به منظور مرتفع نمودن نیازهای متقابل منعقد گردیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تصریح کرد : فراهم نمودن زیر ساخت ها و استفاده از امکانات در چهار ضوابط و مقررات ، پس از اخذ مجوزهای لازم به هدف اجرای طرح های دانشگاهی و پروژه های تحقیقاتی که منجر به دستیابی به دانش و مهارت فنی ف دستاورد و اختراع می شود، صورت خواهد گرفت .

دکتر قیصری در ادامه افزود : امکانات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در سطح استان بوشهر بی نظیر است و استفاده بهینه از این آزمایشگاهها و توان و تجارت اعضاء محترم هیأت علمی منتج به بهبود کیفیت کالا می شود.

در ادامه دکتر بهره مند ، مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر اظهار داشت : استفاده از ظرفیت های دانشگاه و مراکز علمی می توان به کیفی سازی رسید و امروزه استاندارد در فرهنگ تجارت و کسب و کار به زبان مشترک جوامع بشری و ملت ها تبدیل شده است.

مدیر کل استاندارد در ادامه افزود : کشور ما به عنوان یک کشور در حال توسعه است که به مرحله نوینی از توسعه در زمینه فناوری های جدید و علوم نوین دست یافته است.

دکتر بهره مند در ادامه بیان کرد : صنعتگران و تولید کنندگان باید با تمسک به استانداردها و مدیریت کیفیت در صدور اصلاح فرایندها، بازسازی و نوسازی خطوط تولید ، تلاش نمایند که در این مسیر از تجارب ارزنده و گرانبهای اساتید دانشگاه استفاده نمایند.

لینک مطلب


برچسب‌ها: محمد صفدران, صفدران, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم تیر ۱۳۹۳ساعت 20:33  توسط محمد صفدران  | 

سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره کل استاندارد استان بوشهر

برگزاری مستمر دوره های آموزشی-ترویجی در زمینه استاندارد سازی در روش طراحی و تولید صنعتی مصالح ساختمانی

سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره کل استاندارد بوشهر: به دنبال برگزاری مستمر دوره های آموزشی-ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی و تولید صنعتی مصالح ساختمانی برای رشته های مهندسی معماری در استان هستیم

سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره کل استاندارد بوشهر در جمع دانشجویان مهندسی تکنولوژی معماری موسسه آموزش عالی لیان ضمن ارزشمند شمردن نقش مهندسین معماری در استانداردسازی مسکن، شهرسازی و جهت بخشیدن ساخت و سازها به سمت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد بخصوص مصالح ساختمانی نوین و موثر در افزایش ایمنی ساختمان ها در مقابل زلزله افزود اداره کل استاندارد به دنبال برگزاری مستمر دوره های آموزشی-ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی تولید و صنعتی مصالح ساختمانی برای رشته های مهندسی معماری در استان می باشد

محمد صفدران ضمن بیان این مطلب افزود: مهندسی معماری در چند دهه پیش بسیار مهجور مانده بود که خوشبختانه با درایت مسوولین امر کشوری و استانی و پشت کار مهندسین کارآمد این رشته در حال تثبیت جایگاه خود می باشد.

ایشان در ادامه به تشریح وضعیت کنونی معماری در استان و نیاز به تغییرات اساسی در طراحی های فعلی با استفاده از روش های طراحی نوین، نوگرایی و هنرهای زیبا در کنار زنده نگه داشتن معماری بومی استان و صیانت از معماری ایرانی اسلامی تاکید نمود و از دانشجویان خواست تا با افزایش مطالعه و فعالیت خود در این زمینه به جهش معماری استان کمک نمایند.

صفدران در ادامه به جایگاه و نقش استاندارد در روش طراحی و تولید صنعتی پرداخت و مهندسین معماری را موثر در جهت بخشیدن به استفاده از مصالح ساختمانی نوین صنعتی قلمداد نمود و افزود مهندسین معماری می توانند با مطالعه و شناخت مصالح نوین صنعتی، طراحی های خود را بر اساس آن ها پیاده سازی نموده و به خروج مصالح سنتی که اغلب به لحاظ وزنی سنگین و فاقد انطباق با استانداردهای مربوطه تولید می شوند کمک نمایند.

در این جلسه خانم مهندس مواجی رئیس اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت استان و آقای مهندس خدری مسوول امور تدوین استانداردهای ملی ایران در استان نیز حضور داشتند که در خصوص نحوه دست یابی و کاربرد استانداردهای ملی موجود و مرتبط با رشته مهندسی معماری و نحوه پیشنهاد تدوین استاندارد ملی توضیحاتی را برای دانشجویان حاضر ارایه نمودند.

در پایان سرپرست اداره آموزش ترویج اداره کل استاندارد با اعلام این مطلب که از همه دانشکده ها و گروه های معماری استان جهت شرکت در دوره های آتی دعوت خواهیم نمود افزود سعی را بار این خواهیم گذاشت که در هر ترم دانشگاهی این دوره را در تقویم آموزشی- ترویجی اداره کل استاندارد استان قرار دهیم و برای شرکت کنندگان در این دوره گواهی شرکت در دوره آموزشی- ترویجی نیز صادر خواهد شد.

گفتنی است ابتدای اردیبهشت ماه 1393 طی حکمی از سوی محمدرحیم بهره مند مدیرکل استاندارد استان محمد صفدران با حفظ سمت مسوول آمار، واحد طرح و برنامه به عنوان اولین سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره کل استاندارد استان منصوب گردید.

محمد صفدران با رشته مهندسی عمران- عمران پیش از این کارشناسی آزمایشگاه کنترل کیفیت مصالح ساختمانی، کارشناسی اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت، دبیر دفتر فنی پروژه های عمرانی، کارشناس پدافند غیر عامل و مسوولیت آمار، طرح و برنامه اداره کل استاندارد استان را در کارنامه خود دارد.


برچسب‌ها: محمد صفدران, صفدران, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, اجرای استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۳ساعت 12:27  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر

 بی‌توجهی به اندازه‌شناسی در صنعت موجب عدم ارتباط علم و صنعت می‌شود

خبرگزاری فارس: بی‌توجهی به اندازه‌شناسی در صنعت موجب عدم ارتباط علم و صنعت می‌شود

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در کشور ما، یکی از بخش‌هایی که بسیار مغفول مانده، اندازه‌گیری و اندازه‌شناسی است و این باعث عدم ارتباط علم و صنعت می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در همایش اندازه‌شناسی در بوشهر با اشاره به نقش و اهمیت اندازه‌شناسی در صنعت هوایی کشور، اظهار داشت: لغو و تأخیر پروازها به دلیل نقص‌های فنی، از عدم رعایت اندازه‌شناسی نشأت می‌گیرد و همین مسئله  موجب ایجاد خلل در سفرهای هوایی می‌شود و متأسفانه به دلیل لغو و تأخیرها رئیس مرکز اندازه‌شناسی کشور در این همایش حضور ندارد.

مدیرکل استاندارد بوشهر به ضعف علم اندازه‌شناسی در ایران اشاره کرد و افزود: در کشور ما، یکی از بخش‌هایی که بسیار مغفول مانده، اندازه‌گیری و اندازه‌شناسی است و این باعث عدم ارتباط علم و صنعت می‌شود به طوری که با وجود سطح علمی بالای دانشجویان و مبتکران ایرانی، تولیدات و اختراعات مهندسان ایرانی، در اکثر موارد با عدم استقبال از سوی کشورها قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: اگر کابین مترو در مشهد روی ریل‌ها نصب نمی‌شود، اگر حادثه پارک ارک تهران با آن وضعیت ناراحت‌کننده پیش می‌آید و اگر هزینه برق مصرفی شهروندان به صورت نامعقولی بالا می‌رود، به دلیل عدم رعایت اندازه‌شناسی و کالیبراسیون در این موارد است و متأسفانه هزینه‌های بسیار گزافی را به مردم و جامعه تحمیل می‌کند.

بهره‌مند تصریح کرد: عدم رعایت اندازه‌شناسی، فقط خسارات مالی را به دنبال ندارد و در مواردی ممکن است اطلاعات غلط فشارسنجِ کالیبره نشده‌ یک پزشک، موجب بروز حوادث جانی غیرقابل جبران شود.

در ادامه این همایش، چند تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه خلیج‌فارس، دانشجویان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی به ارائه مقاله پرداختند.

دکتر محسن عباسی عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر ضمن ارائه مقاله خود درباره اهمیت علم اندازه‌شناسی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، گفت: متأسفانه کالیبراسیون در زمینه نفت و گاز در کشور وضعیت مناسبی ندارد و در حوزه‌های تحقیقات و اوپریشن وابستگی زیادی به دیگر کشورها داریم

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۳ساعت 12:24  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از نظارت بر عرضه قطعات خودرو در استان بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: نظارت بر عرضه قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های به‌ عمل آمده توسط سازمان ملی استاندارد ایران، طرح کشوری نظارت بر عرضه قطعات خودرو اجرا شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر ادامه داد: مسئولیت برنامه‌ریزی فوق با اداره‌کل نظارت اجرای استاندارد سازمان بوده و کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان بوشهر با راهنمایی همکاران سازمان و به استناد و دستورالعمل‌های سازمانی نسبت به بازرسی از مراکز عرضه قطعات خودرو شامل نمایندگی‌های رسمی ایران خودرو، سایپا و...اقدام و در مورد عرضه محصولات استاندارد تذکرات لازم را دادند.

وی افزود: در این بازدید کارشناسی تمام کارشناسان مرتبط استانی شامل نمایندگی‌های استاندارد مستقر در کنگان و گناوه مشارکت داشتند.

بهره‌مند در پایان متذکر شد:  پس از پایان این دوره برنامه نظارت بر عرضه در سطح استان بطور موثر و متناوب تداوم خواهد شد

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۳ساعت 12:20  توسط محمد صفدران  | 

طی حکمی  امیرارسلان صفدران به سمت مسؤول کمیته پایه هیئت دومیدانی استان بوشهر منصوب گردید

طی حکمی، از سوی رضا آماره رئیس هیئت دو و میدانی استان بوشهر امیرارسلان  صفدران به سمت مسئول کمیته پایه هیئت دو و میدانی استان بوشهر منصوب گردید

در این حکم آمده است

برادر گرامی جناب آقای امیرارسلان صفدران

سلام علیکم

با احترام، نظر به مراتب تعهد، تخصص، تجارب، شایستگی ها و توانمندی های جنابعالی در امر دو و میدانی بموجب این حکم به سمت مسئول کمیته پایه هیئت دو و میدانی استان بوشهر منصوب می گردید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) و منویات مقام معظم رهبری (حفظ الله) با بهره گیری از کلیه ظرفیت های موجود و هماهنگی لازم و کامل با رئیس کمیته مربیان در راستای تکالیف قانونی مندرج در آئین نامه هیاتهای ورزشی و در چارچوب وظایف محوله به منظور ارتقای جایگاه و عملکرد هیئت دو و میدانی تحت مسئولیت محوله اقدام و اهتمام ورزیده و موفق و سربلند باشید.

رضا آماره

رئیس هیئت

۷۳/۸هـ د ب

۳۱/۰۲/۱۳۹۳


برچسب‌ها: صفدران, امیرارسلان صفدران, دو و میدانی, اخبار بوشهر, استان بوشهر
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم خرداد ۱۳۹۳ساعت 12:22  توسط محمد صفدران  | 

مشاور روس امور مترولوژی نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد
تجهیزات جدید برای آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر

مشاور امور مترولوژی نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در حال حاضر دو آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر به تجهیزات جدید مجهز شده و 19 کارشناس ایرانی آموزش دیده در آن مشغول فعالیت هستند

خبرگزاری فارس: تجهیزات جدید برای آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، ولادیمیردرگانف ظهر امروز در نخستین همایش روز جهانی انداره‌شناسی در بوشهر اظهار داشت: مترولوژی (اندازه‌شناسی) از گذشته‌های دور به دست آمده و به طور مداوم در زندگی بشر کاربرد دارد.

مشاور امور مترولوژی نیروگاه اتمی بوشهر ادامه داد: از 139 سال پیش موضوع اندازه‌شناسی همزمان با امضا «کنوانسیون متر» مطرح شده است و بر پایه این کنوانسیون سیستم‌های اندازه‌گیری ایجاد شد.

این کارشناسی روسی با اشاره به نقش اندازه‌گیری در اقتصاد جهانی ادامه داد: سازمان آموزشی و علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) تصمیم گرفت روز امضا «کنوانسیون متر» را به نام روز جهانی اندازه‌شناسی معرفی کند.

وی ادامه داد: تعیین روزی به عنوان روز مترولوژی نشان‌دهنده اهمیت نقش کارشناسان مترولوژی در صنعت و تولید است، پایه و اساس ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر دقت در اندازه‌گیری حوزه مترولوژی این نیروگاه است.

درگانف با بیان اینکه پایه و اساس ایمنی در نیروگاه‌های اتمی مبتنی بر اندازه‌گیری‌های دقیق در زمان احداث و بهره‌برداری است، اضافه کرد: 14 سال است که دستگاه کالیبراسیون در نیروگاه اتمی بوشهر راه‌اندازی شده و تمام دستگاه‌های که در نیروگاه اتمی بوشهر مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور مداوم تحت نظر کارشناسان تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

درگانف خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر به تجهیزات جدید مجهز شده و 19 کارشناس ایرانی آموزش دیده در آن مشغول فعالیت هستند.

مشاور امور مترولوژی نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر با داشتن امکانات جدید و پیشرفته می‌تواند محرک خوبی برای توسعه موضوع اندازه‌شناسی در ایران باشد

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, انرژی هسته ای, سازمان ملی استاندارد, کالیبراسیون
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۳ساعت 17:30  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد
ارائه خدمات آزمایشگاه‌های کالیبراسیون استان بوشهر به استان‌های همجوار

مدیرکل استاندارد استاندارد بوشهر گفت: استان بوشهر یکی از توانمندترین آزمایشگاه‌های کالیبراسیون کشور را دارد و قادر به ارائه خدمات آزمایشگاهی کالیبراسیون به استان‌های همجوار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در حاشیه نخستین همایش روز جهانی اندازه‌شناسی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بنابر اهمیت موضوع اندازه‌شناسی و اندازه‌گیری روز جهانی اندازه‌شناسی پایه‌گذاری شده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با تاکید بر اهمیت اندازه‌شناسی و اندازه‌گیری در صنعت و تولید، ادامه داد: هر ساله سازمان‌های اندازه‌شناسی بین‌المللی OIML و BIPM روزی را به عنوان روز جهانی اندازه‌شناسی معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه روز جهانی اندازه‌شناسی هر سال با یک شعار برگزار می‌شود، بیان داشت: روز اندازه‌شناسی امسال با شعار «اندازه‌گیری و چالش جهانی انرژی» برگزار می‌شود و مردم دنیا نیز به این موضوع رسیده‌اند که اگر بخواهند به نحو بهینه از انرژی استفاده کنند باید اندازه‌گیری دقیقی از میزان مصرف آن داشته باشند.

بهره‌مند ادامه داد: با توجه به اهمیت نقش اندازه‌گیری در استان بوشهر که از صنایع متفاوتی برخوردار است تصمیم گرفتیم همایش اندازه‌شناسی را با حضور فعالان صنعت و آزمایشگاه‌های همکاری در استان بوشهر برگزار کنیم تا کسانی که به نوعی با اندازه‌گیری در ارتباط هستند به اهمیت اندازه‌گیری و ضرورت کالیبراسیون ابزارهایی که با آنها کار اندازه‌گیری را انجام می‌دهند، آشنا شوند.

وی در ارتباط با اهمیت اندازه‌گیری خاطرنشان کرد: اگر در اندازه‌گیری‌ها برآورد دقیقی نداشته باشیم ایجاد طراحی دقیق امکان‌پذیر نخواهد بود، به عنوان مثال اگر در صنعت خودروسازی ابزاری که به‌کار گرفته می‌شود دارای اندازه و دوام لازم نباشد مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل استاندارد بوشهر اذعان داشت: در مقطعی به دلیل نبود آزمایشگاه کالیبراسیون در استان، مجبور بودیم از استان‌های همسایه خدمات آزمایشگاهی کالیبراسیون بگیریم ولی در حال حاضر استان بوشهر یکی از توانمندترین آزمایشگاه کالیبراسیون را داراست و همچنین به استان‌های همجوار نیز خدمات آزمایشگاهی کالیبراسیون ارائه می‌دهد.

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۳ساعت 17:25  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر

شهرداری‌ها در بازرسی از جایگاه‌های CNG با استاندارد همکاری کنند

در استان بوشهر ۳۱ جایگاه سی ان جی فعال است که این جایگاه از امکانات استانداردی برخوردار می‌شوند.

خبرگزاری فارس: شهرداری‌ها در بازرسی از جایگاه‌های CNG با استاندارد همکاری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در گردهمایی شهرداران و دهیاران استان بوشهر اظهار داشت: از آنجا که از 31 جایگاه CNG موجود تعداد 21 جایگاه، متعلق به شهرداری‌های این استان است، انتظار داریم در زمینه بازرسی از این جایگاه‌ها همکاری ویژه‌ای با استاندارد داشته باشند. مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه این بازرسی‌ها از ابتدای خرداد ماه امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: بررسی ایمنی مخازن جایگاه‌های سوخت CNG از آن جهت حایز اهمیت است که خوردگی فلزات به کار رفته در تجهیزات آن‌ها به ویژه مخازن، در اثر رطوبت، بسیار بالاست و اغلب جایگاه‌ها نیز در محدوده شهرها قرار دارند. وی اظهار داشت: تجهیزاتی که برای اماکن تفریحی و ورزشی پارک‌ها و شهربازی‌ها خریداری می‌شود، باید مطابق با استانداردهای ملی باشد. بهره‌مند به ساماندهی وضعیت شرکت‌های نصاب آسانسور در استان اشاره کرد و افزود: پایان کار ساختمانی فقط در صورت اخذ گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور از اداره کل استاندارد استان بوشهر توسط مالک، اعطا می‌شود. مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان نسبت به استفاده از محصولات غیراستاندارد در ساخت و سازها هشدار داد و گفت: با توجه به زلزله‌های اخیر، انتظار می‌رود تجربه‌های جدیدی در صنعت ساختمان این استان کسب شده باشد، بنابراین باید توجه داشت در ساخت و سازها به ویژه پروژه‌های عمرانی استان، از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده شود.

لینک منبع: خبرگزاری فارس  

شهرداری ها برای استاندارد‌سازی جایگاههای CNG همکاری کنند

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۳۱ جایگاه سی ان جی فعال است که این جایگاه از امکانات استانداردی برخوردار می‌شوند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد بوشهر؛ محمد رحیم بهره مند در نشست با شهرداران استان بوشهر با بیان اینکه رعایت استاندارد در بخش‌های مختلف سبب پیشگیری از آسیب‌ها و حوادث گوناگون می‌شود به اهمیت رعایت استاندارد در ایستگاههای سی ان جی اشاره و اظهار کرد: باتوجه به واقع شدن بیشترایستگاه‌های سی ان جی در مناطق مسکونی شهرها به منظور اطمینان از سلامت کارکرد تجهیرات، توجه به ایمنی آنها ضروری است.

وی با بیاند اینکه 31 ایستگاه سی ان جی در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: 2 هزار و 153 ایستگاه سی ان جی فعال درکشور فعال است که 31 ایستگاه آن در استان بوشهر قرار دارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه 23 ایستگاه سی ان جی در استان بوشهر متعلق به شهرداری‌هاست افزود: رعایت نکات ایمنی در سی ان جی از بسیاری از مشکلات این ایستگاه‌ها پیشگیری می‌کند چراکه اگر به نکات ایمنی آنها توجه نشود می توانند همه تاسیسات و مناطق مسکونی تا شعاع 500 متری را تخریب کنند.

بهره‌مند با بیان اینکه صدور پروانه پایان کار ساختمانی منوط به تایید یه اداره کل استاندارد است تاکید کرد: هم اینک فقط شهرداری‌های بوشهر و برازجان صدور پروانه پایان کار ساختمانی را منوط به تایید یه اداره کل استاندارد کرده اند و 34 شهرداری دیگر استان بوشهر نسبت به این مهم توجه لازم را ندارند.

وی از اجباری بودن استاندارد 31 قلم مصالح ساختمانی خبرداد و گفت: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و ساز ها ضریب ایمنی را افزایش می‌دهد از این نظر31 قلم مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری شدند.
لینک خبر:   پایگاه خبری خلیج فارس 


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 0:33  توسط محمد صفدران  | 

طی حکمی  مهندس محمد صفدران به سمت سرپرست اداره امور آموزش و ترویج  اداره کل استاندارد بوشهر منصوب گردید


طی حکمی به شرح ذیل، از سوی دکتر محمدرحیم بهره مند مدیر کل محترم اداره ی کل استاندارد استان بوشهر مهندس محمد صفدران به سمت سرپرست اداره امور آموزش و ترویج اداره کل استاندارد بوشهر منصوب گردید

شرح حکم

جناب آقای محمد صفدران

با سلام و احترام؛

حسب تعهد، شايستگي، تجربيات مكتسبه و نيز حسن عملكرد، حضرت عالي با حفظ سمت مسئول طرح و برنامه به سمت سرپرست اداره امور آموزش و ترويج استاندارد اداره كل منصوب مي گرديد.

هماهنگي و پيگيري در زمينه ارتقاء عملكرد امور مربوطه مورد انتظار است. تندرستي و پيروزي حضرت عالي در امور محوله را از خداوند منان خواستارم

محمدرحیم بهره مند

مدیر کل

شماره:۴۰۱۳ مورخ ۰۷/۰۲/۱۳۹۳


برچسب‌ها: محمد صفدران, صفدران, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند
+ نوشته شده در  جمعه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت 19:32  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: دیوار مرگ واقع در بندر دیر توسط کارشناسان استاندارد این استان پلمپ شد.

خبرگزاری فارس: دیوار مرگ در بندر دیر پلمپ شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو گزارش‌های مردمی و با بازرسی کارشناسان استاندارد بوشهر، دیوار مرگ واقع در بندر دیر به دلیل عدم وجود ایمنی و استانداردهای لازم، پلمپ شده است.

مدیرکل استاندارد بوشهر ادامه داد: طبق بازرسی‌هایی که توسط کارشناسان استاندارد بوشهر انجام شد، پوسیدگی دیواره، مکان تماشاگران غیرایمن و خطرناک و عدم پوشش مناسب جلوی تماشاگران برای جلوگیری از سقوط و برخورد، از عمده مشکلات این سازه بوده است.

وی همچنین به پلمپ یک شهربازی در عسلویه اشاره کرد و ابراز داشت: در همین زمینه شهرک بازی و پارک بادی مروارید واقع در عسلویه به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد پلمپ شده است.

بهره‌مند، نسبت به اعطای مجوز فعالیت به این گونه پارک‌ها و شهرک‌ها بدون استعلام از اداره استاندارد ابراز نگرانی کرد و عنوان داشت: از آنجا که استفاده‌کنندگان از اینگونه فضاهای بازی، قشر آسیب‌پذیر کودک هستند، اعطای مجوز فعالیت به شهرک‌ها به ویژه شهرک‌های موقت بدون هماهنگی با استاندارد عواقب جبران‌ناپذیری دارد.

مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان اذعان داشت: درآمد ناچیزی که برخی شهرداری‌ها از این طریق کسب می‌کنند ارزش به خطر انداختن جان کودکان را ندارد و شهرداری‌ها باید نسبت به اعطای اینگونه مجوزها، حساسیت و وسواس بیشتری به خرج دهند، چراکه خدای ناکرده در صورت بروز هرگونه مشکلی، شهرداری‌ها باید پاسخگو باشند.

لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۳ساعت 15:33  توسط محمد صفدران  | 

امحا آب رادیاتور و کنسروهای غیراستاندارد در بوشهر+ تصاویر

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر از امحا بیش از سه هزار لیتر آب رادیاتور ضد یخ و ضد جوش غیراستاندارد در یک‌هزار و ۶۰۰بطری ۲۰ لیتری در بوشهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی این اداره؛ محمدرحیم بهره‌مند با بیان اینکه محصولات غیراستاندارد جمع‌آوری و با تولید کنندگان و عرضه کنندگان این محصولات برخورد قانونی می‌شود اظهار کرد: باید فضا را برای متخلفان و سودجویان که فعالیت‌شان ضرر و زیان‌های مالی و جانی جبران‌ناپذیری نیز بر بدنه‌ تولید و سلامتی مردم وارد می‌کند، ناامن کنیم.

وی با بیان اینکه مردم مهمترین نقش اساسی در شناسایی و معرفی متخلفان دارند تصریح کرد: گزارشات مردمی و بازرسی‌های ادواری کارشناسان استاندارد در سطح بازار، کمک بسیار بزرگی به شناسایی متخلفان می‌کند.

مدیرکل استاندارد بوشهر از انهدام سه هزار لیتر آب رادیاتور ضد یخ و ضد جوش غیراستاندارد در بوشهر خبر داد و تصریح کرد: یک‌هزار و 600 بطری 20 لیتری آب رادیاتور ضد یخ و ضد جوش که سال گذشته کشف و پلمپ شده بود، صبح امروز به همراه دو هزار و 160 قوطی انواع کنسرو غیراستاندارد در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر امحا شد.

بهره‌مند اظهار کرد: این آب رادیاتورها سال گذشته به سبب عدم رعایت الزامات استاندارد، جمع‌آوری شده بود که به همراه قوطی‌های غیراستاندارد کنسرو تن ماهی و لوبیا پس از طی مراحل قانونی، امحا شد.

وی استاندارد را حامی مصرف‌کننده و تولیدکننده دانست و اذعان کرد: تنها راه نجات صنایع استان و کشور و ورود پرقدرت به بازارهای جهانی، تولید با کیفیت طبق استانداردهای بین‌المللی است و مردم با مصرف تولیدات با کیفیت مطلوب، رضایت و اطمینان خاطر پیدا می‌کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر از عموم شهروندان خواست تا با حساسیت هنگام خرید کالاها و عدم خرید کالاهای فاقد کیفیت، استاندارد را در دستیابی به اهداف خود یاری کنند.

لینک منبع

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۳ساعت 1:13  توسط محمد صفدران  | 


خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: سال گذشته بیش از 5600 واحد صنفی از نظر ارایه کالاهای استاندارد مورد بازرسی قرار گرفت که برخی واحدهای تولیدی نیز پلمب و به برخی تذکر داده شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد بهره مند در نشستی خبری افزود: در این راستا 40 هزار متر لوله پلی استایلن غیراستاندارد که از مواد بازیافتی ساخته و منجر به زیان کشاورزان استان شده بود کشف گردید که خط تولید آن پلمب و محصولات تولیدی در کارخانه نیز توقیف شد.

وی افزود: کشف و توقیف 32هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد و پلمب محل تولید آن در تهران، کشف 15 هزار لیتر آب رادیاتور غیرمجاز و خط تولید دستمال کاغذی غیربهداشتی در یکی از روستاهای استان بخشی از کنترل های ما بر بازار بوده است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی بوشهر اظهار داشت: همچنین برخی کالاهای غیراستاندارد نیز در مبادی ورودی بوشهر توقیف کردیم که 1830 کارتن روغن آفتابگردان و 1500 رینگ خودرو غیراستاندارد از آن جمله می باشد که در صورت عرضه در کشور می توانست تبعاتی به دنبال داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته در خصوص عرضه اقلام غیراستاندارد به واحدهای صنفی تذکر می دادیم، اما مرحله تذکر گذشته و در سالجاری وارد فازجمع آوری کالاها می شویم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه با متخلفان تولید کالاهای غیراستانداردی که توسط شما توقیف شدند چه برخوردی صورت گرفته؟ اظهار داشت: برخی از پرونده های مهم در انتظار تصمیم قاضی می باشد، از این رو از مراجع قضایی انتظار می رود رسیدگی به پرونده های استاندارد را با توجه به اهمیتی که دارند سرعت ببخشد.

بوشهر قطب آزمایشگاهی جنوب کشور

بهره مند ادامه داد: استان بوشهر به عنوان قطب آزمایشگاهی جنوب کشور هم اکنون بدون نیاز به استان های همجوار کار تایید استاندارد کالاها را انجام می دهد.

وی یادآورشد: هم اکنون 45 آزمایشگاه همکار در بیش از120 زمینه کاری با این اداره همکاری می کنند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان ادامه داد: سه شرکت بازرسی برای نخستین بار تایید صلاحیت شدند و تلاش می کنیم این شرکت ها را به تایید صلاحت ملی و بین المللی برسانیم.

بهره مند یادآورشد: در زمینه سنجش اوزان و مقیاس های سنگین اولین استان جنوبی کشور هستیم که امکان آزمون اوزان و مقیاس های سنگین و باسکول های ثابت همکف را در استان ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: قبلا از استان های همجوار کمک می گرفتیم، ولی هم اکنون می توانیم به استان های همجوار نیز در این زمینه خدمات ارایه کنیم و عملا قطب آرمایشگاهی جنوب کشور مبدل شده ایم.

شرکت نفت برای نظارت بر جایگاههای سی ان جی همکاری کند

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه سال گذشته هر 2 ماه از جایگاههای عرضه سی ان جی استان و نازل های عرضه سوخت بازدید داشته ایم، گفت: برخی جایگاه های سی ان جی برخی ایمنی لازم را ندارند که فعالیت مجدد آنها منوط به رفع ایراد شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی استان و سرعت خوردگی تاسیسات نیاز است جایگاه های سوخت برای جلوگیری از حوادث ناگوار، ایمنی کافی را داشته باشند.

وی اضافه کرد: از شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی انتظار داریم در بازرسی از جایگاه های سی ان جی با اداره کل استاندارد همکاری بیشتری داشته باشد، زیرا کوتاهی در این باره می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای شهروندان درپی داشته باشد، طوری که انفجار در چنین مراکزی تا شعاع 500 متری را خاکستر می کند.

مقابل آسانسورهای غیراستاندارد ادارات مقاومت کردیم

بهره مند با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد بوشهر در سال گذشته هشدارهایی در خصوص غیراستاندارد بودن برخی آسانسور و بالابرهای ادارات و بیمارستان ها داده بود، اظهار داشت: در این خصوص مقاومت کرده و نسبت به پلمب برخی از آسانسورها تا زمان رفع نقص اقدام شد.

وی گفت: در مورد نصب آسانسور نیز شهروندان باید از شرکت هایی استفاده کنند که مجوز طراحی و نصب را داشته باشند. ضمن اینکه نظارت بر کلیه دفاتر نصاب آسانسور نیز در برنامه سالجاری می باشد و از فعالیت متخلفان با همکاری تعزیرات حکومتی جلوگیری خواهد شد.

بهره مند اضافه کرد: در زمینه اوزان سبک نیز که سنجش ترازوها و وزنه های سطح بازار که سال ها مغفول مانده بود، از شهرستان بوشهر آغاز شد و به پایان رسید، شهرستان های کنگان و عسلویه نیز در دست انجام است و تلاش می کنیم درچند ماه اول سال جاری کل استان را پوشش بدهیم
لینک منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۳ساعت 0:47  توسط محمد صفدران  | 

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: 15هزار لیتر آب رادیاتور غیراستاندارد در برازجان کشف شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره استاندارد؛ دکتر محمدرحیم بهره‌مند با تشریح برنامه‌های اداره کل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: تلاش برای کشف کالاهای غیر استاندارد و جمع‌اوری ان یکی از وظایف مهم اداره کل استاندار است که کارهای بسیار خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.


وی ادامه داد: مردم حق دارند که از کالاهای استاندارد بهره‌مند شوند و باید تلاش کنیم تا این کالاها در اختیار مردم قرار بگیرد و از فعالیت سودجویان برای تولید اجناس نامرغوب و غیراستاندارد و عرضه آنها به بازار با جدیت جلوگیری کنیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: اداره کل استاندارد استان بوشهر و اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان تعامل بسیار خوبی با هم دارند و شاهد کشف مقادیر بسیار زیادی کالاهای غیر استاندارد هستیم.

وی افزود: شناسایی متخلفین و مقابله با توزیع کالاهای غیراستاندارد در سطح بازار نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است که بحمدالله شاهد همکاری خوبی در این زمینه هستیم و امیدواریم شاهد ادامه این روند و افزایش این تعامل و همراهی باشیم.
افزودن رنگ به آب شهر برای تولید آب رادیاتور

بهره‌مند با اشاره به کشف مقادیر بسیار زیادی لوله‌های پلی اتیلن در یکی از کارگاه‌های شهرستان دشتستان در هفته گذشته، بیان داشت: این کارگاه بدون داشتن مجوزهای لازم اقدام به تولید لوله‌های غیر استاندارد می‌کرد که حجم بالایی از آن کشف و ضبط شد و کارخانه تولیدی نیز پلمپ شد.

وی با اشاره به 15هزار لیتر آب رادیاتور غیراستاندارد در برازجان، ادامه داد: در یک منزل مسکونی در برازجان یک هزار و 200 لیتر ضد جوش، سه هزار و 600 لیتر ضد یخ و پنج هزار و 500 لیتر مواد اولیه و مقادیر شیشه‌شوی ماشین کشف و ضبط شد.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به روند کشف این پروند، افزود: با تلاش سازمان صنعت و معدن و تجارت دشتستان مارک غیراستاندار شناسایی شد و محل تولید مشخص شد و این مقادیر آب رادیاتور که با افزودن رنگ و افزودنی‌های غیراستاندارد به آب شهر تولید می‌شد کشف شد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 1:31  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: کارشناسان استاندارد بوشهر، حدود 40 هزار متر انواع لوله‌ پلی اتیلن غیراستاندارد را در دشتستان کشف کردند.
خلیج فارس: مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: کارشناسان استاندارد بوشهر، حدود 40 هزار متر انواع لوله‌ پلی اتیلن غیراستاندارد را در دشتستان کشف کردند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد رحیم بهره‌مند گفت: به دنبال شکایت مصرف‌کنندگان و با پی‌گیری کارشناسان استاندارد بوشهر، نخستین واحد تولیدی لوله‌ی پلی اتیلن غیراستاندارد شناسایی و پلمپ شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: پس از پلمپ و جمع‌آوری لوله‌های غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی که موجب ایجاد خسارات زیادی به باغداران شده بود، اقدامات شناسایی سرمنشاء تولید چنین لوله‌هایی آغاز شد.

 بهره‌مند افزود: پس از گشت‌های متعدد و بازرسی کارشناسان استاندارد، یکی از واحدهای متخلف شناسایی و با ورود به محل، 400 کلاف معادل حدود 40 هزار متر انواع لوله پلی‌اتیلن غیراستاندارد کشف شد.

وی با اشاره به این که این لوله‌ها از مواد بازیافتی تولید می‌شدند، اظهار داشت: لوله‌های پلی‌اتیلن کشف شده در این واحد، کیفیت بسیار پایینی دارد و فاقد هرگونه نشانه‌گذاری است.
منبع:فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 7:16  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مسئولان نمایندگی و شعبه‌های شرکت‌های آسانسور در استان بوشهر خواست تا نسبت به ثبت قانونی و تأسیس دفاتر خود در این استان اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: شعبه‌های شرکت‌های آسانسور باید ثبت قانونی شوند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: اخیراً اطلاعیه‌ای صادر و به تمام دفاتر شرکت‌های آسانسور که با پروانه طراحی و مونتاژ شرکت‌های سایر استان‌ها در بوشهر فعالیت می‌کنند، ارسال کرده‌ایم.

وی به مهلت حدود یک ماه و نیمه برای ثبت قانونی این دفاتر در بوشهر اشاره کرد و گفت: تمام شعبه‌ها و نمایندگی‌های شرکت‌های آسانسوری در بوشهر تا 20 اسفندماه 92 مهلت دارند که نسبت به تأسیس دفاتر نمایندگی یا شعبه شرکت‌های دارای پروانه‌ سایر استان‌ها مطابق با« ضوابط اداره کل استاندارد »‌بوشهر اقدام و نسخه‌ نهایی را به صورت مکتوب به این اداره کل اعلام کنند.

بهره‌مند ادامه داد: تمام مشمولان، برای کسب اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نمایندگی، به بخش اطلاعیه‌ها در وب سایت اینترنتی این اداره کل به آدرس bushehr.isiri.org مراجعه و نسبت به قانونی‌کردن فعالیت خود، اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر تأکید کرد: با اتمام مهلت مقرر و عدم ثبت قانونی نمایندگی، اجازه‌ فعالیت از ایشان در استان بوشهر سلب خواهد شد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم بهمن ۱۳۹۲ساعت 14:22  توسط محمد صفدران  | 

لوله هایی که به کشاورزان دشتستان خسارت وارد کرد

یکی از نخلداران حومه شهر دالکی دشتستان به ایرنا گفت: در سال 91 با حمایت ها و تسهیلات خوب دولت برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار قطره ای نخیلات خود اقدام به خرید لوله های پلی اتیلن از مراکز عرضه آن در دشتستان کردم.

رضا نیازمند افزود: این لوله ها را برای اجرای طرح آبیاری قطره ای برای بیش از دو هزار اصله نخل خریداری و به کار گرفتم.

وی بیان کرد پس از انجام کارهای اصلی و اجرای طرح پس از یکسال متوجه شدم که لوله های استفاده شده در طرح آبیاری قطره ای فاقد کیفیت وغیراستاندارد هستند.

نیازمند بیان کرد: لوله ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و براحتی خم و شکسته شده و در مدت کوتاهی ترکیده وفرسوده می شوند.

وی اضافه کرد: حتی در پاره ای از جاها نیز به جای لوله پلی اتیلن لوله های پوششی کابل برق را به ما فروخته اند که در طرح آبیاری از آنها استفاده کردیم اما و بعدها متوجه شدیم که لوله های شبکه کابل برق هستند.

نیازمند گفت: تاکنون 600 میلیون ریال برای اجرای طرح آبیاری قطره ای هزینه کرده ام و انتظار افزایش راندمان محصول را داشتم که نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد.

این کشاورز دشتستانی اضافه کرد: کیفیت پایین لوله ها و به دنبال آن هدر رفت آب و سیراب نشدن نخیلات باعث کم ثمری و ضعیف شدن درختان خرما نیز شده است.

وی گفت: درهنگام خرید به ما گفتند که عمر این لوله ها 10 است ولی هوز یک سال نشده که این بلا بر سر لوله ها می آید.

نیازمند افزود: انتظار داریم که با متخلفان و عرضه کنندگان این لوله ها برخورد جدی شده و برای جبران خسارت وارده به کشاورزان توسط مسوولان ذی ربط حمایت و پشتیبانی صورت گیرد.

یکی دیگر از کشاورزان دشتستانی نیز بیان کرد: یکی از طرح های خوب و ستودنی دولت اجرای طرح آبیاری قطره ای و تحت فشار برای استفاده بهینه از آب است ولی به دلیل نظارت ضعیف کارشناسان و استاندارد نبودن لوله ها باعث ضربه های زیانبار زیادی به نخیلات و از بین رفتن سرمایه های باغداران ده است.

احمد شیخی گفت: پیمانکاران و کارشناسان اجرای طرح آباری تحت فشار باید دقت نظر بیشتری داشته باشند و از نوع و کیفیت وسائل و تجهیزات لازم مطئن بوده و کشاورز را در جریان قرار دهند.

وی از اداره جهاد کشاورزی نیز خواست که نظارت بیشتری بر عرضه کنندگان ابزارآلات کشاورزی داشته باشند تا از وارد شدن خسارت های هنگفت به نخلداران و کشاورزی که قطب اقتصادی شهرستان دشتستان جلوگیری شود.

کارشناس اجرای نظارت اداره استاندارد استان بوشهر نیز با تایید گفته های کشاورزان دشتستان گفت: کارشناسان و ماموران این اداره کل با همکاری اداره صنعت و معدن و تجارت دشتستان یکهزارمتر لوله پلی اتیلن غیراستاندارد را در مراکز فروش لوله های آبرسانی کشاورزی این شهرستان جمع آوری کردند.

محمد برکت روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اکثر لوله های پلی اتیلن کشف شده فاقد علامت استاندارد و از کیفیت پایینی برخوردار بودند.

وی اضافه کرد: لوله های غیر استاندارد کشف شده پس از طی مراحل قانونی به طور کامل امحا می شوند.

برکت ادامه داد: بیشتر این لوله ها از خارج استان بوشهر و از استان های همجوار وارد شهرستان دشتستان شده است و بدون علامت استاندارد و یا علامت استاندارد جعلی هستند.

وی فروش لوله های محافظ شبکه های برق رسانی را در برخی از مراکز فروش به جای لوله های آبرسانی اراضی کشاورزی از دیگر تخلفات این مراکز خواند.

برکت اظهارکرد: 10 نمونه از لوله های پلی اتیلن آبرسانی تحت فشار برای تست کیفیت و نمونه برداری و صحت علامت استاندارد از مراکز فروش در شهر برازجان به آزمایشگاه استاندارد ارسال شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان نیز گفت: عرضه کنندگان لوله های پلی اتیلن کشاورزی در سطح شهرستان دشتستان 15 مرکز هستند.

محمد حسین احمدی افزود: بیشتر لوله های غیر استاندارد کشاورزی از استان های همجوار وارد شهرستان دشتستان شده اند.

وی اضافه کرد: مجموعه اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قوانین و مقررات لازم در زمینه استانداردسازی و رعایت خرید و فروش کالاهای استاندارد و اتصالات را به آنها ابلاغ کرده است و در صورت رعایت نشدن طبق قوانین نظام صنفی با آنها برخورد می شود.

احمدی بیان کرد: با مشاهده و کشف کالاهای غیراستاندارد ضمن امحای آنها با فروشندگان متخلف نیز برخورد قانونی خواهد شد.

در شهرستان دشتستان به عنوان قطب تولید خرمای درکشور و استان بوشهر بیش از چهار میلیون اصله نخل وجود دارد که 80 درصد تولید 150 هزارتنی سالانه این محصول دراستان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

هم اکنون روش آبیاری بیشتر نخیلات شهرستان دشتستان غرقابی است که به دلیل خشکسالی های پیاپی سال های اخیر و کمبود منابع آبی دولت برای جلوگیری ازهدر رفت، صرفه جویی و مصرف بهینه آب وتولید محصول بیشتر با پرداخت تسهیلات باغداران را به تغییر روش آبیاری و اجرای طرح های آبایری تحت فشار در نخیلات ترغیب کرده است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, کشاورزی, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 12:52  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مهلت نهایی استاندارد برای پلمپ آسانسورهای مجتمع‌های بهداشتی و درمانی بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهلت نهایی استاندارد برای پلمپ آسانسورهای مجتمع‌های درمانی بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: طبق گزارش‌های رسیده، وضعیت آسانسورهای برخی کلینیک‌ها و مجتمع‌های بهداشتی ـ درمانی مناسب نیست و متصدیان آن‌ها باید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع نواقص اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: طبق نامه‌ای که از سوی این اداره کل به مراکز مذکور ارسال شده، نسبت به پلمپ آسانسورهای این مجتمع‌ها در صورت عدم اقدام برای رفع نواقص، اخطار و مهلت داده شده است.

وی اظهار داشت: مالکان تمام مراکز بهداشتی ـ درمانی که آسانسورهای آن‌ها گواهینامه ایمنی و کیفیت از سازمان ملی استاندارد ایران ندارد، باید نهایتاً تا پایان دی ماه امسال نسبت به بازرسی و رفع نواقص اقدام نمایند، در غیر اینصورت با اتمام این مهلت، قطعاً این آسانسورها پلمپ خواهد شد.

بهره‌مند یادآور شد: پلمپ آسانسورهای غیراستاندارد، صرفاً به منظور حفظ ایمنی و سلامت همشهریان و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و مطابق مواد 9 و 13 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران مصوب بهمن ماه 71 و خرداد ماه 76 صورت می‌گیرد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 10:51  توسط محمد صفدران  | 

دستمال کاغذی‌ «نرمینه» و «پرگاس» غیراستاندارد است
خلیج فارس: اداره کل استاندارد استان بوشهر طی اطلاعیه‌ای، دستمال کاغذی‌های «نرمینه» و «پرگاس» را غیراستاندارد اعلام کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره استاندارد بوشهر؛ از آن‌جا که دستمال کاغذی از جمله لوازم بهداشتی مشمول استاندارد اجباری است و با توجه به این که مارک‌های غیراستاندارد عنوان شده به وفور در بازار این استان مشاهده گردیده، اداره کل استاندارد استان بوشهر طی اطلاعیه‌ای، نسبت به غیراستاندارد و حتی غیربهداشتی بودن این لوازم بهداشتی هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: دستمال کاغذی‌های «نرمینه» و «پرگاس» به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای ملی، غیراستاندارد است. از جمله مشکلات مشاهده شده در این دستمال کاغذی‌ها، کم بودن تعداد و غیراستاندارد بودن اندازه برگ‌ها و نیز مشکلات میکروبی است.

لذا با توجه به این که این دو مارک دستمال کاغذی به وفور در بازار یافت می‌شود و نیز علاوه بر مکاتبه با سایر استان‌ها، هنوز محل تولید آن شناسایی نشده است، مراتب از این طریق به اطلاع کلیه مردم و فروشندگان رسانده می‌شود تا نسبت به استفاده از این محصولات، احتیاط لازم را لحاظ نمایند؛ چرا که علاوه بر ضرر و زیان مالی به استفاده کنندگان، می‌تواند باعث شیوع انواع بیماری‌ها به خاطر وجود مشکلات میکروبی شود.

بدیهی است با در صورت مشاهده‌ی این دستمال کاغذی‌ها در مراکز عرضه، این اداره کل ضمن جمع‌آوری، با فروشندگان متخلف برخورد قانونی خواهد کرد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 10:49  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 35 عنوان استاندارد ملی توسط این اداره کل تدوین شده، این در حالی است که با توجه به برنامه‌ پیش‌بینی شده، بیش از یکصد عنوان تدوین را تا پایان امسال در دستور کار داریم.

خبرگزاری فارس: تدوین 35 عنوان استاندارد ملی در استان بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت اداره کل استاندارد بوشهر در هفته پژوهش اظهار داشت: به مناسبت هفته پژوهش در مراسم تجلیل از برترین‌های پژوهشی ادارات استان بوشهر، از اداره کل استاندارد بوشهر هم در زمینه همکاری پژوهشی قدردانی شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: اداره کل استاندارد بوشهر برای ارتقای فعالیت‌های علمی خود، از ابتدای امسال به صورت ویژه اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با مراکز علمی ـ آموزشی استان کرده است که خوشبختانه نتایج و بازخوردهای موفقیت‌آمیز این تفاهم‌نامه‌ها روز به روز درخشان‌تر و چشم‌گیرتر می‌شود.

بهره‌مند با اشاره به جایگاه مطلوب استاندارد بوشهر در کشور از نظر تدوین استانداردهای ملی، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 35 عنوان استاندارد ملی توسط این اداره کل تدوین شده، این در حالی است که با توجه به برنامه‌ پیش‌بینی شده، بیش از یکصد عنوان تدوین را تا پایان امسال در دستور کار داریم و در صورت انجام آن، جزو سه اداره استاندارد کشور در زمینه‌ تدوین استانداردهای ملی خواهیم بود.

وی در پایان افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه را عامل اصلی ارتقای علمی کشور دانست و تصریح کرد: تحقیق و پژوهش باید به صورت هدفمند، در مسیر اصلی خود قرار گیرد تا به نتیجه‌ مطلوب برسد و مسلماً این امر با ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه خیلی سریع‌تر و دقیق‌تر صورت خواهد گرفت

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 0:34  توسط محمد صفدران  | 

هشدار استاندارد درباره باکتری خطرناک «سالمونلا»

خلیج فارس: اداره استاندارد بوشهر نسبت به وجود باکتری خطرناکی به نام «سالمونلا» در مواد غذایی دامی خام هشدار داد.

خلیج فارس: اداره استاندارد بوشهر نسبت به وجود باکتری خطرناکی به نام «سالمونلا» در مواد غذایی دامی خام هشدار داد.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ کارگروه تخصصی میکروبیولوژی با عنوان «سالمونلا در مواد غذایی» برای اولین بار با حضور فعالان صنایع غذایی استان بوشهر برگزار شد.
صدیقه حاجی‌زاده با اعلام این خبر گفت: شرکت‌کنندگان در این کارگروه، با عوارض باکتری سالمونلا و روش‌های جلوگیری از رشد و انتقال آن اطلاعات کاملی دریافت کردند.
کارشناس صنایع غذایی استاندارد بوشهر افزود: سالمونلا نوعی باکتری است که در اکثر مواد غذایی دامی خام از جمله انواع گوشت و تخم‌مرغ و همچنین در اکثر حیوانات و پرندگان خانگی وجود دارد و به راحتی قابل انتقال به بدن انسان است.
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از انتقال این باکتری به بدن، باید مواد غذایی دامی را به صورت کاملاً پخته مصرف کرد.
حاجی‌زاده با اشاره به این که انتقال این باکتری حتی از طریق فضولات حیوانات و تماس با بدن حیوانات و پرندگان نیز قابل انتقال است، گفت: شستن دست‌ها پس از تماس با حیوانات و پرندگان خانگی، از انتقال باکتری سالمونلا به بدن انسان جلوگیری می‌کند.
کارشناس استاندارد، باکتری سالمونلا را از باکتری‌های خطرناک موجود در مواد غذایی دامی دانست و اظهار داشت: انتقال این باکتری به بدن انسان، موجب بروز اسهال‌های خونی و برخی مسمومیت‌های غذایی می‌شود.
گفتنی است در این کارگروه که در سالن اجتماعات یکی از آزمایشگاه‌های همکار استاندارد بوشهر برگزار شد، کارشناسان تمامی آزمایشگاه‌های همکار صنایع غذایی و واحدهای تولیدی مرتبط با شکل باکتری و انواع محیط‌های کشت‌های افتراقی و انتخابی سالمونلا آشنا شدند.

 منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, تغذیه, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۲ساعت 13:33  توسط محمد صفدران  | 

یک کارشناس استاندارد گفت: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس به هیچ‌وجه نشان از گوشت موجود در آن‌ها نیست، بلکه به دلیل مقادیر فراوان نیترات و نیتریت در این فرآورده‌های غذایی است.

خبرگزاری فارس: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس نشاندهنده وجود نیترات است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، صدیقه حاجی‌زاده ظهر امروز در نشستی با حضور کارشناسان بهداشتی و استاندارد در بوشهر افزود: مصرف فست‌فودها که عمدتاً حاوی سوسیس و کالباس هستند، می‌تواند باعث بروز سرطان‌های خطرناک شود.

وی با اشاره به اینکه این نوع مواد غذایی اکثراً محتوی مقدار بالایی چربی اشباع شده هستند، اظهار داشت: این چربی‌ها برای قلب و عروق مضر است و باعث افزایش کلسترول خون می‌شود.

حاجی‌زاده تأکید کرد: اگر فست‌فودها در روغنی که چند بار از آن استفاده شده و روغن آن تغییر رنگ داده، سرخ شوند به راحتی می‌تواند در بدن فرد سرطان ایجاد کند. همچنین نمک بالای موجود در این نوع مواد غذایی، زمینه‌ساز ابتلا به فشار خون است.

این کارشناس استاندارد گفت: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس به هیچ‌وجه نشان از گوشت موجود در آن‌ها نیست، بلکه به دلیل مقادیر فراوان نیترات و نیتریت در این فرآورده‌های غذایی است که در بدن به موادی تبدیل شده و این مواد غذایی چه سرخ شده و چه به صورت خام، سرطان‌زا هستند.

وی نسبت به مصرف نوشیدنی‌های شیرین به ویژه انواع نوشابه‌ها همراه این فرآورده‌های غذایی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این موارد عوارض به طور مضاعف افزایش می‌یابد و امکان ابتلا به چاقی، پوکی استخوان و کوتاهی قد در کودکانی که در سن رشد هستند را به وجود می‌آورد.

کارشناس استاندارد یادآور شد: اگرچه ذائقه‌ اکثر مردم به فست‌فودها عادت کرده و نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل از برنامه‌ غذایی حذف کرد، اما پیشنهاد می‌شود تا آن‌جا که ممکن است از مصرف این فرآورده‌های غذایی پرهیز کنند.

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, تغذیه, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 20:21  توسط محمد صفدران  | 

تصاویر: امحاء هزاران قوطی کنسرو تقلبی در بوشهر

خلیج فارس: 32 هزار قوطی انواع کنسرو با برچسب های جعلی و تقلبی بدون مجوز روز سه شنبه در بوشهر نابود شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مدیرکل استاندارد بوشهر درحاشیه برنامه امحای این کنسروها گفت: این کنسروها در یک شرکت در تهران بدون مجوز و به صورت زیر زمینی تولید و پس از انتقال به بوشهر درانبار متروکه و درشرایط غیر بهداشتی بسته بندی می شد.

محمد رحیم بهره مند افزود: سودجویان با استفاده از نام یک شرکت در بوشهر که مدت دو سال است تعطیل شده و هیچ گونه فعالیتی ندارد این کنسروها را لیبل گذاری جعلی و به بازارعرضه می کردند.

وی اضافه کرد: این شرکت در کنار تولیدات جدید کنسرو های تاریخ گذشته قبلی خود را نیز جمع آوری و با تغییر درتاریخ مصرف، آنها را دو باره در بازار به فروش می رساندند.

بهره مند با بیان این که این تخلف از سوی بازرسان اداره کل استاندارد استان شناسایی شد، ادامه داد: محل تولید و شرکت مربوطه در تهران از سوی سازمان استاندارد کشور توقیف وبرای تولید کنندگان اعلام جرم شده است.

وی افزود: دو نفر متخلف دراین زمینه فعالیت داشتند که حکم قضایی آنها صادر و یک نفرشان بازداشت شده است.
 

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, محمدرحیم بهره مند, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:42  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: 32 هزار قوطی کنسرو با برچسب جعلی و غیراستاندارد امحا شد.

خبرگزاری فارس: 32 هزار قوطی کنسرو با برچسب جعلی و غیراستاندارد امحا شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در آیین امحای 32 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد گفت: این تعداد قوطی کنسرو که تاریخ مصرف آنها گذشته بود و با برچسب‌های جعلی و تاریخ‌های جدید در سطح بازار توزیع شده بود که حدود سه ماه پیش توسط کارشناسان استاندارد شناسایی، توقیف و امروز صبح در شهرک صنعتی بوشهر 2 امحا شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: کنسروهای بدون برچسب و تاریخ مصرف گذشته توسط یک باند متخلف از طریق تهران وارد این استان می‌شد و با قرار دادن برچسب‌های جعلی از یک کارخانه‌ی معتبر، تاریخ آن‌ها را تغییر داده و روانه‌ی بازار می‌نمودند که خوشبختانه کارشناسان این اداره کل که ماهیانه و به صورت ناشناس از مراکز عرضه و فروشگاه‌ها خرید می‌کنند، متوجه این کنسروهای تقلبی شدند.

وی ادامه داد: انبار نگهداری و بسته‌بندی این کنسروها توسط کارشناسان اجرای استاندارد و حقوقی استاندارد کشف شد و پس از ورود به محل که در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر قرار داشت، با حدود 32 هزار قوطی کنسرو برچسب نخورده روبه‌رو شدند.

بهره‌مند با اشاره به این که ضمن پلمپ این انبار، مراتب فوراً به اطلاع سازمان ملی استاندارد ایران رسانده شد، گفت: خوشبختانه این باند هم در تهران و هم در بوشهر به طور کامل شناسایی و دستگیر شد و اکنون پس از گذراندن مراحل قانونی، این محصولات را امحا کردیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر به محتویات این کنسروها اشاره کرد و افزود: لوبیا چیتی با سس گوجه‌فرنگی، خورشت قیمه با سیب‌زمینی، خورشت قرمه‌سبزی با گوشت و فیله‌ماهی هوور با ذرت و لوبیا از جمله کنسروهایی بود که در این انبار متروکه کشف شد.

وی به متخلفین هشدار داد و تأکید کرد: کارشناسان این اداره کل در قالب بازرسی‌ها و خریدهای روزانه از سطح بازار و بازرسی‌های ادواری از خطوط تولید، عرصه را بر سودجویان و متخلفان تنگ نموده‌اند.

وی از مردم خواست با دقت بیشتری اقدام به خرید نمایند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه کالای مشکوک یا با کیفیت پایین، مراتب را به واحد حقوقی این اداره کل گزارش کنند.

بهره‌مند در پایان از اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و صدا و سیمای مرکز استان به خاطر همکاری‌های نزدیکشان قدردانی کرد.

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:54  توسط محمد صفدران  | 

رئیس اداره اجرای استاندارد استان بوشهر از غیراستاندارد بودن برنج «پاپانور» و «زیتون» خبر داد.

  خبرگزاری فارس: برنج «پاپانور» و «زیتون» نخرید

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، فریده مواجی رئیس اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت برخی از برنج‌های وارداتی گفت: طبق بررسی‌ها و آزمون‌های انجام شده بر روی انواع برنج‌های وارداتی، مشخص شد برنج‌های «پاپانور» از هند و «زیتون» از پاکستان، دارای مشکلات بحرانی هستند.

وی ضمن اعلام هشدار به مردم، افزود: پس از نمونه‌برداری‌ها مشخص شد این برنج‌ها دارای آلودگی فلزات سنگین هستند و مصرف آن خطرناک است.

رئیس اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت بوشهر با اشاره به این که عمده فلز سنگین موجود در این برنج‌ها سرب بوده است، اظهار داشت: مصرف برنج‌های آلوده به سرب در درازمدت موجب کندذهنی و بروز سرطان می‌گردد.

مواجی ضمن تأکید بر خودداری مردم از خرید برنج‌های ذکر شده، عنوان کرد: با مسئولان ذی‌ربط برای جلوگیری از ورود این برنج‌ها به ویژه از طریق کالاهای ملوانی مکاتبه شده است.

وی افزود: طی گشت‌های مشترک با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال جمع‌آوری مارک‌های عنوان شده از سطح بازار هستیم.

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, اجرای استاندارد, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:22  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مهلت 20 روزه برای جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهلت 20 روزه برای جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: عرضه‌‌کنندگان محصولات آبرسانی کشاورزی، 20 روز مهلت دارند تا نسبت به جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: طی بازدید کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد و کنترل کیفیت و کارشناس حقوقی از واحدهای عرضه ‌محصولات آبرسانی کشاورزی، به فروشندگان لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد که در سطح وسیعی اقدام به فروش این گونه محصولات می‌کنند، اخطار کتبی و مهلت 20 روزه‌ توقیف و جمع‌آوری داده شد.

بهره‌مند خاطرنشان کرد: در این بازدید که با همکاری نیروی انتظامی انجام شد، واحدهای متخلف شناسایی و به آن‌ها اخطار داده شد که در صورت اتمام مهلت 20 روزه، سازمان تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر جهت اقدام قانونی، وارد عمل خواهند شد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ساعت 17:19  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر از امکان استفاده‌ دانشجویان، استادان دانشگاه و پژوهشگران از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی استاندارد بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: امکان استفاده دانشجویان از امکانات آزمایشگاهی استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه پیام‌نور بوشهر، با اعلام این خبر گفت: تمام دانشجویان رشته‌های مکانیک، شیمی، غذایی، معماری و ... می‌توانند در قالب طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های تحصیلی، از امکانات و پتانسیل‌های موجود در آزمایشگاه‌های استاندارد سراسر استان استفاده کنند.

وی افزود: استادان دانشگاه نیز علاوه بر استفاده از این تجهیزات، می‌توانند در تدوین استانداردهای ملی شرکت کنند و ضمن ارتقای درجه علمی خود، از مزایای مادی و معنوی این مشارکت، بهره‌مند شوند.

مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار داشت: با توجه به وجود دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار پیشرفته و متنوعی که در این اداره کل و آزمایشگاه‌های زیرمجموعه استاندارد وجود دارد، فرصت و زمینه برای شکوفایی توانمندی‌های علمی استان کاملاً مهیاست.

بهره‌مند با اشاره به وضعیت آزمایشگاه‌های استان، گفت: در حال حاضر در بسیاری از زمینه‌ها آزمایشگاه‌هایی را در استان داریم که در کشور بی‌نظیر و یا کم‌نظیر هستند و کامل‌ترین آزمایشگاه مستقل قطعات خودرو کشور نیز در بوشهر قرار دارد.

وی نقش بدنه‌ دانشگاهی کشور را در چرخاندن چرخ‌های صنعت کشور بسیار حساس و مؤثر خواند و افزود: تعامل دانشگاه و صنعت، قطعاً موجب پویایی و رشد صنایع به صورت علمی و آکادمیک می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور بوشهر نیز از این دیدار ابراز خرسندی کرد و گفت: با توجه به سطح نه چندان مناسب تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی برخی دانشگاه‌های استان، فرصت پیش آمده را غنیمت دانسته و از این پیشنهادات استقبال خواهیم کرد.

اسحاق جلالیان افزود: درخواست دارم در جلسه‌ آینده ترتیبی اتخاذ شود تا ضمن اطلاع دقیق از امکانات آزمایشگاهی استان، آماری از نیازهای تحقیقاتی و پژوهشی دو طرف مورد بررسی و ارزیابی نهایی قرار گرفته و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، همکاری‌های دوجانبه آغاز شود.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ساعت 17:17  توسط محمد صفدران  | 

نظام الدين برزگري در رياست سازمان ملي استاندارد ايران ابقاء شد

براساس اختيارات مصرحه در حكم شماره 129116 مورخ 21/7/1392 رييس جمهور محترم به معاون اجرايي خود ، جناب آقاي دكتر شريعتمداري ، طي حكم شماره 143951 مورخ 4/9/1392 ابلاغ رييس سازمان ملي استاندارد ايران را تمديد كردند.

 دفتر روابط عمومي و ارتباطات بين الملل


برچسب‌ها: نظام الدین برزگری, سازمان ملی استاندارد ایران, استاندارد ایران, استاندارد, استاندارد ملی
+ نوشته شده در  جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 11:21  توسط محمد صفدران  | 

خبرگزاری فارس: زلزله 6.1 ریشتری در دشتی/ بیش از 32 کشته و 850 مجروح/خسارت 90 درصدی به ساختمان‌های شهر شنبه

وقوع زلزله مهیب عصر امروز پنج شنبه مورخ ۰۷/۰۹/۱۳۹۲ در شهرستان دشستان و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم استانی‌ها موجب تاثر و تالم شده است.

این ضایعه را به مقام معظم رهبری، مردم شهید پرور ایران و مردم ولایتمدار استان بوشهر و دیار فرهنگ پرور دشتستان و خانواده‌های بازماندگان تسلیت می‌گویم.

محمد صفدران


برچسب‌ها: زلزله, پیام تسلیت, اخبار بوشهر, استان بوشهر, محمد صفدران
+ نوشته شده در  جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:29  توسط محمد صفدران  | 

مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان به عنوان نخستین شرکت در استان، موفق به اخذ گواهی استاندارد کیفیت آزمایشگاهی 17025 شد.

خبرگزاری فارس: اخذ نخستین گواهی استاندارد 17025 در استان بوشهر

 

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان بوشهر که در دو بخش آزمایشگاه و بازرسی فعالیت می‌کند، موفق به اخذ گواهی استاندارد 17025 در زمینه‌های آزمون گوشت و فرآورده‌های آن، پودر ماهی و خوراک آبزیان شد.

17025 عنوان استانداردی است که دارای بالاترین سطوح استانداردهای تدوین شده‌ی بین‌المللی و نشان‌دهنده‌ رعایت کامل استانداردها در بخش‌های مختلف مدیریتی و فنی شرکت است به طوری که مجموعه‌ای از استانداردهای معتبر بین‌المللی از جمله ISO 9001 ، ISO 14001 و ... را شامل می‌شود.

مدیرعامل این مجتمع آزمایشگاهی ظهر امروز در خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت در حال حاضر در صدد اخذ این استاندارد در زمینه‌ آزمایشگاه‌های دینام، بلبرینگ و انفورماتیک است.

 مسعود محبوبی با اشاره به این که مجمتع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان در زمینه‌ی بازرسی نیز فعالیت دارد، اظهار داشت: با توجه به این که نماینده‌ رسمی شرکت‌های بین‌المللی ISQI و رهاورد صنعت البرز در استان بوشهر هستیم، سعی داریم استاندارد 17020 را نیز که مربوط به شرکت‌های بازرسی فنی است، اخذ کنیم.

 

مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان که از سال 1388 فعالیت خود را زیر نظر اداره کل استاندارد بوشهر آغاز کرد، دارای 20 نفر نیرو در مقاطع کارشناس و دکتراست و در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آزمایشگاهی مستقل در کشور در منطقه‌ی ویژه اقتصادی بوشهر فعالیت می‌کند.

استاندارد 17025 شامل تمام الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آن‌ها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات کنند که یک سیستم کیفیت را به کار گرفته و از نظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر است.


برچسب‌ها: آزمایشگاه همکار, آکرودیته, آزمایشگاه آکرودیته, اخبار بوشهر, ایزو 17025
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 23:53  توسط محمد صفدران  | 

گناوه - مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای بازدید و بررسی همه جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی به منظور رعایت الزامات استاندارد دراین استان انجام شده است.

محمدرحیم بهره مند روز سه شنبه در گفت وگو اختصاصی با ایرنا در گناوه افزود: این سازمان درسال جاری چندین برنامه خاص را برای اولین بار درسطح استان بوشهر اجرا می کند که بازدید از جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی از مهم ترین آنهاست.

وی اظهارکرد: دراجرای این طرح اگر جایگاهی الزامات استاندارد را رعایت نکند تا زمانی که نواقص برطرف شود، اجازه فعالیت به آن داده نمی شود.

وی گفت: امیدواریم همه این جایگاه ها تا دوماه آینده مورد بازدید قرار گیرند.

مدیرکل استاندارد بوشهر بازرسی از اوزان سبک مربوط به ترازوها را ازدیگر برنامه های این سازمان خواند و گفت: دراین ارتباط هماهنگی با اصناف استان انجام شده است

وی اظهارکرد: در این طرح همه ترازوها از نظر میزان بودن بررسی می شوند.

وی ادامه داد: جلوگیری از عرضه کالاهای غیراستاندارد از دیگر برنامه های این سازمان است و دراین زمینه پنج هزار واحد صنفی دراستان با معیارهای استاندارد تطبیق داده می شوند.

وی بیان کرد: دراین طرح در مرحله اول کالاهای مشمول استاندارد به صاحبان کالا اعلام و اطلاع رسانی می شود تا آنان از عرضه کالاهای غیراستاندارد خودداری کنند.

بهره مند گفت: درآینده نه چندان دور اتوماسیون اداری میان ادارات کل سازمان استاندارد و گمرک این استان اجرا خواهدشد.

وی جذب و به کارگیری 30 نفر در اداره استاندارد استان را در صورت تامین اعتبار از دیگر برنامه ها عنوان کرد و افزود: شهرستان گناوه سهم عمده ای دراین ارتباط دارد.

شهرستان تجاری گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 7:13  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خواستار جلوگیری از ورود محموله‌های بلوک سقفی پلی استایرن غیراستاندارد توسط پلیس راه به استان بوشهر شد.

خبرگزاری فارس: جلوگیری از ورود محموله‌های بلوک سقفی پلاستوفوم غیراستاندارد توسط پلیس راه

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جلسه‌ کارگروه مصالح ساختمانی با اعلام مطلب فوق افزود: از پلیس راه استان می‌خواهیم گواهی استاندارد محموله‌های فرآورده‌های بلوک سقفی پلی استایرن را در مبادی ورودی استان کنترل کنند و در صورتی که فاقد نشانه‌گذاری محل تولید و علامت استاندارد باشند، از ورود آن‌ها به استان جلوگیری کنند.
وی گفت: هرگونه محصولی که به صورت قانونی و استاندارد تولید می‌شود حتماً دارای نشانه‌گذاری محل تولید است که این امر موجب می‌‌شود کنترل و پایش فرآورده‌ها در محل عرضه به سهولت انجام پذیرد.
بهره‌مند به افزایش تعامل با واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: همکاری واحدهای تولیدی باعث می‌شود متخلفین سریع‌تر شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گیرد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۲ساعت 1:37  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: با همکاری سازمان‌های تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت می‌توانیم گشت‌های مشترکی در سطح استان به منظور کنترل بازار داشته باشیم.

                       

خبرگزاری فارس: ایجاد گشت‌های مشترک استاندارد با سازمان صنعت، معدن

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جلسه‌ کارگروه مواد و مصالح ساختمانی با تاکید بر افزایش تعامل واحدهای تولیدی اظهار داشت: به منظور کشف و برخورد قانونی با عرضه‌کنندگان کالاهای غیراستاندارد، واحدهای تولیدی باید تعامل بیشتری با استاندارد داشته باشند.

وی در سومین جلسه‌ کارگروه مواد و مصالح ساختمانی مشمول استاندارد که با دستور کار بلوک‌های پلاستوفوم غیراستاندارد موجود در بازار برگزار شد، افزود: با همکاری سازمان‌های تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت می‌توانیم گشت‌های مشترکی در سطح استان به منظور کنترل بازار داشته باشیم.

بهره‌مند با اشاره به اجرای ساختمان‌ها و پروژه‌ها زیر نظر سازمان نظام مهندسی، اظهار داشت: از آن‌جا که هرگونه ساخت و ساز با استفاده از مواد و مصالح ساختمانی غیراستاندارد، خلاف قانون است، سازمان نظام مهندسی باید با نظارت بر مصرف‌کنندگان، از استفاده‌ آن‌ها از کالاهای غیراستاندارد جلوگیری کند.

گفتنی است در انتهای این جلسه که نمایندگانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، انجمن آزمایشگاه‌های همکار و شرکت‌های بازرسی، واحدهای تولیدی بلوک‌های سقفی پلاستوفوم و کارشناسان استاندارد حضور داشتند، لیستی از واحدهای تولید فوم سقفی در سطح استان، برای همکاری‌های بیشتر به نماینده‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه شد


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ساعت 18:0  توسط محمد صفدران  | 

مدیر اداره استاندارد گناوه گفت: چند قلم کالای غیر استاندارد وارداتی به گمرک گناوه که از کشور امارات بارگیری شده بود، همه مرجوع شدند.

خبرگزاری فارس: کالاهای غیر استاندارد وارداتی به گمرک گناوه برگشت داده شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از گناوه، قدرت الله شاهین زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های انجام گرفته از سوی این مدیریت از هفته استاندارد سال گذشته تا هفته استاندارد امسال اظهار داشت: ارتقاء نمایندگی به معاونت استاندارد گناوه، ارتقاء چارت سازمانی و افزایش تعداد پرسنل، تحت پوشش قرار گرفتن استاندارد جزیره خارک به معاونت شهرستان گناوه از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

شاهین‌زاده گفت: افزایش تعداد تدوین‌های استاندارد در راستای تحقیقات کاربردی، انجام طرح طاها در تمام فروشگاه‌ها و مراکز عرضه در شهرستان گناوه، دیلم و بندر ریگ و احداث ساختمان اداری استاندارد گناوه از جمله دیگر فعالیت‌های این مدیریت است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار برای انجام آزمون کالا در شهرستان و جلوگیری از آزمون در خارج از شهرستان برای تکریم ارباب رجوع و تسریع در کار نیز از دیگر اقدامات موثر مدیریت استاندارد گناوه بوده است.

شاهین‌زاده با اشاره به برخی برنامه‌های اجرا شده در هفته استاندارد در شهرستان گناوه اضافه کرد: افتتاح آزمایشگاه معیار سنجش لیان در زمینه آزمون مواد غذایی، اعزام دانش‌آموزان برای بازدید از آزمایشگاه همکار مستقر در شهرستان، بازدید از خانواده‌های معظم شهدا برخی از برنامه‌های اجرا شده در هفته استاندارد بوده است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی این اداره در راستای فرهنگسازی مقوله استاندارد در جامعه اظهار داشت: در برخی مدارس شهرستان گناوه نمایش‌هایی با موضوع استاندارد برای آشنا کردن کودکان با فرهنگ استاندارد توسط این اداره برگزار شد.

شاهین‌زاده از ارسال پیامک استاندارد در روز جهانی استاندارد خبر داد و افزود: تهیه و نصب بنر تبریک روز جهانی استاندارد در نقاط مختلف شهرستان، برپایی ایستگاه صلواتی در مصلی نماز جمعه و توزیع نکات ایمنی برای ترویج فرهنگ استاندارد از دیگر کارهای صورت گرفته در این هفته است.

شاهین‌زاده تاکید کرد: از آغاز سال‌جاری تا به حال 11 قلم کالای وارداتی مغایر با استانداردهای ملی شناخته شده و از ورود آنها به کشور در گمرک گناوه جلوگیری و تمامی این اجناس مرجوع شد.

وی بیان داشت: این کالاها شامل لنت ترمز، گاز سرمازا، کابل جوشکاری، روغن هیدرولیک، عینک آفتابی، لامپ کم مصرف، کمک فنر، شیلنگ، شربت، کلید قطع و وصل و رینگ چرخ است.

مدیر اداره استاندارد گناوه در پایان گفت: این کالاها ساخت کشورهای آمریکا، عربستان، چین، مالزی و تایوان است.


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۲ساعت 15:5  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل هماهنگی استان‌ها و مشاور عالی سازمان استاندارد گفت: تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی بر روی ایران توسط دشمنان جواب نداد.

خبرگزاری فارس: تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی دشمنان جواب نداد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا مرندی‌مقدم عصر امروز در همایش روز استاندارد در بوشهر با بیان اینکه مردم ما حماسه سیاسی را در آغاز سال رقم زدند، گفت: آثار روبراه شدن اقتصاد کشور در آغاز روند برنامه‎ریزی دولت جدید نمود پیدا کرده و مردم با حضور خود مطالبات دشمنان را به هم ریختند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات کشور ما به واسطه تحریم‌ها نیست، ادامه داد: به خاطر عدم برنامه‎ریزی و توانمندی بعضی از مسئولان کشوری مشکلات ما زیاد شده و همه را نباید به پای تحریم‌ها نوشت.

مشاور عالی سازمان عالی استاندارد با بیان اینکه به واسطه حضور مردم دشمنان ما بیشتر مشتاق به مذاکره هستند، افزود: دشمنان فهمیده‌اند که با تحریم‌های اقتصادی نمی‌توانند ما را فلج کرده و از صحنه گیتی محو کنند.

مرندی‌مقدم اذعان داشت: دشمنان می‌خواهند بگویند که ما ایران را به پای میز مذاکره کشانده‌ایم.

وی در پایان بیان داشت: اگر حضور در بازارهای جهانی و رعایت استانداردها را می‌خواهیم داشته باشیم باید برای توسعه و تولید بیشتر در بازارها استاندارد لازم را داشته باشیم تا بتوانیم خود را نشان دهیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲ساعت 22:15  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: گفت: تولید محصولات سالم نوعی فرهنگ‌سازی از لحاظ ارگانیک است.

                       

خبرگزاری فارس: تولید محصولات سالم باید نوعی فرهنگ‌سازی باشد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در همایش روز ملی استاندارد اظهار داشت: دو مورد از نخلستان‌های استان بوشهر را از لحاظ ارگانیک سالم سازی کرده‌ایم.

بهره‌مند با بیان اینکه در زمینه استاندارد تا پایان سال در صدر استانها قرار خواهیم گرفت، افزود: ما در سال جاری توقیف آسانسورهای غیر استاندارد در استانمان داشتیم که این مهم می‌تواند ما را در جهت پیشبرد اهدافمان یاری کند.

وی با بیان اینکه در زمینه پارک‌های بازی اعمال قانون کرده‌ایم، افزود: گشت‌های مشترکی برای بررسی کالاها داشته‌ایم که بسیار خوب بوده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه بازرسی از نمایشگاه‌های استان در دستور کارمان قرار دارد، افزود: ما نمی‌توانیم کالایی را از سطح نمایشگاه جمع کنیم، بلکه قبل از بردن کالا به نمایشگاه آنها را بررسی خواهیم کرد.

بهره‌مند با بیان اینکه توانمندی‌های استان بوشهر بسیار عالی است، افزود: نخستین استانی هستیم که می‌توانیم خدمات آزمایشگاهی استان‌های همجوار را متقبل شده و دیگر خودمان کمتر به استان‌های اطراف وابسته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه سرعت ترخیص کالا در این استان با توجه به استانداردهای لازم بالاست، افزود: در هفته استاندارد افتتاح آزمایشگاه طلا، آزمایشگاه‌های باسکول‌های ثابت و همکف و... داشتیم به گونه‌ای که می‌توانیم به استان‌های همجوار خدمت بدهیم. وی از داشتن امکانات اداره کل استاندارد در زمینه آموزش مسئولان و کلاس‌های آموزشی خبر داد و گفت: در زمینه استاندارد آموزش‌های مختلفی داشته و هفته‌ای چهار جلسه برای کارمندان کلاس انگلیسی برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال به صورت برنامه ریزی مدون از تمام مدارس بازدید خواهیم داشت، اذعان داشت: فرهنگسازی استاندارد هدف اصلی ماست به گونه‌ای که بتوانیم قبل از برخورد با متخلفین از ورود کالاهای غیر استاندارد جلوگیری کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:44  توسط محمد صفدران  | 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: استاندارد تنها چراغ راه و فرایند جهانی‌شدن برای محصولات ما است.

خبرگزاری فارس: استاندارد تنها راه فرایند جهانی شدن محصولات است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عباس تابش ظهر امروز در همایش روز ملی استاندارد در بوشهر با بیان اینکه در حیطه استاندارد‌سازی کالا و تجارت صحبت‌های فراوان شده است، افزود: امروزه در دهکده جهانی برای عرضه کالاهایمان راهکاری جز عمل کردن به موقع به تعهداتمان نداریم.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت بوشهر با بیان اینکه چاره‌ای به غیر از تولید اجزای تشکیل دهنده تولیدات را نداریم، گفت: ما باید یاد بگیریم بهینه مصرف کنیم تا مقدمه‌ای برای ایجاد حماسه اقتصادی در مصرف و تولید باشد.

تابش با بیان اینکه نقش استاندارد غیرقابل انکار در تمامی مراحل است، افزود: امروزه بازار برای تولید به‌عنوان حلقه‌ای است که با استاندارد به بهبود کسب و کار و افزایش تولید کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه حمایت از صنایع رقابت‌پذیر و انطباق نظام‌های ارزیابی کیفیت از وظایف ما است، گفت: زمانی احساس موفقیت خواهیم کرد که تمامی کالاهایمان استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند.

تابش با بیان اینکه تمامی اطراف ما و تمام چیزهایی که به کار گرفته می‌شود مشمول استاندارد اجباری است، افزود: اگر اداره کل استاندارد به این امکان نرسیده باشد که تمامی حرکات ما علامت استاندارد اجباری بدهد باید خودمان استانداردی تعیین کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:40  توسط محمد صفدران  | 

مدیر عامل کارخانه سیمان دشتستان گفت: استانداردها یکی از نیازهای جامعه بشری به ویژه جامعه صنعتی است.

خبرگزاری فارس: استاندارد یکی از نیازهای اصلی جامعه صنعتی است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی تیموری ظهر امروز در همایش روز جهانی استاندارد در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه استاندارد کردن از نیازهای محکم و استوار علم و فناوری است، افزود: هر تکنولوژی تازه‌ای که به عرصه ظهور می‌رسد پایه و اساسش باید استاندارد باشد.

وی با بیان اینکه بقا و استمرار تولید یک محصول پیاده‌سازی استاندارد توسط تولید کننده است، افزود: تولیدکننده اگر محصول استاندارد را توسعه دهد محصولاتش فراگیر خواهد شد.

تیموری با بیان اینکه امروزه خیلی از کشورهایی که پیشرفت کرده‌اند به خاطر استانداردسازی است، گفت: اگر بخواهیم فقط برای تولید داخل کار کنیم قطعا در آینده شکست خواهیم خورد و این به ضرر اقتصاد داخلی و بین المللی ما است.

مدیر عامل کارخانه سیمان دشتستان با افزودن اینکه شاخص‌هایی وجود دارد که همکاران ما در استاندارد به ارزیابی آن پرداخته‌اند، گفت: استمرار در حفظ علامت استاندارد باید با محصول ما انطباق داشته و با استفاده از این ویژگی‌ها بهترین محصولات را به قیمت خوب تولید کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:38  توسط محمد صفدران  | 

در بوشهر صورت گرفت
افتتاح آزمایشگاه سنجش معیار طلا برای نخستین‌بار در بوشهر

صبح امروز در مراسمی با حضور شماری از مسئولان، شرکت «معیار سنجش» به عنوان نخستین شرکت سنجش معیار طلا در بوشهر افتتاح شد.

 

خبرگزاری فارس: افتتاح آزمایشگاه سنجش معیار طلا برای نخستین‌بار در بوشهر

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مدیرکل استاندارد استان بوشهر در این آیین گفت: نیازمندی‌های استان ما برای استفاده از آزمایشگاه معیارسنجی طلا و نقره بسیار زیاد بوده که این کار از طریق بخش خصوصی و معیارسنجی لیان انجام شده است.

محمد رحیم بهره‎مند با بیان اینکه در گذشته برای معیارسنجی طلا کار سختی پیش رو داشتیم، افزود: در گذشته تمامی طلاها به استان‌های اصفهان و تهران برده می‌شد و از لحاظ زمانی در تنگنا بودیم.

وی ادامه داد: استان بوشهر هم‎اکنون از لحاظ آزمودن طلا خودکفا شده و ما می‌توانیم با کمترین هزینه‌ها این کار را تقبل کنیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وظیفه سازمان‌های نظارتی در سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» بسیار سنگین است، اضافه کرد: تولید بی‌کیفیت نوعی ضد تبلیغ است که موجب می‌شود رغبت مردم به خرید کالای تولید داخل کم شود؛ وظیفه‌ سازمان‌هایی مانند استاندارد است که بر کیفیت کالاها نظارت کرده و به نوعی حماسه کیفیت را در سال 92 محقق سازند.

در این آزمایشگاه، سموم قارچی بر روی برنج‌های وارداتی نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

مراسم افتتاح شرکت خصوصی «معیار سنجش» با حضور رئیس صنف طلا و جواهرات، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر عامل شرکت صنعتی بوشهر، معاون پارک علم و فناوری و رئیس بازرسی صنعت و معدن استان بوشهر برگزار شد.

امروز، شرکت خصوصی معیار سنجش برای سنجش معیار طلا توسط بخش خصوصی معیار سنجش لیان برای نخستین بار در بوشهر افتتاح شد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 21:14  توسط محمد صفدران  | 

۱۴ اکتبر روزجهانی استاندارد گرامی باد

پیام روز جهانی استانداد: دریافت فایل

نامگذاري روزهاي هفته استاندارد ۱۳۹۲

سه شنبه 16 مهر – استاندارد و ايمني

چهارشنبه 17 مهر – استاندارد و حقوق شهروندي

پنج شنبه 18 مهر – استاندارد و تجارت جهاني

جمعه 19 مهر – استاندارد و فرهنگ اسلامي

شنبه 20 مهر – استاندارد و پژوهش

يكشنبه 21 مهر – استاندارد و حماسه اقتصادي

دوشنبه 22 مهر – استانداردهاي بين المللي تضمين كننده تغيير مثبت


برچسب‌ها: اخبار استاندارد, iso, standard, روز جهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد ایران
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 8:47  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خبر داد

کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد و تولیدشده در شرایط غیربهداشتی با برچسب جعلی خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس تحقیقات صورت گرفته، تولید محصول کنسرو در خارج از استان بوشهر انجام شده و بسته‌بندی کالا با برچسب جعلی در بوشهر انجام گرفت که محل این کار توسط بازرسان اداره استاندارد کشف شد.

وی ادامه داد: با همکاری دستگاه قضا و اداره تعزیرات حکومتی، قفل انباری که کالای غیربهداشتی در آن بسته‌بندی می‌شد شکسته شده و هنگام ورود به انبار با کنسروهای با کیفیت پایین و تاریخ مصرف گذشته مواجه شدیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: به دلیل این اقدام، مورد تشویق سازمان ملی استاندارد قرار گرفتیم.

آغاز بازرسی‌ها از جایگاه‌های cng از اول آبانماه

این مسئول از آغاز بازرسی‌ها از جایگاه‌های سی‌ان‌جی از اول آبان‌ماه خبر داد و عنوان کرد: براساس گزارش بازرسی‌ها، اگر جایگاهی نقص داشته باشد شرکت گاز باید انشعاب آن را قطع کند.

بهره‌مند با بیان اینکه جایگاه‌داران با بازرسان اداره‌کل استاندارد همکاری داشته باشند، اذعان داشت: در هفته استاندارد، آزمایشگاه تعیین عیار فلزات گرانبها در بوشهر راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام امکان آزمون فلزات گرانبها در استان بوشهر فراهم خواهد شد و اقدام موثری در کنار سایر فعالیت‌های اداره‌کل استاندارد خواهد بود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر اضافه کرد: کنترل بیشتر مراکز عرضه، استانداردسازی مصالح ساختمانی از دیگر برنامه‌های اداره‌کل استاندارد در سال جاری خواهد بود.

بهره‌مند ابراز داشت: همچنین در تلاش هستیم دوره آموزشی قطعه‌شناسی خودرو در بوشهر برگزار کنیم، ضمن اینکه کنترل و نظارت بر نمایندگی‌های مجاز قطعات خودرو از برنامه‌های آتی خواهد بود.

توصیه به شهرداران در مورد ایجاد پارک بادی در شهرهای استان

وی ادامه داد: به شهرداران توصیه می‌کنیم قبل از ایجاد پارک بادی، اداره‌کل استاندارد را در جریان بگذارند تا اقدام لازم برای تأیید و ایمنی پارک بادی انجام شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در ارتباط با برنامه‌های هفته استاندارد نیز افزود: از 16 تا 22 مهرماه هفته استاندارد نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در دستورکار داریم.

بهره‌مند بیان داشت: شعار روز جهانی استاندارد در سال جاری «استانداردهای بین‌المللی تضمین کننده تغییر مثبت» است و در همین ارتباط برنامه‌های متنوعی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: آشنایی کودکان با فرهنگ استاندارد، غبارروبی گلزار شهدا، همایش روز جهانی استاندارد و تجلیل از فعالان عرصه استاندارد از جمله برنامه‌های هفته استاندارد در بوشهر است.

منبع خبر


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:17  توسط محمد صفدران  | 

توقیف 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر+ تصاویر

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر از توقیف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو ماهی غیراستاندارد و تولیدشده در شرایط غیربهداشتی خبر داد که با برچسب جعلی یک شرکت مطرح وارد بازار می شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرحیم بهره‌مند که در آستانه هفته استاندارد در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، در خصوص این موضوع اظهار داشت: بازرسان ما کنسرو ماهی با لیبل و برند شرکتی که 6 ماه پیش تعطیل شده بود در بازار مشاهده کردند که پس از ابراز بی اطلاعی آن شرکت، با تحقیق از مغازه داران، محلی که این کنسروها را آماده و با مارک جعلی وارد بازار می کرد، پیدا کردیم.


وی با بیان اینکه کنسروها در استان دیگری تولید و در انباری متعلق به لاستیک در بوشهر به شکل غیربهداشتی نگهداری و لیبل های جعلی می خورد و وارد بازار می شد، ادامه داد: با همکاری نیروی انتظامی، دادستان و تعزیرات حکومتی وارد این انبار شده و 35 هزار قوطی کنسروهای با کیفیت پایین و تاریخ گذشته قبل از عرضه به بازار، توقیف گردید.

مدیرکل استاندارد بوشهر با بیان اینکه آرم و لیبل ها سرقتی ار شرکت اصلی در این محل کشف شد، ابراز امیدواری کرد: با حکم قاطع از سوی قاضی پرونده، شاهد درس عبرتی برای افرادی باشیم که سلامت غذایی مردم را به مخاطره می اندازند.


خبرنگاری از مدیرکل استاندارد خواست تا برندی که برای قوطی کنسروهای غیربهداشتی جعل شده معرفی کند که وی گفت: با توجه به اینکه دوره مصرف کنسرو 2 ساله می باشد، احتمالا محصولاتی از شرکت اصلی همچنان در بازار باشد که سالم و بدون مشکل است، از این رو نام آوردن از برندی که جعل شده، برای آنها مشکلات مالی در پی دارد.

بهره مند تصریح کرد: در جریان تحقیقات اولیه از متهمان محل های توزیع کنسروهای غیربهداشتی مشخص شده و به مردم اطمینان می دهیم که در خصوص وجود آنها در بازار نگرانی نداشته باشند.برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:11  توسط محمد صفدران  | 

برای اولین بار در جنوب کشور صورت گرفت
استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف اوزان سنگین در بوشهر

مدیرکل استاندارد بوشهر از استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف توسط بخش خصوصی در جنوب کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف اوزان سنگین در بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع صنعت‌گران گفت: برای اولین بار در استان بوشهر، آزمایشگاه اوزان سنگین توسط بخش خصوصی مستقر شده است.

وی اظهار داشت: پیش از این، استان بوشهر برای نظارت بر باسکول‌های ثابت همکف، نیازمند به مرکز بود، که با راه‌اندازی این آزمایشگاه توسط شرکت آرتا سنجش آریا، قادر به ارائه‌ خدمات به استان‌های همجوار هستیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر همچنین از واگذاری قریب‌الوقوع بازرسی از نازل‌های سوخت مایع و ترازوهای صنوف سراسر استان به این شرکت آزمایشگاهی خبر داد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, آزمایشگاه همکار
+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲ساعت 0:12  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: با شهرداری‌هایی که از قوانین استاندارد وضع شده، تخطی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: چاره‌ای جز برخورد قانونی با شهرداری‌های متخلف نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جمع شماری از خبرنگاران ضمن اشاره به خطرات نصب‌های غیرمجاز و غیراستاندارد آسانسور، از برخی شهرداری‌ها که بدون نظرخواهی از اداره کل استاندارد در جهت تأیید گواهینامه‌ ایمنی آسانسورهای ساختمان‌ها، اقدام به اعطای پایان کار می‌کنند، گلایه کرد.

وی نسبت به وضعیت آسانسورهایی بدون تأییدیه‌ ایمنی از سوی اداره کل استاندارد ابراز نگرانی کرد و افزود: با وجود مکاتبات و اطلاع‌رسانی‌هایی که در مورد حساسیت و خطرات آسانسورهای غیرایمن با ارگان‌های ذی‌ربط انجام شده، متأسفانه شاهد هستیم برخی شهرداری‌ها به صورت خودسرانه و بدون استعلام گواهی ایمنی آسانسور از اداره کل استاندارد، اقدام به صدور گواهی پایان کار ساختمان‌ها می‌کنند و چاره‌ای جز برخورد قانونی برای ما باقی نمی‌گذارند.

بهره‌مند خطرات و خسارات ناشی از نصب‌های غیراستاندارد آسانسورها را غیرقابل جبران خواند و تأکید کرد: آسانسورهای ساختمان‌ها باید توسط شرکت‌های مجاز نصب که دارای پروانه طراحی و مونتاژ از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و نیز مورد تأیید اداره کل استاندارد هستند، نصب شود و صدور گواهی پایان کار ساختمان بدون تأیید آسانسورهای ساختمان‌ها توسط اداره کل استاندارد، خلاف قانون است.

طرح بازدید از ترازوهای صنوف اول مهر آغاز می‌شود

وی ادامه داد: طرح بازدید از ترازوهای صنوف از ابتدای مهرماه به صورت گسترده در استان بوشهر آغاز می‌شود.

بهره‌مند گفت: با پی‌گیری‌های انجام شده و پس از واگذاری طرح بازدید و کنترل اوزان سبک صنوف سراسر استان بوشهر، این طرح از ابتدای مهرماه در تمامی شهرستان‌های این استان آغاز می‌‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه حدود 10 هزار واحد صنفی در این استان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: از این تعداد، 2500 صنف از ترازو و وسایل اوزان سبک استفاده می‌کنند که ترازوها باید به صورت ادواری مورد بازدید قرار گیرد و در صورت مشاهده‌ی هرگونه نقص یا تخلف، کالیبراسیون صورت گیرد.

بهره‌مند افزود: با اجرای این طرح، کم‌فروشی و تقلب در فروش، به کم‌ترین حد ممکن خواهد رسید و مردم با آرامش و اطمینان بیشتری از بازار خرید می‌کنند.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:43  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از اعطای گواهی استاندارد به جایگاه‌های «سی ان جی» استاندارد خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعطای گواهی استاندارد به جایگاه‌های «سی ان جی» استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان بوشهر 31 جایگاه «سی ان جی» فعال است، گفت: با توجه به قرار داشتن اکثر جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت «سی ان جی» در نقاط پرجمعیت شهرها، بازرسی و استانداردسازی این جایگاه بسیار حایز اهمیت است که از ابتدای مهر امسال طی مدت یک ماه از مخازن این جایگاه بازرسی می‌شود که جایگاه‌های متعلق به ارگان‌های دولتی در اولویت اول این بازرسی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه فرسودگی و نشتی مخازن جایگاه‌های «سی ان جی» باید رفع شود، تأکید کرد: مخازن سوخت این جایگاه‌ها ضمن اینکه باید دارای شیر حفاظتی باشد، در نگهداری از آنها باید موارد استاندارد رعایت شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر یادآور شد: نبود تجهیزات استاندارد در مخازن ذخیره سوخت جایگاه‌های «سی ان جی» موجب بروز حوادث جبران‌ناپذیری خواهد شد که لازم است این ایستگاه‌ها به تجهیزات لازم برخوردار شوند.

بهره‌مند تأکید کرد: جایگاه‌هایی که مخازن آنان دارای نواقص خطرناک و بحرانی باشند، ضمن پلمپ و معرفی به مراجع قانونی، تا زمان رفع مشکل، از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه ستاد مدیریت بحران استانداری بوشهر نیز همکاری نزدیکی با این اداره‌کل در تسریع و تسهیل استانداردسازی جایگاه‌های «سی ان جی» خواهد داشت، عنوان کرد: در صورت عدم اعتنای جایگاه‌داران به هشدارها و تذکرات استاندارد و نیز عدم رفع نواقص موجود براساس قوانین و مقررات استاندارد، شرکت گاز استان موظف به قطع انشعاب گاز آن جایگاه خواهد بود.

وی در پایان اظهار داشت: در صورت استاندارد بودن مخازن جایگاه‌ها، به آن‌ها گواهی استاندارد اعطا می‌شود؛ در غیراینصورت مهلت لازم در اختیار جایگاه‌ها قرار خواهد گرفت تا نواقص خود را برطرف کنند.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:40  توسط محمد صفدران  | 

مدیر کل استاندارد بوشهر گفت: برای نخستین بار در استان بوشهر آزمایشگاه عیار سنجی مصنوعات طلا و جواهرات در بوشهر راه‌اندازی شد.
خبرگزاری فارس: راه‌اندازی آزمایشگاه عیار سنجی مصنوعات طلا و جواهرات در بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر محمد رحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آزمایشگاه همکار استاندارد در زمینه‌ عیارسنجی مصنوعات طلا و جواهرات برای نخستین بار در پارک علم و فناوری استان بوشهر راه‌اندازی شد.

وی افزود: با تأیید صلاحیت آزمایشگاه معیارسنجش لیان در زمینه‌ ذکر شده، مراحل نمونه‌برداری تا ارسال نتایج آزمون‌های طلا، با سرعت و دقت بیشتری انجام و همکاری نزدیک‌تری با اتحادیه‌ طلا و جواهرات برای کنترل عیار مصنوعات طلای مراکز عرضه استان برقرار خواهد شد.

بهره‌مند تصریح کرد: با راه‌اندازی این آزمایشگاه، استان بوشهر به عنوان یکی از پیشتازان عیارسنجی طلا در سطح کشور، نام خود را مطرح کرده است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر 265 واحد عرضه طلا و جواهرات در سطح استان فعال هستند، اظهار داشت: با توجه به پراکندگی واحدهای عرضه طلا در استان، راه‌اندازی این آزمایشگاه قدم مثبتی برای استانداردسازی مصنوعات طلا محسوب می‌شود.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:37  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: نمایشگاه فروش پاییزه بوشهر با کالاهای استاندارد افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: افتتاح نمایشگاه فروش پاییزه بوشهر با کالاهای استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در آیین گشایش نمایشگاه فروش پاییزه در بوشهر اظهار داشت: کالاهای عرضه شده در نمایشگاه فروش پاییزه، پیش از افتتاح این نمایشگاه، توسط کارشناسان استاندارد مورد بازرسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان اجرای استاندارد با همکاری بازرسان اتحادیه‌ امور صنفی استان، تمامی کالاها را مورد بازرسی قرار دادند که طی آن، تعدادی کالای غیراستاندارد مشاهده و پس از تذکرات لازم، قبل از شروع به کار نمایشگاه جمع‌آوری شد.

وی اذعان داشت: کالاهای غیراستاندارد جمع‌آوری شده شامل مواد غذایی از جمله قند حبه، مربا، کلوچه و مواد سلولزی و بهداشتی بوده است.

بهره‌مند در پایان از همکاری نزدیک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قدردانی کرد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:32  توسط محمد صفدران  | 

نخلداران پروانه استاندارد دريافت مي كنند

به گزارش «خليج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ در آستانه‌ فصل برداشت خرما از نخیلات استان بوشهر، بازرسی و نمونه‌برداری از نخیلات جهت صدور پروانه استاندارد تشویقی توسط کارشناسان اداره کل استاندارد استان با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی انجام شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر در این باره گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسیده، کشاورزان و باغدارانی که مایل به دریافت پروانه استاندارد تشویقی هستند، می‌توانند محصول خود را از طریق آزمون میزان باقی‌مانده در آفت‌کش‌ها محک نموده و پس از تکمیل مستندات و قبولی در آزمون مربوطه، پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد تشویقی دریافت نمایند.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: در مرحله اول اجرای این طرح به منظور ترغیب و تشویق باغداران و کشاورزان، رعایت حدود مجاز آفت‌کش‌ها، تولید محصول سالم و ایجاد اطمینان در جامعه، 10 نخلستان که دارای مستندات و مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی بودند، پس از طی ضوابط اجرایی استاندارد به پروانه خواهند رسید

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:23  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: واقع شدن چند جایگاه CNG در نقاط شلوغ و پرترافیک شهر خطرناک است و در صورت عدم رعایت الزامات استاندارد، فاجعه‌‌ای جبران‌ناپذیری رخ خواهد داد.

خبرگزاری فارس: وجود جایگاه‌های CNG در نقاط شلوغ شهر خطرناک است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جلسه‌ای که به منظور تشریح و بررسی چگونگی اجرای طرح بازرسی اولیه از جایگاه‌های سوخت مایع در استان بوشهر برگزار شده بود، اظهار داشت: این طرح در راستای حفظ ایمنی و سلامت مردم و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار و دلخراش در اولویت و دستور کار اداره نظارت بر اجرای استاندارد قرار گرفته است.

بهره‌مند با اشاره به خطرات جایگاه‌های عرصه سوخت مایع در صورت غیراستاندارد بودن مخازن گاز و اتصالات مربوطه افزود: با تمامی توان و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در استان از جمله ستاد مدیریت بحران، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بازرسان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و نیز دستگاه قضا از جایگاه‌های CNG بازرسی خواهد شد و در صورت عدم همکاری جایگاه‌ها با تیم بازرسی، تا رفع کامل نواقص و دریافت گواهینامه‌های لازم، از ادامه‌ی فعالیت ایشان جلوگیری و متصدیان تحویل مراجع قضایی خواهند شد.

گفتنی است در این جلسه‌ تخصصی، در خصوص جلوگیری از ورود کپسول‌های فرسوده و غیراستاندارد و نیز بررسی چگونگی اجرای طرح بازرسی اولیه از جایگاه‌های موجود در سراسر استان بحث و تبادل نظر شد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:18  توسط محمد صفدران  | 

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل استاندارد استان بوشهر و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر، کیفیت خانه‌های بازی و شهرک‌های بازی و بادی شهر بوشهر ارتقا می‌یابد.

خبرگزاری فارس: کیفیت شهرک‌های بازی و بادی شهر بوشهر ارتقا می‌یابد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع مدیران استاندارد استان بوشهر گفت: طی تفاهم‌نامه‌ همکاری که با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر منعقد کرده‌ایم، این اداره کل دوره‌های آموزشی در زمینه آشنایی با استانداردهای تجهیزات مستقر در شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌ها و زمین‌های بازی با حضور اساتید سرشناس کشور با اعطای گواهینامه معتبر به صورت رایگان برگزار می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر طی این تفاهم‌نامه، با کارشناسان استاندارد جهت بازرسی از شهرک‌ها و خانه‌های بازی سطح شهر بوشهر همراهی و همکاری خواهد کرد.

وی اظهار داشت: از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه‌ همکاری، استفاده‌ اداره کل استاندارد استان بوشهر از امکانات تبلیغاتی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر در جهت افزایش سطح آگاهی عموم شهروندان بوشهری از مقررات و قوانین شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌های بازی است.

بهره‌مند به بخش دیگری از این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: به موجب این تفاهم‌نامه‌ همکاری، گواهینامه‌ استاندارد جزو الزامات بند قرارداد شهرداری با شهرک‌ها و خانه‌های بازی قرار می‌گیرد و در صورت عدم دریافت گواهینامه‌ی استاندارد توسط این پارک‌ها و خانه‌ها، از سوی سازمان پارک‌ها و فضای سبز بوشهر، جلوی فعالیت آن‌ها گرفته می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم‌نامه شاهد رشد چشمگیری در ارتقای کیفیت شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌ها و نیز زمین‌های بازی باشیم.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:14  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: پروانه‌ استاندارد یک واحد تولیدی فوم پلی‌استایرن در بوشهر به دلیل وجود نواقص عمده و بحرانی تعلیق شد.

خبرگزاری فارس: پروانه استاندارد یک واحد تولیدی فوم پلی‌استایرن در بوشهر تعلیق شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اجباری بودن استاندارد فوم پلی استایرن، در آخرین کمیته‌ علائم این اداره کل، کیفیت محصولات شرکت‌های تولیدی فوم پلی استایرن بررسی و پروانه کاربرد علامت استاندارد یک شرکت تعلیق شد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اهمیت کیفیت در مصالح ساختمانی به ویژه فوم‌های سقفی اضافه کرد: فوم پلی استایرن این واحد تولیدی به دلیل دارا بودن نواقص عمده و بحرانی، کسب امتیاز منفی بیش از 90 و داشتن بیش از 30 امتیاز منفی مربوط به نواقص عمده در آخرین نتایج، از کیفیت پایینی برخوردار بود.

بهره‌مند افزود: محصولات فوم پلی‌استایرن این واحد تولیدی در بندهای دانسیته (درصد تراکم)، ابعاد، نشانه‌گذاری و کندسوز بودن با استانداردهای ملی مغایرت داشته است.

این مقام مسئول هر گونه تولید، تمرکز و فروش محصولات غیراستاندارد را ممنوع دانست و استفاده از علامت استاندارد بر روی چنین محصولاتی را به دلیل جعل علامت تخلف عنوان کرد و گفت: چنین شرکت‌هایی تنها با فراهم کردن شرایط استاندارد، رفع تعلیق می‌شوند و در صورتی که طی مدت 3 ماه از تاریخ تعلیق، این اتفاق صورت نگیرد پروانه استاندارد محصول شرکت باطل می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خواستار توجه مردم به علامت استاندارد هنگام خرید فوم‌های پلی‌استایرن شد و تأکید کرد: استفاده از فوم‌های غیراستاندارد، علاوه بر نوعی کم‌فروشی از سوی فروشنده باعث ایجاد سوانح خطرناکی از جمله آتش‌سوزی و عدم استقامت لازم در برابر بارهای وارد شده می‌شود.

بهره‌مند به تولیدکنندگان و فروشندگان مصالح ساختمانی نیز هشدار داد و گفت: در صورت مشاهده مصالح با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد، علاوه بر جمع‌آوری، برابر قانون با متخلف برخورد قاطع خواهد شد

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 7:32  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: یکی از عمده مشکلات صادرات میگو در این استان این است که مراحل ضدعفونی آن به طریق علمی انجام نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: مراحل ضدعفونی کردن میگوی صادراتی به صورت علمی انجام نمی‌شود

 

محمدرحیم بهره‌مند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: مشکل دیگر این است که در استان بوشهر، سردخانه بالای صفر نداریم ضمن اینکه خرما هم که یکی از محصولات استراتژیک استان است در انبارهای فاقد استاندارد نگه‌داری می‌شوند.

این مسئول عنوان کرد: بعد از عید نوروز که هوا گرم می‌شود در اثر گرمی هوا، آفت‌زدگی محصولات بالا می‌رود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: سازمان‌های متولی که جنبه حمایتی از محصولات کشاورزی دارند باید احداث سردخانه بالای صفر برای خرما را سرلوحه کار خود بگذارند.

بهره‌مند گفت: مرحله بسته بندی و فرآوری نیز نیازمند کار بیشتری است، اما قدم اول نگه‌داری برای کم کردن آفات است.

وی با بیان اینکه از اول تیرماه تولید و بسته بندی خرما مشمول استاندارد اجباری شده، افزود: بر این اساس تولید، توزیع و فروش آن هم به روش صنعتی مشمول استاندارد اجباری خواهد بود.

این مسئول تاکید کرد: تلاش داریم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، در زمینه محصولات ارگانیک فعالیت‌هایی داشته باشیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر متذکر شد: همچنین در عرصه محصولات کشاورزی تلاش داریم بتوانیم علامت ارگانیک را بعد از انجام آزمون‌های لازم نصب کنیم.

بهره‌مند در پایان اذعان داشت: امسال آزمایشگاه‌های همکار در زمینه بلبرینگ، دیسک و صفحه کلاچ، وسائل دوچرخه در استان بهره‌برداری شده است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 17:54  توسط محمد صفدران  | 

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی تمام خودروها اجباری شد

خبرگزاری فارس: نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی خودروها اجباری شد

 

محمدرحیم بهره‌مند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: در راستای اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد، از ابتدای مهرماه امسال، نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی تمام خودروها اجباری است.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: به استناد تبصره یک ماده شش قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران مصوب سال 1371 و در راستای اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد مورخ 26/3/92، اجرای استاندارد شماره 9190 که در خصوص الزامات نصب کپسول آتش‌نشانی است، اجباری اعلام شد.

بهره‌مند تأکید کرد: بدین ترتیب از ابتدای مهرماه امسال، رعایت همه مقررات استانداردهای اجباری و سایر قوانین و مقررات جاری در مورد کالاهای وارداتی نیز الزامی خواهد بود.

مدیرکل استاندارد بوشهر همچنین از اصلاح یا تجدیدنظر تعدادی از استانداردهای پنجاه و یک گانه ایمنی عملکردی تأیید نوع خودرو خبر داد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 17:50  توسط محمد صفدران  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از واگذاری امور نظارت بر جایگاه‌های سوخت به بخش خصوصی خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر محمدرحیم بهره‌مند سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در قالب اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته و نظارت بر جایگاه‌های سوخت به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی بیان کرد: اداره کل استاندارد در تمام نمایشگاه‌های مختلف حضور فعال داشته است و قصد داریم در تمام نمایشگاه‌ها حضور فعال داشته باشیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت استان بوشهر 12 آزمایشگاه همکار حضوری فعال داشتند.

بهره‌مند با بیان اینکه بوشهر قطب آزمایشگاهی جنوب کشور است، تصریح کرد: جایگاه توانمندی فنی بوشهر در زمینه استاندارد از استان‌های همجوار بالاتر است.

تدوین 22 استاندارد ملی در سال گذشته

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در سال گذشته 22 استاندارد ملی در استان بوشهر تدوین شده و در زمینه آموزش هم هفت هزار و 720 نفرساعت آموزش داشتیم.

بهره‌مند گفت: شش هزار و 146 نفرساعت آموزش هم برای کارکنان داشتیم و در این زمینه رتبه سوم کشور را کسب کردیم.

وی گفت: سال گذشته 75 پروانه استاندارد صادر شد و 750 مورد بازرسی از واحدهای عرضه داشتیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: تعداد زیادی واحدهای تولیدی محصولات صنایع ساختمان در استان بوشهر داریم و در چند سال اخیر تلاش داشتیم این واحدها خود را به سطح استاندارد برسانند.

بهره‌مند خاطرنشان کرد: روند استانداردسازی مصالح ساختمانی در استان کند شده چرا که خرید مصالح استاندارد توسط دستگاه‌های اجرایی نوعی تشویق برای واحدهاست.

فعالیت 45 آزمایشگاه همکار در استان بوشهر

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: 45 آزمایشگاه همکار در استان بوشهر فعالیت دارند که در بیش از 120 زمینه آزمایشگاهی در حال فعالیت هستند.

بهره‌مند گفت: امکان آزمایش‌ بیش از 90 درصد کالاها در استان بوشهر، در خود استان وجود دارد.

منبع

منبع2


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:9  توسط محمد صفدران  | 

اداره كل استاندارد استان بوشهر و دانشگاه خليج فارس تفاهم نامه همكاري امضا كردند

به منظور گسترش همكاري هاي علمي، آموزشي، پژوهشي، صنعتي و استفاده از توانمندي هاي علمي تفاهم نامه همكاري بين اداره كل استاندارد استان بوشهر و دانشگاه خليج فارس به امضا رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر، همكاري و مشاركت در تدوين استانداردهاي ملي، تدوين استانداردهاي پژوهش محور، حمايت از پايان نامه هاي تحصيلات تكميلي با موضوع استاندارد، برگزاري كارگاه هاي آموزشي مشترك در زمينه هاي مختلف علمي، گسترش شبكه شاعا و راه اندازي آزمايشگاه هاي مورد نياز و شركت در كميته هاي علمي و پژوهشي مشترك به منظور پيشبرد نيازهاي صنعتي استان بوشهر از ديگر موارد مطرح شده در اين تفاهم نامه است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۲ساعت 9:54  توسط محمد صفدران  |