استاندارد سازی - مقالات - پروژه های دانشجویی - مدیریت - مدیریت عملکرد

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: 15هزار لیتر آب رادیاتور غیراستاندارد در برازجان کشف شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره استاندارد؛ دکتر محمدرحیم بهره‌مند با تشریح برنامه‌های اداره کل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: تلاش برای کشف کالاهای غیر استاندارد و جمع‌اوری ان یکی از وظایف مهم اداره کل استاندار است که کارهای بسیار خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.


وی ادامه داد: مردم حق دارند که از کالاهای استاندارد بهره‌مند شوند و باید تلاش کنیم تا این کالاها در اختیار مردم قرار بگیرد و از فعالیت سودجویان برای تولید اجناس نامرغوب و غیراستاندارد و عرضه آنها به بازار با جدیت جلوگیری کنیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: اداره کل استاندارد استان بوشهر و اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان تعامل بسیار خوبی با هم دارند و شاهد کشف مقادیر بسیار زیادی کالاهای غیر استاندارد هستیم.

وی افزود: شناسایی متخلفین و مقابله با توزیع کالاهای غیراستاندارد در سطح بازار نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است که بحمدالله شاهد همکاری خوبی در این زمینه هستیم و امیدواریم شاهد ادامه این روند و افزایش این تعامل و همراهی باشیم.
افزودن رنگ به آب شهر برای تولید آب رادیاتور

بهره‌مند با اشاره به کشف مقادیر بسیار زیادی لوله‌های پلی اتیلن در یکی از کارگاه‌های شهرستان دشتستان در هفته گذشته، بیان داشت: این کارگاه بدون داشتن مجوزهای لازم اقدام به تولید لوله‌های غیر استاندارد می‌کرد که حجم بالایی از آن کشف و ضبط شد و کارخانه تولیدی نیز پلمپ شد.

وی با اشاره به 15هزار لیتر آب رادیاتور غیراستاندارد در برازجان، ادامه داد: در یک منزل مسکونی در برازجان یک هزار و 200 لیتر ضد جوش، سه هزار و 600 لیتر ضد یخ و پنج هزار و 500 لیتر مواد اولیه و مقادیر شیشه‌شوی ماشین کشف و ضبط شد.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به روند کشف این پروند، افزود: با تلاش سازمان صنعت و معدن و تجارت دشتستان مارک غیراستاندار شناسایی شد و محل تولید مشخص شد و این مقادیر آب رادیاتور که با افزودن رنگ و افزودنی‌های غیراستاندارد به آب شهر تولید می‌شد کشف شد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 1:31  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: کارشناسان استاندارد بوشهر، حدود 40 هزار متر انواع لوله‌ پلی اتیلن غیراستاندارد را در دشتستان کشف کردند.
خلیج فارس: مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: کارشناسان استاندارد بوشهر، حدود 40 هزار متر انواع لوله‌ پلی اتیلن غیراستاندارد را در دشتستان کشف کردند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد رحیم بهره‌مند گفت: به دنبال شکایت مصرف‌کنندگان و با پی‌گیری کارشناسان استاندارد بوشهر، نخستین واحد تولیدی لوله‌ی پلی اتیلن غیراستاندارد شناسایی و پلمپ شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: پس از پلمپ و جمع‌آوری لوله‌های غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی که موجب ایجاد خسارات زیادی به باغداران شده بود، اقدامات شناسایی سرمنشاء تولید چنین لوله‌هایی آغاز شد.

 بهره‌مند افزود: پس از گشت‌های متعدد و بازرسی کارشناسان استاندارد، یکی از واحدهای متخلف شناسایی و با ورود به محل، 400 کلاف معادل حدود 40 هزار متر انواع لوله پلی‌اتیلن غیراستاندارد کشف شد.

وی با اشاره به این که این لوله‌ها از مواد بازیافتی تولید می‌شدند، اظهار داشت: لوله‌های پلی‌اتیلن کشف شده در این واحد، کیفیت بسیار پایینی دارد و فاقد هرگونه نشانه‌گذاری است.
منبع:فارس


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲ساعت 7:16  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مسئولان نمایندگی و شعبه‌های شرکت‌های آسانسور در استان بوشهر خواست تا نسبت به ثبت قانونی و تأسیس دفاتر خود در این استان اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: شعبه‌های شرکت‌های آسانسور باید ثبت قانونی شوند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران افزود: اخیراً اطلاعیه‌ای صادر و به تمام دفاتر شرکت‌های آسانسور که با پروانه طراحی و مونتاژ شرکت‌های سایر استان‌ها در بوشهر فعالیت می‌کنند، ارسال کرده‌ایم.

وی به مهلت حدود یک ماه و نیمه برای ثبت قانونی این دفاتر در بوشهر اشاره کرد و گفت: تمام شعبه‌ها و نمایندگی‌های شرکت‌های آسانسوری در بوشهر تا 20 اسفندماه 92 مهلت دارند که نسبت به تأسیس دفاتر نمایندگی یا شعبه شرکت‌های دارای پروانه‌ سایر استان‌ها مطابق با« ضوابط اداره کل استاندارد »‌بوشهر اقدام و نسخه‌ نهایی را به صورت مکتوب به این اداره کل اعلام کنند.

بهره‌مند ادامه داد: تمام مشمولان، برای کسب اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت نمایندگی، به بخش اطلاعیه‌ها در وب سایت اینترنتی این اداره کل به آدرس bushehr.isiri.org مراجعه و نسبت به قانونی‌کردن فعالیت خود، اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر تأکید کرد: با اتمام مهلت مقرر و عدم ثبت قانونی نمایندگی، اجازه‌ فعالیت از ایشان در استان بوشهر سلب خواهد شد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه یکم بهمن ۱۳۹۲ساعت 14:22  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

لوله هایی که به کشاورزان دشتستان خسارت وارد کرد

یکی از نخلداران حومه شهر دالکی دشتستان به ایرنا گفت: در سال 91 با حمایت ها و تسهیلات خوب دولت برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار قطره ای نخیلات خود اقدام به خرید لوله های پلی اتیلن از مراکز عرضه آن در دشتستان کردم.

رضا نیازمند افزود: این لوله ها را برای اجرای طرح آبیاری قطره ای برای بیش از دو هزار اصله نخل خریداری و به کار گرفتم.

وی بیان کرد پس از انجام کارهای اصلی و اجرای طرح پس از یکسال متوجه شدم که لوله های استفاده شده در طرح آبیاری قطره ای فاقد کیفیت وغیراستاندارد هستند.

نیازمند بیان کرد: لوله ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و براحتی خم و شکسته شده و در مدت کوتاهی ترکیده وفرسوده می شوند.

وی اضافه کرد: حتی در پاره ای از جاها نیز به جای لوله پلی اتیلن لوله های پوششی کابل برق را به ما فروخته اند که در طرح آبیاری از آنها استفاده کردیم اما و بعدها متوجه شدیم که لوله های شبکه کابل برق هستند.

نیازمند گفت: تاکنون 600 میلیون ریال برای اجرای طرح آبیاری قطره ای هزینه کرده ام و انتظار افزایش راندمان محصول را داشتم که نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد.

این کشاورز دشتستانی اضافه کرد: کیفیت پایین لوله ها و به دنبال آن هدر رفت آب و سیراب نشدن نخیلات باعث کم ثمری و ضعیف شدن درختان خرما نیز شده است.

وی گفت: درهنگام خرید به ما گفتند که عمر این لوله ها 10 است ولی هوز یک سال نشده که این بلا بر سر لوله ها می آید.

نیازمند افزود: انتظار داریم که با متخلفان و عرضه کنندگان این لوله ها برخورد جدی شده و برای جبران خسارت وارده به کشاورزان توسط مسوولان ذی ربط حمایت و پشتیبانی صورت گیرد.

یکی دیگر از کشاورزان دشتستانی نیز بیان کرد: یکی از طرح های خوب و ستودنی دولت اجرای طرح آبیاری قطره ای و تحت فشار برای استفاده بهینه از آب است ولی به دلیل نظارت ضعیف کارشناسان و استاندارد نبودن لوله ها باعث ضربه های زیانبار زیادی به نخیلات و از بین رفتن سرمایه های باغداران ده است.

احمد شیخی گفت: پیمانکاران و کارشناسان اجرای طرح آباری تحت فشار باید دقت نظر بیشتری داشته باشند و از نوع و کیفیت وسائل و تجهیزات لازم مطئن بوده و کشاورز را در جریان قرار دهند.

وی از اداره جهاد کشاورزی نیز خواست که نظارت بیشتری بر عرضه کنندگان ابزارآلات کشاورزی داشته باشند تا از وارد شدن خسارت های هنگفت به نخلداران و کشاورزی که قطب اقتصادی شهرستان دشتستان جلوگیری شود.

کارشناس اجرای نظارت اداره استاندارد استان بوشهر نیز با تایید گفته های کشاورزان دشتستان گفت: کارشناسان و ماموران این اداره کل با همکاری اداره صنعت و معدن و تجارت دشتستان یکهزارمتر لوله پلی اتیلن غیراستاندارد را در مراکز فروش لوله های آبرسانی کشاورزی این شهرستان جمع آوری کردند.

محمد برکت روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اکثر لوله های پلی اتیلن کشف شده فاقد علامت استاندارد و از کیفیت پایینی برخوردار بودند.

وی اضافه کرد: لوله های غیر استاندارد کشف شده پس از طی مراحل قانونی به طور کامل امحا می شوند.

برکت ادامه داد: بیشتر این لوله ها از خارج استان بوشهر و از استان های همجوار وارد شهرستان دشتستان شده است و بدون علامت استاندارد و یا علامت استاندارد جعلی هستند.

وی فروش لوله های محافظ شبکه های برق رسانی را در برخی از مراکز فروش به جای لوله های آبرسانی اراضی کشاورزی از دیگر تخلفات این مراکز خواند.

برکت اظهارکرد: 10 نمونه از لوله های پلی اتیلن آبرسانی تحت فشار برای تست کیفیت و نمونه برداری و صحت علامت استاندارد از مراکز فروش در شهر برازجان به آزمایشگاه استاندارد ارسال شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان نیز گفت: عرضه کنندگان لوله های پلی اتیلن کشاورزی در سطح شهرستان دشتستان 15 مرکز هستند.

محمد حسین احمدی افزود: بیشتر لوله های غیر استاندارد کشاورزی از استان های همجوار وارد شهرستان دشتستان شده اند.

وی اضافه کرد: مجموعه اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قوانین و مقررات لازم در زمینه استانداردسازی و رعایت خرید و فروش کالاهای استاندارد و اتصالات را به آنها ابلاغ کرده است و در صورت رعایت نشدن طبق قوانین نظام صنفی با آنها برخورد می شود.

احمدی بیان کرد: با مشاهده و کشف کالاهای غیراستاندارد ضمن امحای آنها با فروشندگان متخلف نیز برخورد قانونی خواهد شد.

در شهرستان دشتستان به عنوان قطب تولید خرمای درکشور و استان بوشهر بیش از چهار میلیون اصله نخل وجود دارد که 80 درصد تولید 150 هزارتنی سالانه این محصول دراستان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

هم اکنون روش آبیاری بیشتر نخیلات شهرستان دشتستان غرقابی است که به دلیل خشکسالی های پیاپی سال های اخیر و کمبود منابع آبی دولت برای جلوگیری ازهدر رفت، صرفه جویی و مصرف بهینه آب وتولید محصول بیشتر با پرداخت تسهیلات باغداران را به تغییر روش آبیاری و اجرای طرح های آبایری تحت فشار در نخیلات ترغیب کرده است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, کشاورزی, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 12:52  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مهلت نهایی استاندارد برای پلمپ آسانسورهای مجتمع‌های بهداشتی و درمانی بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهلت نهایی استاندارد برای پلمپ آسانسورهای مجتمع‌های درمانی بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: طبق گزارش‌های رسیده، وضعیت آسانسورهای برخی کلینیک‌ها و مجتمع‌های بهداشتی ـ درمانی مناسب نیست و متصدیان آن‌ها باید هر چه سریع‌تر نسبت به رفع نواقص اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: طبق نامه‌ای که از سوی این اداره کل به مراکز مذکور ارسال شده، نسبت به پلمپ آسانسورهای این مجتمع‌ها در صورت عدم اقدام برای رفع نواقص، اخطار و مهلت داده شده است.

وی اظهار داشت: مالکان تمام مراکز بهداشتی ـ درمانی که آسانسورهای آن‌ها گواهینامه ایمنی و کیفیت از سازمان ملی استاندارد ایران ندارد، باید نهایتاً تا پایان دی ماه امسال نسبت به بازرسی و رفع نواقص اقدام نمایند، در غیر اینصورت با اتمام این مهلت، قطعاً این آسانسورها پلمپ خواهد شد.

بهره‌مند یادآور شد: پلمپ آسانسورهای غیراستاندارد، صرفاً به منظور حفظ ایمنی و سلامت همشهریان و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی و مطابق مواد 9 و 13 قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران مصوب بهمن ماه 71 و خرداد ماه 76 صورت می‌گیرد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 10:51  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دستمال کاغذی‌ «نرمینه» و «پرگاس» غیراستاندارد است
خلیج فارس: اداره کل استاندارد استان بوشهر طی اطلاعیه‌ای، دستمال کاغذی‌های «نرمینه» و «پرگاس» را غیراستاندارد اعلام کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره استاندارد بوشهر؛ از آن‌جا که دستمال کاغذی از جمله لوازم بهداشتی مشمول استاندارد اجباری است و با توجه به این که مارک‌های غیراستاندارد عنوان شده به وفور در بازار این استان مشاهده گردیده، اداره کل استاندارد استان بوشهر طی اطلاعیه‌ای، نسبت به غیراستاندارد و حتی غیربهداشتی بودن این لوازم بهداشتی هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: دستمال کاغذی‌های «نرمینه» و «پرگاس» به دلیل عدم مطابقت با استانداردهای ملی، غیراستاندارد است. از جمله مشکلات مشاهده شده در این دستمال کاغذی‌ها، کم بودن تعداد و غیراستاندارد بودن اندازه برگ‌ها و نیز مشکلات میکروبی است.

لذا با توجه به این که این دو مارک دستمال کاغذی به وفور در بازار یافت می‌شود و نیز علاوه بر مکاتبه با سایر استان‌ها، هنوز محل تولید آن شناسایی نشده است، مراتب از این طریق به اطلاع کلیه مردم و فروشندگان رسانده می‌شود تا نسبت به استفاده از این محصولات، احتیاط لازم را لحاظ نمایند؛ چرا که علاوه بر ضرر و زیان مالی به استفاده کنندگان، می‌تواند باعث شیوع انواع بیماری‌ها به خاطر وجود مشکلات میکروبی شود.

بدیهی است با در صورت مشاهده‌ی این دستمال کاغذی‌ها در مراکز عرضه، این اداره کل ضمن جمع‌آوری، با فروشندگان متخلف برخورد قانونی خواهد کرد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم دی ۱۳۹۲ساعت 10:49  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 35 عنوان استاندارد ملی توسط این اداره کل تدوین شده، این در حالی است که با توجه به برنامه‌ پیش‌بینی شده، بیش از یکصد عنوان تدوین را تا پایان امسال در دستور کار داریم.

خبرگزاری فارس: تدوین 35 عنوان استاندارد ملی در استان بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به موفقیت اداره کل استاندارد بوشهر در هفته پژوهش اظهار داشت: به مناسبت هفته پژوهش در مراسم تجلیل از برترین‌های پژوهشی ادارات استان بوشهر، از اداره کل استاندارد بوشهر هم در زمینه همکاری پژوهشی قدردانی شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: اداره کل استاندارد بوشهر برای ارتقای فعالیت‌های علمی خود، از ابتدای امسال به صورت ویژه اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با مراکز علمی ـ آموزشی استان کرده است که خوشبختانه نتایج و بازخوردهای موفقیت‌آمیز این تفاهم‌نامه‌ها روز به روز درخشان‌تر و چشم‌گیرتر می‌شود.

بهره‌مند با اشاره به جایگاه مطلوب استاندارد بوشهر در کشور از نظر تدوین استانداردهای ملی، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 35 عنوان استاندارد ملی توسط این اداره کل تدوین شده، این در حالی است که با توجه به برنامه‌ پیش‌بینی شده، بیش از یکصد عنوان تدوین را تا پایان امسال در دستور کار داریم و در صورت انجام آن، جزو سه اداره استاندارد کشور در زمینه‌ تدوین استانداردهای ملی خواهیم بود.

وی در پایان افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه را عامل اصلی ارتقای علمی کشور دانست و تصریح کرد: تحقیق و پژوهش باید به صورت هدفمند، در مسیر اصلی خود قرار گیرد تا به نتیجه‌ مطلوب برسد و مسلماً این امر با ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه خیلی سریع‌تر و دقیق‌تر صورت خواهد گرفت

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 0:34  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

هشدار استاندارد درباره باکتری خطرناک «سالمونلا»

خلیج فارس: اداره استاندارد بوشهر نسبت به وجود باکتری خطرناکی به نام «سالمونلا» در مواد غذایی دامی خام هشدار داد.

خلیج فارس: اداره استاندارد بوشهر نسبت به وجود باکتری خطرناکی به نام «سالمونلا» در مواد غذایی دامی خام هشدار داد.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ کارگروه تخصصی میکروبیولوژی با عنوان «سالمونلا در مواد غذایی» برای اولین بار با حضور فعالان صنایع غذایی استان بوشهر برگزار شد.
صدیقه حاجی‌زاده با اعلام این خبر گفت: شرکت‌کنندگان در این کارگروه، با عوارض باکتری سالمونلا و روش‌های جلوگیری از رشد و انتقال آن اطلاعات کاملی دریافت کردند.
کارشناس صنایع غذایی استاندارد بوشهر افزود: سالمونلا نوعی باکتری است که در اکثر مواد غذایی دامی خام از جمله انواع گوشت و تخم‌مرغ و همچنین در اکثر حیوانات و پرندگان خانگی وجود دارد و به راحتی قابل انتقال به بدن انسان است.
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از انتقال این باکتری به بدن، باید مواد غذایی دامی را به صورت کاملاً پخته مصرف کرد.
حاجی‌زاده با اشاره به این که انتقال این باکتری حتی از طریق فضولات حیوانات و تماس با بدن حیوانات و پرندگان نیز قابل انتقال است، گفت: شستن دست‌ها پس از تماس با حیوانات و پرندگان خانگی، از انتقال باکتری سالمونلا به بدن انسان جلوگیری می‌کند.
کارشناس استاندارد، باکتری سالمونلا را از باکتری‌های خطرناک موجود در مواد غذایی دامی دانست و اظهار داشت: انتقال این باکتری به بدن انسان، موجب بروز اسهال‌های خونی و برخی مسمومیت‌های غذایی می‌شود.
گفتنی است در این کارگروه که در سالن اجتماعات یکی از آزمایشگاه‌های همکار استاندارد بوشهر برگزار شد، کارشناسان تمامی آزمایشگاه‌های همکار صنایع غذایی و واحدهای تولیدی مرتبط با شکل باکتری و انواع محیط‌های کشت‌های افتراقی و انتخابی سالمونلا آشنا شدند.

 منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, تغذیه, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۲ساعت 13:33  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

یک کارشناس استاندارد گفت: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس به هیچ‌وجه نشان از گوشت موجود در آن‌ها نیست، بلکه به دلیل مقادیر فراوان نیترات و نیتریت در این فرآورده‌های غذایی است.

خبرگزاری فارس: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس نشاندهنده وجود نیترات است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، صدیقه حاجی‌زاده ظهر امروز در نشستی با حضور کارشناسان بهداشتی و استاندارد در بوشهر افزود: مصرف فست‌فودها که عمدتاً حاوی سوسیس و کالباس هستند، می‌تواند باعث بروز سرطان‌های خطرناک شود.

وی با اشاره به اینکه این نوع مواد غذایی اکثراً محتوی مقدار بالایی چربی اشباع شده هستند، اظهار داشت: این چربی‌ها برای قلب و عروق مضر است و باعث افزایش کلسترول خون می‌شود.

حاجی‌زاده تأکید کرد: اگر فست‌فودها در روغنی که چند بار از آن استفاده شده و روغن آن تغییر رنگ داده، سرخ شوند به راحتی می‌تواند در بدن فرد سرطان ایجاد کند. همچنین نمک بالای موجود در این نوع مواد غذایی، زمینه‌ساز ابتلا به فشار خون است.

این کارشناس استاندارد گفت: رنگ صورتی موجود در سوسیس و کالباس به هیچ‌وجه نشان از گوشت موجود در آن‌ها نیست، بلکه به دلیل مقادیر فراوان نیترات و نیتریت در این فرآورده‌های غذایی است که در بدن به موادی تبدیل شده و این مواد غذایی چه سرخ شده و چه به صورت خام، سرطان‌زا هستند.

وی نسبت به مصرف نوشیدنی‌های شیرین به ویژه انواع نوشابه‌ها همراه این فرآورده‌های غذایی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این موارد عوارض به طور مضاعف افزایش می‌یابد و امکان ابتلا به چاقی، پوکی استخوان و کوتاهی قد در کودکانی که در سن رشد هستند را به وجود می‌آورد.

کارشناس استاندارد یادآور شد: اگرچه ذائقه‌ اکثر مردم به فست‌فودها عادت کرده و نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل از برنامه‌ غذایی حذف کرد، اما پیشنهاد می‌شود تا آن‌جا که ممکن است از مصرف این فرآورده‌های غذایی پرهیز کنند.

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, تغذیه, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 20:21  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

تصاویر: امحاء هزاران قوطی کنسرو تقلبی در بوشهر

خلیج فارس: 32 هزار قوطی انواع کنسرو با برچسب های جعلی و تقلبی بدون مجوز روز سه شنبه در بوشهر نابود شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مدیرکل استاندارد بوشهر درحاشیه برنامه امحای این کنسروها گفت: این کنسروها در یک شرکت در تهران بدون مجوز و به صورت زیر زمینی تولید و پس از انتقال به بوشهر درانبار متروکه و درشرایط غیر بهداشتی بسته بندی می شد.

محمد رحیم بهره مند افزود: سودجویان با استفاده از نام یک شرکت در بوشهر که مدت دو سال است تعطیل شده و هیچ گونه فعالیتی ندارد این کنسروها را لیبل گذاری جعلی و به بازارعرضه می کردند.

وی اضافه کرد: این شرکت در کنار تولیدات جدید کنسرو های تاریخ گذشته قبلی خود را نیز جمع آوری و با تغییر درتاریخ مصرف، آنها را دو باره در بازار به فروش می رساندند.

بهره مند با بیان این که این تخلف از سوی بازرسان اداره کل استاندارد استان شناسایی شد، ادامه داد: محل تولید و شرکت مربوطه در تهران از سوی سازمان استاندارد کشور توقیف وبرای تولید کنندگان اعلام جرم شده است.

وی افزود: دو نفر متخلف دراین زمینه فعالیت داشتند که حکم قضایی آنها صادر و یک نفرشان بازداشت شده است.
 

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, محمدرحیم بهره مند, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ساعت 21:42  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: 32 هزار قوطی کنسرو با برچسب جعلی و غیراستاندارد امحا شد.

خبرگزاری فارس: 32 هزار قوطی کنسرو با برچسب جعلی و غیراستاندارد امحا شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در آیین امحای 32 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد گفت: این تعداد قوطی کنسرو که تاریخ مصرف آنها گذشته بود و با برچسب‌های جعلی و تاریخ‌های جدید در سطح بازار توزیع شده بود که حدود سه ماه پیش توسط کارشناسان استاندارد شناسایی، توقیف و امروز صبح در شهرک صنعتی بوشهر 2 امحا شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: کنسروهای بدون برچسب و تاریخ مصرف گذشته توسط یک باند متخلف از طریق تهران وارد این استان می‌شد و با قرار دادن برچسب‌های جعلی از یک کارخانه‌ی معتبر، تاریخ آن‌ها را تغییر داده و روانه‌ی بازار می‌نمودند که خوشبختانه کارشناسان این اداره کل که ماهیانه و به صورت ناشناس از مراکز عرضه و فروشگاه‌ها خرید می‌کنند، متوجه این کنسروهای تقلبی شدند.

وی ادامه داد: انبار نگهداری و بسته‌بندی این کنسروها توسط کارشناسان اجرای استاندارد و حقوقی استاندارد کشف شد و پس از ورود به محل که در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر قرار داشت، با حدود 32 هزار قوطی کنسرو برچسب نخورده روبه‌رو شدند.

بهره‌مند با اشاره به این که ضمن پلمپ این انبار، مراتب فوراً به اطلاع سازمان ملی استاندارد ایران رسانده شد، گفت: خوشبختانه این باند هم در تهران و هم در بوشهر به طور کامل شناسایی و دستگیر شد و اکنون پس از گذراندن مراحل قانونی، این محصولات را امحا کردیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر به محتویات این کنسروها اشاره کرد و افزود: لوبیا چیتی با سس گوجه‌فرنگی، خورشت قیمه با سیب‌زمینی، خورشت قرمه‌سبزی با گوشت و فیله‌ماهی هوور با ذرت و لوبیا از جمله کنسروهایی بود که در این انبار متروکه کشف شد.

وی به متخلفین هشدار داد و تأکید کرد: کارشناسان این اداره کل در قالب بازرسی‌ها و خریدهای روزانه از سطح بازار و بازرسی‌های ادواری از خطوط تولید، عرصه را بر سودجویان و متخلفان تنگ نموده‌اند.

وی از مردم خواست با دقت بیشتری اقدام به خرید نمایند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه کالای مشکوک یا با کیفیت پایین، مراتب را به واحد حقوقی این اداره کل گزارش کنند.

بهره‌مند در پایان از اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و صدا و سیمای مرکز استان به خاطر همکاری‌های نزدیکشان قدردانی کرد.

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 18:54  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رئیس اداره اجرای استاندارد استان بوشهر از غیراستاندارد بودن برنج «پاپانور» و «زیتون» خبر داد.

  خبرگزاری فارس: برنج «پاپانور» و «زیتون» نخرید

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، فریده مواجی رئیس اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت برخی از برنج‌های وارداتی گفت: طبق بررسی‌ها و آزمون‌های انجام شده بر روی انواع برنج‌های وارداتی، مشخص شد برنج‌های «پاپانور» از هند و «زیتون» از پاکستان، دارای مشکلات بحرانی هستند.

وی ضمن اعلام هشدار به مردم، افزود: پس از نمونه‌برداری‌ها مشخص شد این برنج‌ها دارای آلودگی فلزات سنگین هستند و مصرف آن خطرناک است.

رئیس اداره اجرای استاندارد و کنترل کیفیت بوشهر با اشاره به این که عمده فلز سنگین موجود در این برنج‌ها سرب بوده است، اظهار داشت: مصرف برنج‌های آلوده به سرب در درازمدت موجب کندذهنی و بروز سرطان می‌گردد.

مواجی ضمن تأکید بر خودداری مردم از خرید برنج‌های ذکر شده، عنوان کرد: با مسئولان ذی‌ربط برای جلوگیری از ورود این برنج‌ها به ویژه از طریق کالاهای ملوانی مکاتبه شده است.

وی افزود: طی گشت‌های مشترک با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال جمع‌آوری مارک‌های عنوان شده از سطح بازار هستیم.

منبع


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, اخبار بوشهر, اجرای استاندارد, صنایع غذایی, غیر استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر ۱۳۹۲ساعت 23:22  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از مهلت 20 روزه برای جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهلت 20 روزه برای جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد آبرسانی کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: عرضه‌‌کنندگان محصولات آبرسانی کشاورزی، 20 روز مهلت دارند تا نسبت به جمع‌آوری لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد خود اقدام کنند.

وی عنوان کرد: طی بازدید کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد و کنترل کیفیت و کارشناس حقوقی از واحدهای عرضه ‌محصولات آبرسانی کشاورزی، به فروشندگان لوله‌های پلی‌اتیلن غیراستاندارد که در سطح وسیعی اقدام به فروش این گونه محصولات می‌کنند، اخطار کتبی و مهلت 20 روزه‌ توقیف و جمع‌آوری داده شد.

بهره‌مند خاطرنشان کرد: در این بازدید که با همکاری نیروی انتظامی انجام شد، واحدهای متخلف شناسایی و به آن‌ها اخطار داده شد که در صورت اتمام مهلت 20 روزه، سازمان تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر جهت اقدام قانونی، وارد عمل خواهند شد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ساعت 17:19  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر از امکان استفاده‌ دانشجویان، استادان دانشگاه و پژوهشگران از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی استاندارد بوشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: امکان استفاده دانشجویان از امکانات آزمایشگاهی استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه پیام‌نور بوشهر، با اعلام این خبر گفت: تمام دانشجویان رشته‌های مکانیک، شیمی، غذایی، معماری و ... می‌توانند در قالب طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های تحصیلی، از امکانات و پتانسیل‌های موجود در آزمایشگاه‌های استاندارد سراسر استان استفاده کنند.

وی افزود: استادان دانشگاه نیز علاوه بر استفاده از این تجهیزات، می‌توانند در تدوین استانداردهای ملی شرکت کنند و ضمن ارتقای درجه علمی خود، از مزایای مادی و معنوی این مشارکت، بهره‌مند شوند.

مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار داشت: با توجه به وجود دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار پیشرفته و متنوعی که در این اداره کل و آزمایشگاه‌های زیرمجموعه استاندارد وجود دارد، فرصت و زمینه برای شکوفایی توانمندی‌های علمی استان کاملاً مهیاست.

بهره‌مند با اشاره به وضعیت آزمایشگاه‌های استان، گفت: در حال حاضر در بسیاری از زمینه‌ها آزمایشگاه‌هایی را در استان داریم که در کشور بی‌نظیر و یا کم‌نظیر هستند و کامل‌ترین آزمایشگاه مستقل قطعات خودرو کشور نیز در بوشهر قرار دارد.

وی نقش بدنه‌ دانشگاهی کشور را در چرخاندن چرخ‌های صنعت کشور بسیار حساس و مؤثر خواند و افزود: تعامل دانشگاه و صنعت، قطعاً موجب پویایی و رشد صنایع به صورت علمی و آکادمیک می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور بوشهر نیز از این دیدار ابراز خرسندی کرد و گفت: با توجه به سطح نه چندان مناسب تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی برخی دانشگاه‌های استان، فرصت پیش آمده را غنیمت دانسته و از این پیشنهادات استقبال خواهیم کرد.

اسحاق جلالیان افزود: درخواست دارم در جلسه‌ آینده ترتیبی اتخاذ شود تا ضمن اطلاع دقیق از امکانات آزمایشگاهی استان، آماری از نیازهای تحقیقاتی و پژوهشی دو طرف مورد بررسی و ارزیابی نهایی قرار گرفته و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای، همکاری‌های دوجانبه آغاز شود.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ساعت 17:17  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نظام الدين برزگري در رياست سازمان ملي استاندارد ايران ابقاء شد

براساس اختيارات مصرحه در حكم شماره 129116 مورخ 21/7/1392 رييس جمهور محترم به معاون اجرايي خود ، جناب آقاي دكتر شريعتمداري ، طي حكم شماره 143951 مورخ 4/9/1392 ابلاغ رييس سازمان ملي استاندارد ايران را تمديد كردند.

 دفتر روابط عمومي و ارتباطات بين الملل


برچسب‌ها: نظام الدین برزگری, سازمان ملی استاندارد ایران, استاندارد ایران, استاندارد, استاندارد ملی
+ نوشته شده در  جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 11:21  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

خبرگزاری فارس: زلزله 6.1 ریشتری در دشتی/ بیش از 32 کشته و 850 مجروح/خسارت 90 درصدی به ساختمان‌های شهر شنبه

وقوع زلزله مهیب عصر امروز پنج شنبه مورخ ۰۷/۰۹/۱۳۹۲ در شهرستان دشستان و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم استانی‌ها موجب تاثر و تالم شده است.

این ضایعه را به مقام معظم رهبری، مردم شهید پرور ایران و مردم ولایتمدار استان بوشهر و دیار فرهنگ پرور دشتستان و خانواده‌های بازماندگان تسلیت می‌گویم.

محمد صفدران


برچسب‌ها: زلزله, پیام تسلیت, اخبار بوشهر, استان بوشهر, محمد صفدران
+ نوشته شده در  جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ساعت 9:29  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان به عنوان نخستین شرکت در استان، موفق به اخذ گواهی استاندارد کیفیت آزمایشگاهی 17025 شد.

خبرگزاری فارس: اخذ نخستین گواهی استاندارد 17025 در استان بوشهر

 

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان بوشهر که در دو بخش آزمایشگاه و بازرسی فعالیت می‌کند، موفق به اخذ گواهی استاندارد 17025 در زمینه‌های آزمون گوشت و فرآورده‌های آن، پودر ماهی و خوراک آبزیان شد.

17025 عنوان استانداردی است که دارای بالاترین سطوح استانداردهای تدوین شده‌ی بین‌المللی و نشان‌دهنده‌ رعایت کامل استانداردها در بخش‌های مختلف مدیریتی و فنی شرکت است به طوری که مجموعه‌ای از استانداردهای معتبر بین‌المللی از جمله ISO 9001 ، ISO 14001 و ... را شامل می‌شود.

مدیرعامل این مجتمع آزمایشگاهی ظهر امروز در خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت در حال حاضر در صدد اخذ این استاندارد در زمینه‌ آزمایشگاه‌های دینام، بلبرینگ و انفورماتیک است.

 مسعود محبوبی با اشاره به این که مجمتع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان در زمینه‌ی بازرسی نیز فعالیت دارد، اظهار داشت: با توجه به این که نماینده‌ رسمی شرکت‌های بین‌المللی ISQI و رهاورد صنعت البرز در استان بوشهر هستیم، سعی داریم استاندارد 17020 را نیز که مربوط به شرکت‌های بازرسی فنی است، اخذ کنیم.

 

مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان که از سال 1388 فعالیت خود را زیر نظر اداره کل استاندارد بوشهر آغاز کرد، دارای 20 نفر نیرو در مقاطع کارشناس و دکتراست و در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آزمایشگاهی مستقل در کشور در منطقه‌ی ویژه اقتصادی بوشهر فعالیت می‌کند.

استاندارد 17025 شامل تمام الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آن‌ها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات کنند که یک سیستم کیفیت را به کار گرفته و از نظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر است.


برچسب‌ها: آزمایشگاه همکار, آکرودیته, آزمایشگاه آکرودیته, اخبار بوشهر, ایزو 17025
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 23:53  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

گناوه - مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای بازدید و بررسی همه جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی به منظور رعایت الزامات استاندارد دراین استان انجام شده است.

محمدرحیم بهره مند روز سه شنبه در گفت وگو اختصاصی با ایرنا در گناوه افزود: این سازمان درسال جاری چندین برنامه خاص را برای اولین بار درسطح استان بوشهر اجرا می کند که بازدید از جایگاه های عرضه سوخت سی ان جی از مهم ترین آنهاست.

وی اظهارکرد: دراجرای این طرح اگر جایگاهی الزامات استاندارد را رعایت نکند تا زمانی که نواقص برطرف شود، اجازه فعالیت به آن داده نمی شود.

وی گفت: امیدواریم همه این جایگاه ها تا دوماه آینده مورد بازدید قرار گیرند.

مدیرکل استاندارد بوشهر بازرسی از اوزان سبک مربوط به ترازوها را ازدیگر برنامه های این سازمان خواند و گفت: دراین ارتباط هماهنگی با اصناف استان انجام شده است

وی اظهارکرد: در این طرح همه ترازوها از نظر میزان بودن بررسی می شوند.

وی ادامه داد: جلوگیری از عرضه کالاهای غیراستاندارد از دیگر برنامه های این سازمان است و دراین زمینه پنج هزار واحد صنفی دراستان با معیارهای استاندارد تطبیق داده می شوند.

وی بیان کرد: دراین طرح در مرحله اول کالاهای مشمول استاندارد به صاحبان کالا اعلام و اطلاع رسانی می شود تا آنان از عرضه کالاهای غیراستاندارد خودداری کنند.

بهره مند گفت: درآینده نه چندان دور اتوماسیون اداری میان ادارات کل سازمان استاندارد و گمرک این استان اجرا خواهدشد.

وی جذب و به کارگیری 30 نفر در اداره استاندارد استان را در صورت تامین اعتبار از دیگر برنامه ها عنوان کرد و افزود: شهرستان گناوه سهم عمده ای دراین ارتباط دارد.

شهرستان تجاری گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ساعت 7:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خواستار جلوگیری از ورود محموله‌های بلوک سقفی پلی استایرن غیراستاندارد توسط پلیس راه به استان بوشهر شد.

خبرگزاری فارس: جلوگیری از ورود محموله‌های بلوک سقفی پلاستوفوم غیراستاندارد توسط پلیس راه

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جلسه‌ کارگروه مصالح ساختمانی با اعلام مطلب فوق افزود: از پلیس راه استان می‌خواهیم گواهی استاندارد محموله‌های فرآورده‌های بلوک سقفی پلی استایرن را در مبادی ورودی استان کنترل کنند و در صورتی که فاقد نشانه‌گذاری محل تولید و علامت استاندارد باشند، از ورود آن‌ها به استان جلوگیری کنند.
وی گفت: هرگونه محصولی که به صورت قانونی و استاندارد تولید می‌شود حتماً دارای نشانه‌گذاری محل تولید است که این امر موجب می‌‌شود کنترل و پایش فرآورده‌ها در محل عرضه به سهولت انجام پذیرد.
بهره‌مند به افزایش تعامل با واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: همکاری واحدهای تولیدی باعث می‌شود متخلفین سریع‌تر شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گیرد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۲ساعت 1:37  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: با همکاری سازمان‌های تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت می‌توانیم گشت‌های مشترکی در سطح استان به منظور کنترل بازار داشته باشیم.

                       

خبرگزاری فارس: ایجاد گشت‌های مشترک استاندارد با سازمان صنعت، معدن

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جلسه‌ کارگروه مواد و مصالح ساختمانی با تاکید بر افزایش تعامل واحدهای تولیدی اظهار داشت: به منظور کشف و برخورد قانونی با عرضه‌کنندگان کالاهای غیراستاندارد، واحدهای تولیدی باید تعامل بیشتری با استاندارد داشته باشند.

وی در سومین جلسه‌ کارگروه مواد و مصالح ساختمانی مشمول استاندارد که با دستور کار بلوک‌های پلاستوفوم غیراستاندارد موجود در بازار برگزار شد، افزود: با همکاری سازمان‌های تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت می‌توانیم گشت‌های مشترکی در سطح استان به منظور کنترل بازار داشته باشیم.

بهره‌مند با اشاره به اجرای ساختمان‌ها و پروژه‌ها زیر نظر سازمان نظام مهندسی، اظهار داشت: از آن‌جا که هرگونه ساخت و ساز با استفاده از مواد و مصالح ساختمانی غیراستاندارد، خلاف قانون است، سازمان نظام مهندسی باید با نظارت بر مصرف‌کنندگان، از استفاده‌ آن‌ها از کالاهای غیراستاندارد جلوگیری کند.

گفتنی است در انتهای این جلسه که نمایندگانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، انجمن آزمایشگاه‌های همکار و شرکت‌های بازرسی، واحدهای تولیدی بلوک‌های سقفی پلاستوفوم و کارشناسان استاندارد حضور داشتند، لیستی از واحدهای تولید فوم سقفی در سطح استان، برای همکاری‌های بیشتر به نماینده‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه شد


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ساعت 18:0  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیر اداره استاندارد گناوه گفت: چند قلم کالای غیر استاندارد وارداتی به گمرک گناوه که از کشور امارات بارگیری شده بود، همه مرجوع شدند.

خبرگزاری فارس: کالاهای غیر استاندارد وارداتی به گمرک گناوه برگشت داده شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از گناوه، قدرت الله شاهین زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان برخی از طرح‌ها و فعالیت‌های انجام گرفته از سوی این مدیریت از هفته استاندارد سال گذشته تا هفته استاندارد امسال اظهار داشت: ارتقاء نمایندگی به معاونت استاندارد گناوه، ارتقاء چارت سازمانی و افزایش تعداد پرسنل، تحت پوشش قرار گرفتن استاندارد جزیره خارک به معاونت شهرستان گناوه از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

شاهین‌زاده گفت: افزایش تعداد تدوین‌های استاندارد در راستای تحقیقات کاربردی، انجام طرح طاها در تمام فروشگاه‌ها و مراکز عرضه در شهرستان گناوه، دیلم و بندر ریگ و احداث ساختمان اداری استاندارد گناوه از جمله دیگر فعالیت‌های این مدیریت است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد آزمایشگاه‌های همکار برای انجام آزمون کالا در شهرستان و جلوگیری از آزمون در خارج از شهرستان برای تکریم ارباب رجوع و تسریع در کار نیز از دیگر اقدامات موثر مدیریت استاندارد گناوه بوده است.

شاهین‌زاده با اشاره به برخی برنامه‌های اجرا شده در هفته استاندارد در شهرستان گناوه اضافه کرد: افتتاح آزمایشگاه معیار سنجش لیان در زمینه آزمون مواد غذایی، اعزام دانش‌آموزان برای بازدید از آزمایشگاه همکار مستقر در شهرستان، بازدید از خانواده‌های معظم شهدا برخی از برنامه‌های اجرا شده در هفته استاندارد بوده است.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی این اداره در راستای فرهنگسازی مقوله استاندارد در جامعه اظهار داشت: در برخی مدارس شهرستان گناوه نمایش‌هایی با موضوع استاندارد برای آشنا کردن کودکان با فرهنگ استاندارد توسط این اداره برگزار شد.

شاهین‌زاده از ارسال پیامک استاندارد در روز جهانی استاندارد خبر داد و افزود: تهیه و نصب بنر تبریک روز جهانی استاندارد در نقاط مختلف شهرستان، برپایی ایستگاه صلواتی در مصلی نماز جمعه و توزیع نکات ایمنی برای ترویج فرهنگ استاندارد از دیگر کارهای صورت گرفته در این هفته است.

شاهین‌زاده تاکید کرد: از آغاز سال‌جاری تا به حال 11 قلم کالای وارداتی مغایر با استانداردهای ملی شناخته شده و از ورود آنها به کشور در گمرک گناوه جلوگیری و تمامی این اجناس مرجوع شد.

وی بیان داشت: این کالاها شامل لنت ترمز، گاز سرمازا، کابل جوشکاری، روغن هیدرولیک، عینک آفتابی، لامپ کم مصرف، کمک فنر، شیلنگ، شربت، کلید قطع و وصل و رینگ چرخ است.

مدیر اداره استاندارد گناوه در پایان گفت: این کالاها ساخت کشورهای آمریکا، عربستان، چین، مالزی و تایوان است.


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۲ساعت 15:5  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل هماهنگی استان‌ها و مشاور عالی سازمان استاندارد گفت: تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی بر روی ایران توسط دشمنان جواب نداد.

خبرگزاری فارس: تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی دشمنان جواب نداد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا مرندی‌مقدم عصر امروز در همایش روز استاندارد در بوشهر با بیان اینکه مردم ما حماسه سیاسی را در آغاز سال رقم زدند، گفت: آثار روبراه شدن اقتصاد کشور در آغاز روند برنامه‎ریزی دولت جدید نمود پیدا کرده و مردم با حضور خود مطالبات دشمنان را به هم ریختند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات کشور ما به واسطه تحریم‌ها نیست، ادامه داد: به خاطر عدم برنامه‎ریزی و توانمندی بعضی از مسئولان کشوری مشکلات ما زیاد شده و همه را نباید به پای تحریم‌ها نوشت.

مشاور عالی سازمان عالی استاندارد با بیان اینکه به واسطه حضور مردم دشمنان ما بیشتر مشتاق به مذاکره هستند، افزود: دشمنان فهمیده‌اند که با تحریم‌های اقتصادی نمی‌توانند ما را فلج کرده و از صحنه گیتی محو کنند.

مرندی‌مقدم اذعان داشت: دشمنان می‌خواهند بگویند که ما ایران را به پای میز مذاکره کشانده‌ایم.

وی در پایان بیان داشت: اگر حضور در بازارهای جهانی و رعایت استانداردها را می‌خواهیم داشته باشیم باید برای توسعه و تولید بیشتر در بازارها استاندارد لازم را داشته باشیم تا بتوانیم خود را نشان دهیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲ساعت 22:15  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: گفت: تولید محصولات سالم نوعی فرهنگ‌سازی از لحاظ ارگانیک است.

                       

خبرگزاری فارس: تولید محصولات سالم باید نوعی فرهنگ‌سازی باشد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در همایش روز ملی استاندارد اظهار داشت: دو مورد از نخلستان‌های استان بوشهر را از لحاظ ارگانیک سالم سازی کرده‌ایم.

بهره‌مند با بیان اینکه در زمینه استاندارد تا پایان سال در صدر استانها قرار خواهیم گرفت، افزود: ما در سال جاری توقیف آسانسورهای غیر استاندارد در استانمان داشتیم که این مهم می‌تواند ما را در جهت پیشبرد اهدافمان یاری کند.

وی با بیان اینکه در زمینه پارک‌های بازی اعمال قانون کرده‌ایم، افزود: گشت‌های مشترکی برای بررسی کالاها داشته‌ایم که بسیار خوب بوده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با بیان اینکه بازرسی از نمایشگاه‌های استان در دستور کارمان قرار دارد، افزود: ما نمی‌توانیم کالایی را از سطح نمایشگاه جمع کنیم، بلکه قبل از بردن کالا به نمایشگاه آنها را بررسی خواهیم کرد.

بهره‌مند با بیان اینکه توانمندی‌های استان بوشهر بسیار عالی است، افزود: نخستین استانی هستیم که می‌توانیم خدمات آزمایشگاهی استان‌های همجوار را متقبل شده و دیگر خودمان کمتر به استان‌های اطراف وابسته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه سرعت ترخیص کالا در این استان با توجه به استانداردهای لازم بالاست، افزود: در هفته استاندارد افتتاح آزمایشگاه طلا، آزمایشگاه‌های باسکول‌های ثابت و همکف و... داشتیم به گونه‌ای که می‌توانیم به استان‌های همجوار خدمت بدهیم. وی از داشتن امکانات اداره کل استاندارد در زمینه آموزش مسئولان و کلاس‌های آموزشی خبر داد و گفت: در زمینه استاندارد آموزش‌های مختلفی داشته و هفته‌ای چهار جلسه برای کارمندان کلاس انگلیسی برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال به صورت برنامه ریزی مدون از تمام مدارس بازدید خواهیم داشت، اذعان داشت: فرهنگسازی استاندارد هدف اصلی ماست به گونه‌ای که بتوانیم قبل از برخورد با متخلفین از ورود کالاهای غیر استاندارد جلوگیری کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:44  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: استاندارد تنها چراغ راه و فرایند جهانی‌شدن برای محصولات ما است.

خبرگزاری فارس: استاندارد تنها راه فرایند جهانی شدن محصولات است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عباس تابش ظهر امروز در همایش روز ملی استاندارد در بوشهر با بیان اینکه در حیطه استاندارد‌سازی کالا و تجارت صحبت‌های فراوان شده است، افزود: امروزه در دهکده جهانی برای عرضه کالاهایمان راهکاری جز عمل کردن به موقع به تعهداتمان نداریم.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت بوشهر با بیان اینکه چاره‌ای به غیر از تولید اجزای تشکیل دهنده تولیدات را نداریم، گفت: ما باید یاد بگیریم بهینه مصرف کنیم تا مقدمه‌ای برای ایجاد حماسه اقتصادی در مصرف و تولید باشد.

تابش با بیان اینکه نقش استاندارد غیرقابل انکار در تمامی مراحل است، افزود: امروزه بازار برای تولید به‌عنوان حلقه‌ای است که با استاندارد به بهبود کسب و کار و افزایش تولید کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه حمایت از صنایع رقابت‌پذیر و انطباق نظام‌های ارزیابی کیفیت از وظایف ما است، گفت: زمانی احساس موفقیت خواهیم کرد که تمامی کالاهایمان استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند.

تابش با بیان اینکه تمامی اطراف ما و تمام چیزهایی که به کار گرفته می‌شود مشمول استاندارد اجباری است، افزود: اگر اداره کل استاندارد به این امکان نرسیده باشد که تمامی حرکات ما علامت استاندارد اجباری بدهد باید خودمان استانداردی تعیین کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:40  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیر عامل کارخانه سیمان دشتستان گفت: استانداردها یکی از نیازهای جامعه بشری به ویژه جامعه صنعتی است.

خبرگزاری فارس: استاندارد یکی از نیازهای اصلی جامعه صنعتی است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی تیموری ظهر امروز در همایش روز جهانی استاندارد در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه استاندارد کردن از نیازهای محکم و استوار علم و فناوری است، افزود: هر تکنولوژی تازه‌ای که به عرصه ظهور می‌رسد پایه و اساسش باید استاندارد باشد.

وی با بیان اینکه بقا و استمرار تولید یک محصول پیاده‌سازی استاندارد توسط تولید کننده است، افزود: تولیدکننده اگر محصول استاندارد را توسعه دهد محصولاتش فراگیر خواهد شد.

تیموری با بیان اینکه امروزه خیلی از کشورهایی که پیشرفت کرده‌اند به خاطر استانداردسازی است، گفت: اگر بخواهیم فقط برای تولید داخل کار کنیم قطعا در آینده شکست خواهیم خورد و این به ضرر اقتصاد داخلی و بین المللی ما است.

مدیر عامل کارخانه سیمان دشتستان با افزودن اینکه شاخص‌هایی وجود دارد که همکاران ما در استاندارد به ارزیابی آن پرداخته‌اند، گفت: استمرار در حفظ علامت استاندارد باید با محصول ما انطباق داشته و با استفاده از این ویژگی‌ها بهترین محصولات را به قیمت خوب تولید کنیم.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, روزجهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ساعت 18:38  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در بوشهر صورت گرفت
افتتاح آزمایشگاه سنجش معیار طلا برای نخستین‌بار در بوشهر

صبح امروز در مراسمی با حضور شماری از مسئولان، شرکت «معیار سنجش» به عنوان نخستین شرکت سنجش معیار طلا در بوشهر افتتاح شد.

 

خبرگزاری فارس: افتتاح آزمایشگاه سنجش معیار طلا برای نخستین‌بار در بوشهر

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مدیرکل استاندارد استان بوشهر در این آیین گفت: نیازمندی‌های استان ما برای استفاده از آزمایشگاه معیارسنجی طلا و نقره بسیار زیاد بوده که این کار از طریق بخش خصوصی و معیارسنجی لیان انجام شده است.

محمد رحیم بهره‎مند با بیان اینکه در گذشته برای معیارسنجی طلا کار سختی پیش رو داشتیم، افزود: در گذشته تمامی طلاها به استان‌های اصفهان و تهران برده می‌شد و از لحاظ زمانی در تنگنا بودیم.

وی ادامه داد: استان بوشهر هم‎اکنون از لحاظ آزمودن طلا خودکفا شده و ما می‌توانیم با کمترین هزینه‌ها این کار را تقبل کنیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وظیفه سازمان‌های نظارتی در سال «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» بسیار سنگین است، اضافه کرد: تولید بی‌کیفیت نوعی ضد تبلیغ است که موجب می‌شود رغبت مردم به خرید کالای تولید داخل کم شود؛ وظیفه‌ سازمان‌هایی مانند استاندارد است که بر کیفیت کالاها نظارت کرده و به نوعی حماسه کیفیت را در سال 92 محقق سازند.

در این آزمایشگاه، سموم قارچی بر روی برنج‌های وارداتی نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

مراسم افتتاح شرکت خصوصی «معیار سنجش» با حضور رئیس صنف طلا و جواهرات، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر عامل شرکت صنعتی بوشهر، معاون پارک علم و فناوری و رئیس بازرسی صنعت و معدن استان بوشهر برگزار شد.

امروز، شرکت خصوصی معیار سنجش برای سنجش معیار طلا توسط بخش خصوصی معیار سنجش لیان برای نخستین بار در بوشهر افتتاح شد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 21:14  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

۱۴ اکتبر روزجهانی استاندارد گرامی باد

پیام روز جهانی استانداد: دریافت فایل

نامگذاري روزهاي هفته استاندارد ۱۳۹۲

سه شنبه 16 مهر – استاندارد و ايمني

چهارشنبه 17 مهر – استاندارد و حقوق شهروندي

پنج شنبه 18 مهر – استاندارد و تجارت جهاني

جمعه 19 مهر – استاندارد و فرهنگ اسلامي

شنبه 20 مهر – استاندارد و پژوهش

يكشنبه 21 مهر – استاندارد و حماسه اقتصادي

دوشنبه 22 مهر – استانداردهاي بين المللي تضمين كننده تغيير مثبت


برچسب‌ها: اخبار استاندارد, iso, standard, روز جهانی استاندارد, سازمان ملی استاندارد ایران
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۲ساعت 8:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خبر داد

کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد و تولیدشده در شرایط غیربهداشتی با برچسب جعلی خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس تحقیقات صورت گرفته، تولید محصول کنسرو در خارج از استان بوشهر انجام شده و بسته‌بندی کالا با برچسب جعلی در بوشهر انجام گرفت که محل این کار توسط بازرسان اداره استاندارد کشف شد.

وی ادامه داد: با همکاری دستگاه قضا و اداره تعزیرات حکومتی، قفل انباری که کالای غیربهداشتی در آن بسته‌بندی می‌شد شکسته شده و هنگام ورود به انبار با کنسروهای با کیفیت پایین و تاریخ مصرف گذشته مواجه شدیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: به دلیل این اقدام، مورد تشویق سازمان ملی استاندارد قرار گرفتیم.

آغاز بازرسی‌ها از جایگاه‌های cng از اول آبانماه

این مسئول از آغاز بازرسی‌ها از جایگاه‌های سی‌ان‌جی از اول آبان‌ماه خبر داد و عنوان کرد: براساس گزارش بازرسی‌ها، اگر جایگاهی نقص داشته باشد شرکت گاز باید انشعاب آن را قطع کند.

بهره‌مند با بیان اینکه جایگاه‌داران با بازرسان اداره‌کل استاندارد همکاری داشته باشند، اذعان داشت: در هفته استاندارد، آزمایشگاه تعیین عیار فلزات گرانبها در بوشهر راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام امکان آزمون فلزات گرانبها در استان بوشهر فراهم خواهد شد و اقدام موثری در کنار سایر فعالیت‌های اداره‌کل استاندارد خواهد بود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر اضافه کرد: کنترل بیشتر مراکز عرضه، استانداردسازی مصالح ساختمانی از دیگر برنامه‌های اداره‌کل استاندارد در سال جاری خواهد بود.

بهره‌مند ابراز داشت: همچنین در تلاش هستیم دوره آموزشی قطعه‌شناسی خودرو در بوشهر برگزار کنیم، ضمن اینکه کنترل و نظارت بر نمایندگی‌های مجاز قطعات خودرو از برنامه‌های آتی خواهد بود.

توصیه به شهرداران در مورد ایجاد پارک بادی در شهرهای استان

وی ادامه داد: به شهرداران توصیه می‌کنیم قبل از ایجاد پارک بادی، اداره‌کل استاندارد را در جریان بگذارند تا اقدام لازم برای تأیید و ایمنی پارک بادی انجام شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در ارتباط با برنامه‌های هفته استاندارد نیز افزود: از 16 تا 22 مهرماه هفته استاندارد نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در دستورکار داریم.

بهره‌مند بیان داشت: شعار روز جهانی استاندارد در سال جاری «استانداردهای بین‌المللی تضمین کننده تغییر مثبت» است و در همین ارتباط برنامه‌های متنوعی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: آشنایی کودکان با فرهنگ استاندارد، غبارروبی گلزار شهدا، همایش روز جهانی استاندارد و تجلیل از فعالان عرصه استاندارد از جمله برنامه‌های هفته استاندارد در بوشهر است.

منبع خبر


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:17  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

توقیف 35 هزار قوطی کنسرو غیراستاندارد در بوشهر+ تصاویر

خلیج فارس: مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر از توقیف بیش از 35 هزار قوطی کنسرو ماهی غیراستاندارد و تولیدشده در شرایط غیربهداشتی خبر داد که با برچسب جعلی یک شرکت مطرح وارد بازار می شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرحیم بهره‌مند که در آستانه هفته استاندارد در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، در خصوص این موضوع اظهار داشت: بازرسان ما کنسرو ماهی با لیبل و برند شرکتی که 6 ماه پیش تعطیل شده بود در بازار مشاهده کردند که پس از ابراز بی اطلاعی آن شرکت، با تحقیق از مغازه داران، محلی که این کنسروها را آماده و با مارک جعلی وارد بازار می کرد، پیدا کردیم.


وی با بیان اینکه کنسروها در استان دیگری تولید و در انباری متعلق به لاستیک در بوشهر به شکل غیربهداشتی نگهداری و لیبل های جعلی می خورد و وارد بازار می شد، ادامه داد: با همکاری نیروی انتظامی، دادستان و تعزیرات حکومتی وارد این انبار شده و 35 هزار قوطی کنسروهای با کیفیت پایین و تاریخ گذشته قبل از عرضه به بازار، توقیف گردید.

مدیرکل استاندارد بوشهر با بیان اینکه آرم و لیبل ها سرقتی ار شرکت اصلی در این محل کشف شد، ابراز امیدواری کرد: با حکم قاطع از سوی قاضی پرونده، شاهد درس عبرتی برای افرادی باشیم که سلامت غذایی مردم را به مخاطره می اندازند.


خبرنگاری از مدیرکل استاندارد خواست تا برندی که برای قوطی کنسروهای غیربهداشتی جعل شده معرفی کند که وی گفت: با توجه به اینکه دوره مصرف کنسرو 2 ساله می باشد، احتمالا محصولاتی از شرکت اصلی همچنان در بازار باشد که سالم و بدون مشکل است، از این رو نام آوردن از برندی که جعل شده، برای آنها مشکلات مالی در پی دارد.

بهره مند تصریح کرد: در جریان تحقیقات اولیه از متهمان محل های توزیع کنسروهای غیربهداشتی مشخص شده و به مردم اطمینان می دهیم که در خصوص وجود آنها در بازار نگرانی نداشته باشند.برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ساعت 19:11  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

برای اولین بار در جنوب کشور صورت گرفت
استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف اوزان سنگین در بوشهر

مدیرکل استاندارد بوشهر از استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف توسط بخش خصوصی در جنوب کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقرار آزمایشگاه آزمون باسکول‌های ثابت همکف اوزان سنگین در بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع صنعت‌گران گفت: برای اولین بار در استان بوشهر، آزمایشگاه اوزان سنگین توسط بخش خصوصی مستقر شده است.

وی اظهار داشت: پیش از این، استان بوشهر برای نظارت بر باسکول‌های ثابت همکف، نیازمند به مرکز بود، که با راه‌اندازی این آزمایشگاه توسط شرکت آرتا سنجش آریا، قادر به ارائه‌ خدمات به استان‌های همجوار هستیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر همچنین از واگذاری قریب‌الوقوع بازرسی از نازل‌های سوخت مایع و ترازوهای صنوف سراسر استان به این شرکت آزمایشگاهی خبر داد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, آزمایشگاه همکار
+ نوشته شده در  جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲ساعت 0:12  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: با شهرداری‌هایی که از قوانین استاندارد وضع شده، تخطی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: چاره‌ای جز برخورد قانونی با شهرداری‌های متخلف نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در جمع شماری از خبرنگاران ضمن اشاره به خطرات نصب‌های غیرمجاز و غیراستاندارد آسانسور، از برخی شهرداری‌ها که بدون نظرخواهی از اداره کل استاندارد در جهت تأیید گواهینامه‌ ایمنی آسانسورهای ساختمان‌ها، اقدام به اعطای پایان کار می‌کنند، گلایه کرد.

وی نسبت به وضعیت آسانسورهایی بدون تأییدیه‌ ایمنی از سوی اداره کل استاندارد ابراز نگرانی کرد و افزود: با وجود مکاتبات و اطلاع‌رسانی‌هایی که در مورد حساسیت و خطرات آسانسورهای غیرایمن با ارگان‌های ذی‌ربط انجام شده، متأسفانه شاهد هستیم برخی شهرداری‌ها به صورت خودسرانه و بدون استعلام گواهی ایمنی آسانسور از اداره کل استاندارد، اقدام به صدور گواهی پایان کار ساختمان‌ها می‌کنند و چاره‌ای جز برخورد قانونی برای ما باقی نمی‌گذارند.

بهره‌مند خطرات و خسارات ناشی از نصب‌های غیراستاندارد آسانسورها را غیرقابل جبران خواند و تأکید کرد: آسانسورهای ساختمان‌ها باید توسط شرکت‌های مجاز نصب که دارای پروانه طراحی و مونتاژ از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و نیز مورد تأیید اداره کل استاندارد هستند، نصب شود و صدور گواهی پایان کار ساختمان بدون تأیید آسانسورهای ساختمان‌ها توسط اداره کل استاندارد، خلاف قانون است.

طرح بازدید از ترازوهای صنوف اول مهر آغاز می‌شود

وی ادامه داد: طرح بازدید از ترازوهای صنوف از ابتدای مهرماه به صورت گسترده در استان بوشهر آغاز می‌شود.

بهره‌مند گفت: با پی‌گیری‌های انجام شده و پس از واگذاری طرح بازدید و کنترل اوزان سبک صنوف سراسر استان بوشهر، این طرح از ابتدای مهرماه در تمامی شهرستان‌های این استان آغاز می‌‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه حدود 10 هزار واحد صنفی در این استان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: از این تعداد، 2500 صنف از ترازو و وسایل اوزان سبک استفاده می‌کنند که ترازوها باید به صورت ادواری مورد بازدید قرار گیرد و در صورت مشاهده‌ی هرگونه نقص یا تخلف، کالیبراسیون صورت گیرد.

بهره‌مند افزود: با اجرای این طرح، کم‌فروشی و تقلب در فروش، به کم‌ترین حد ممکن خواهد رسید و مردم با آرامش و اطمینان بیشتری از بازار خرید می‌کنند.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:43  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از اعطای گواهی استاندارد به جایگاه‌های «سی ان جی» استاندارد خبر داد.

خبرگزاری فارس: اعطای گواهی استاندارد به جایگاه‌های «سی ان جی» استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان بوشهر 31 جایگاه «سی ان جی» فعال است، گفت: با توجه به قرار داشتن اکثر جایگاه‌های عرضه‌ی سوخت «سی ان جی» در نقاط پرجمعیت شهرها، بازرسی و استانداردسازی این جایگاه بسیار حایز اهمیت است که از ابتدای مهر امسال طی مدت یک ماه از مخازن این جایگاه بازرسی می‌شود که جایگاه‌های متعلق به ارگان‌های دولتی در اولویت اول این بازرسی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه فرسودگی و نشتی مخازن جایگاه‌های «سی ان جی» باید رفع شود، تأکید کرد: مخازن سوخت این جایگاه‌ها ضمن اینکه باید دارای شیر حفاظتی باشد، در نگهداری از آنها باید موارد استاندارد رعایت شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر یادآور شد: نبود تجهیزات استاندارد در مخازن ذخیره سوخت جایگاه‌های «سی ان جی» موجب بروز حوادث جبران‌ناپذیری خواهد شد که لازم است این ایستگاه‌ها به تجهیزات لازم برخوردار شوند.

بهره‌مند تأکید کرد: جایگاه‌هایی که مخازن آنان دارای نواقص خطرناک و بحرانی باشند، ضمن پلمپ و معرفی به مراجع قانونی، تا زمان رفع مشکل، از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه ستاد مدیریت بحران استانداری بوشهر نیز همکاری نزدیکی با این اداره‌کل در تسریع و تسهیل استانداردسازی جایگاه‌های «سی ان جی» خواهد داشت، عنوان کرد: در صورت عدم اعتنای جایگاه‌داران به هشدارها و تذکرات استاندارد و نیز عدم رفع نواقص موجود براساس قوانین و مقررات استاندارد، شرکت گاز استان موظف به قطع انشعاب گاز آن جایگاه خواهد بود.

وی در پایان اظهار داشت: در صورت استاندارد بودن مخازن جایگاه‌ها، به آن‌ها گواهی استاندارد اعطا می‌شود؛ در غیراینصورت مهلت لازم در اختیار جایگاه‌ها قرار خواهد گرفت تا نواقص خود را برطرف کنند.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:40  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیر کل استاندارد بوشهر گفت: برای نخستین بار در استان بوشهر آزمایشگاه عیار سنجی مصنوعات طلا و جواهرات در بوشهر راه‌اندازی شد.
خبرگزاری فارس: راه‌اندازی آزمایشگاه عیار سنجی مصنوعات طلا و جواهرات در بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر محمد رحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آزمایشگاه همکار استاندارد در زمینه‌ عیارسنجی مصنوعات طلا و جواهرات برای نخستین بار در پارک علم و فناوری استان بوشهر راه‌اندازی شد.

وی افزود: با تأیید صلاحیت آزمایشگاه معیارسنجش لیان در زمینه‌ ذکر شده، مراحل نمونه‌برداری تا ارسال نتایج آزمون‌های طلا، با سرعت و دقت بیشتری انجام و همکاری نزدیک‌تری با اتحادیه‌ طلا و جواهرات برای کنترل عیار مصنوعات طلای مراکز عرضه استان برقرار خواهد شد.

بهره‌مند تصریح کرد: با راه‌اندازی این آزمایشگاه، استان بوشهر به عنوان یکی از پیشتازان عیارسنجی طلا در سطح کشور، نام خود را مطرح کرده است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر 265 واحد عرضه طلا و جواهرات در سطح استان فعال هستند، اظهار داشت: با توجه به پراکندگی واحدهای عرضه طلا در استان، راه‌اندازی این آزمایشگاه قدم مثبتی برای استانداردسازی مصنوعات طلا محسوب می‌شود.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:37  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: نمایشگاه فروش پاییزه بوشهر با کالاهای استاندارد افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: افتتاح نمایشگاه فروش پاییزه بوشهر با کالاهای استاندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در آیین گشایش نمایشگاه فروش پاییزه در بوشهر اظهار داشت: کالاهای عرضه شده در نمایشگاه فروش پاییزه، پیش از افتتاح این نمایشگاه، توسط کارشناسان استاندارد مورد بازرسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان اجرای استاندارد با همکاری بازرسان اتحادیه‌ امور صنفی استان، تمامی کالاها را مورد بازرسی قرار دادند که طی آن، تعدادی کالای غیراستاندارد مشاهده و پس از تذکرات لازم، قبل از شروع به کار نمایشگاه جمع‌آوری شد.

وی اذعان داشت: کالاهای غیراستاندارد جمع‌آوری شده شامل مواد غذایی از جمله قند حبه، مربا، کلوچه و مواد سلولزی و بهداشتی بوده است.

بهره‌مند در پایان از همکاری نزدیک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قدردانی کرد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲ساعت 23:32  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نخلداران پروانه استاندارد دريافت مي كنند

به گزارش «خليج فارس» به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ در آستانه‌ فصل برداشت خرما از نخیلات استان بوشهر، بازرسی و نمونه‌برداری از نخیلات جهت صدور پروانه استاندارد تشویقی توسط کارشناسان اداره کل استاندارد استان با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی انجام شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر در این باره گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسیده، کشاورزان و باغدارانی که مایل به دریافت پروانه استاندارد تشویقی هستند، می‌توانند محصول خود را از طریق آزمون میزان باقی‌مانده در آفت‌کش‌ها محک نموده و پس از تکمیل مستندات و قبولی در آزمون مربوطه، پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد تشویقی دریافت نمایند.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: در مرحله اول اجرای این طرح به منظور ترغیب و تشویق باغداران و کشاورزان، رعایت حدود مجاز آفت‌کش‌ها، تولید محصول سالم و ایجاد اطمینان در جامعه، 10 نخلستان که دارای مستندات و مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی بودند، پس از طی ضوابط اجرایی استاندارد به پروانه خواهند رسید

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:23  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: واقع شدن چند جایگاه CNG در نقاط شلوغ و پرترافیک شهر خطرناک است و در صورت عدم رعایت الزامات استاندارد، فاجعه‌‌ای جبران‌ناپذیری رخ خواهد داد.

خبرگزاری فارس: وجود جایگاه‌های CNG در نقاط شلوغ شهر خطرناک است

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جلسه‌ای که به منظور تشریح و بررسی چگونگی اجرای طرح بازرسی اولیه از جایگاه‌های سوخت مایع در استان بوشهر برگزار شده بود، اظهار داشت: این طرح در راستای حفظ ایمنی و سلامت مردم و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار و دلخراش در اولویت و دستور کار اداره نظارت بر اجرای استاندارد قرار گرفته است.

بهره‌مند با اشاره به خطرات جایگاه‌های عرصه سوخت مایع در صورت غیراستاندارد بودن مخازن گاز و اتصالات مربوطه افزود: با تمامی توان و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در استان از جمله ستاد مدیریت بحران، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بازرسان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و نیز دستگاه قضا از جایگاه‌های CNG بازرسی خواهد شد و در صورت عدم همکاری جایگاه‌ها با تیم بازرسی، تا رفع کامل نواقص و دریافت گواهینامه‌های لازم، از ادامه‌ی فعالیت ایشان جلوگیری و متصدیان تحویل مراجع قضایی خواهند شد.

گفتنی است در این جلسه‌ تخصصی، در خصوص جلوگیری از ورود کپسول‌های فرسوده و غیراستاندارد و نیز بررسی چگونگی اجرای طرح بازرسی اولیه از جایگاه‌های موجود در سراسر استان بحث و تبادل نظر شد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:18  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل استاندارد استان بوشهر و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر، کیفیت خانه‌های بازی و شهرک‌های بازی و بادی شهر بوشهر ارتقا می‌یابد.

خبرگزاری فارس: کیفیت شهرک‌های بازی و بادی شهر بوشهر ارتقا می‌یابد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع مدیران استاندارد استان بوشهر گفت: طی تفاهم‌نامه‌ همکاری که با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر منعقد کرده‌ایم، این اداره کل دوره‌های آموزشی در زمینه آشنایی با استانداردهای تجهیزات مستقر در شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌ها و زمین‌های بازی با حضور اساتید سرشناس کشور با اعطای گواهینامه معتبر به صورت رایگان برگزار می‌کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر طی این تفاهم‌نامه، با کارشناسان استاندارد جهت بازرسی از شهرک‌ها و خانه‌های بازی سطح شهر بوشهر همراهی و همکاری خواهد کرد.

وی اظهار داشت: از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه‌ همکاری، استفاده‌ اداره کل استاندارد استان بوشهر از امکانات تبلیغاتی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر در جهت افزایش سطح آگاهی عموم شهروندان بوشهری از مقررات و قوانین شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌های بازی است.

بهره‌مند به بخش دیگری از این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: به موجب این تفاهم‌نامه‌ همکاری، گواهینامه‌ استاندارد جزو الزامات بند قرارداد شهرداری با شهرک‌ها و خانه‌های بازی قرار می‌گیرد و در صورت عدم دریافت گواهینامه‌ی استاندارد توسط این پارک‌ها و خانه‌ها، از سوی سازمان پارک‌ها و فضای سبز بوشهر، جلوی فعالیت آن‌ها گرفته می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم‌نامه شاهد رشد چشمگیری در ارتقای کیفیت شهرک‌های بازی و بادی و خانه‌ها و نیز زمین‌های بازی باشیم.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 23:14  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: پروانه‌ استاندارد یک واحد تولیدی فوم پلی‌استایرن در بوشهر به دلیل وجود نواقص عمده و بحرانی تعلیق شد.

خبرگزاری فارس: پروانه استاندارد یک واحد تولیدی فوم پلی‌استایرن در بوشهر تعلیق شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اجباری بودن استاندارد فوم پلی استایرن، در آخرین کمیته‌ علائم این اداره کل، کیفیت محصولات شرکت‌های تولیدی فوم پلی استایرن بررسی و پروانه کاربرد علامت استاندارد یک شرکت تعلیق شد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اهمیت کیفیت در مصالح ساختمانی به ویژه فوم‌های سقفی اضافه کرد: فوم پلی استایرن این واحد تولیدی به دلیل دارا بودن نواقص عمده و بحرانی، کسب امتیاز منفی بیش از 90 و داشتن بیش از 30 امتیاز منفی مربوط به نواقص عمده در آخرین نتایج، از کیفیت پایینی برخوردار بود.

بهره‌مند افزود: محصولات فوم پلی‌استایرن این واحد تولیدی در بندهای دانسیته (درصد تراکم)، ابعاد، نشانه‌گذاری و کندسوز بودن با استانداردهای ملی مغایرت داشته است.

این مقام مسئول هر گونه تولید، تمرکز و فروش محصولات غیراستاندارد را ممنوع دانست و استفاده از علامت استاندارد بر روی چنین محصولاتی را به دلیل جعل علامت تخلف عنوان کرد و گفت: چنین شرکت‌هایی تنها با فراهم کردن شرایط استاندارد، رفع تعلیق می‌شوند و در صورتی که طی مدت 3 ماه از تاریخ تعلیق، این اتفاق صورت نگیرد پروانه استاندارد محصول شرکت باطل می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خواستار توجه مردم به علامت استاندارد هنگام خرید فوم‌های پلی‌استایرن شد و تأکید کرد: استفاده از فوم‌های غیراستاندارد، علاوه بر نوعی کم‌فروشی از سوی فروشنده باعث ایجاد سوانح خطرناکی از جمله آتش‌سوزی و عدم استقامت لازم در برابر بارهای وارد شده می‌شود.

بهره‌مند به تولیدکنندگان و فروشندگان مصالح ساختمانی نیز هشدار داد و گفت: در صورت مشاهده مصالح با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد، علاوه بر جمع‌آوری، برابر قانون با متخلف برخورد قاطع خواهد شد

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 7:32  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: یکی از عمده مشکلات صادرات میگو در این استان این است که مراحل ضدعفونی آن به طریق علمی انجام نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: مراحل ضدعفونی کردن میگوی صادراتی به صورت علمی انجام نمی‌شود

 

محمدرحیم بهره‌مند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: مشکل دیگر این است که در استان بوشهر، سردخانه بالای صفر نداریم ضمن اینکه خرما هم که یکی از محصولات استراتژیک استان است در انبارهای فاقد استاندارد نگه‌داری می‌شوند.

این مسئول عنوان کرد: بعد از عید نوروز که هوا گرم می‌شود در اثر گرمی هوا، آفت‌زدگی محصولات بالا می‌رود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: سازمان‌های متولی که جنبه حمایتی از محصولات کشاورزی دارند باید احداث سردخانه بالای صفر برای خرما را سرلوحه کار خود بگذارند.

بهره‌مند گفت: مرحله بسته بندی و فرآوری نیز نیازمند کار بیشتری است، اما قدم اول نگه‌داری برای کم کردن آفات است.

وی با بیان اینکه از اول تیرماه تولید و بسته بندی خرما مشمول استاندارد اجباری شده، افزود: بر این اساس تولید، توزیع و فروش آن هم به روش صنعتی مشمول استاندارد اجباری خواهد بود.

این مسئول تاکید کرد: تلاش داریم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، در زمینه محصولات ارگانیک فعالیت‌هایی داشته باشیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر متذکر شد: همچنین در عرصه محصولات کشاورزی تلاش داریم بتوانیم علامت ارگانیک را بعد از انجام آزمون‌های لازم نصب کنیم.

بهره‌مند در پایان اذعان داشت: امسال آزمایشگاه‌های همکار در زمینه بلبرینگ، دیسک و صفحه کلاچ، وسائل دوچرخه در استان بهره‌برداری شده است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 17:54  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

 مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی تمام خودروها اجباری شد

خبرگزاری فارس: نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی خودروها اجباری شد

 

محمدرحیم بهره‌مند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: در راستای اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد، از ابتدای مهرماه امسال، نصب کپسول آتش‌نشانی بر روی تمام خودروها اجباری است.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: به استناد تبصره یک ماده شش قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران مصوب سال 1371 و در راستای اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد مورخ 26/3/92، اجرای استاندارد شماره 9190 که در خصوص الزامات نصب کپسول آتش‌نشانی است، اجباری اعلام شد.

بهره‌مند تأکید کرد: بدین ترتیب از ابتدای مهرماه امسال، رعایت همه مقررات استانداردهای اجباری و سایر قوانین و مقررات جاری در مورد کالاهای وارداتی نیز الزامی خواهد بود.

مدیرکل استاندارد بوشهر همچنین از اصلاح یا تجدیدنظر تعدادی از استانداردهای پنجاه و یک گانه ایمنی عملکردی تأیید نوع خودرو خبر داد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت 17:50  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از واگذاری امور نظارت بر جایگاه‌های سوخت به بخش خصوصی خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر محمدرحیم بهره‌مند سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در قالب اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته و نظارت بر جایگاه‌های سوخت به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی بیان کرد: اداره کل استاندارد در تمام نمایشگاه‌های مختلف حضور فعال داشته است و قصد داریم در تمام نمایشگاه‌ها حضور فعال داشته باشیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت استان بوشهر 12 آزمایشگاه همکار حضوری فعال داشتند.

بهره‌مند با بیان اینکه بوشهر قطب آزمایشگاهی جنوب کشور است، تصریح کرد: جایگاه توانمندی فنی بوشهر در زمینه استاندارد از استان‌های همجوار بالاتر است.

تدوین 22 استاندارد ملی در سال گذشته

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در سال گذشته 22 استاندارد ملی در استان بوشهر تدوین شده و در زمینه آموزش هم هفت هزار و 720 نفرساعت آموزش داشتیم.

بهره‌مند گفت: شش هزار و 146 نفرساعت آموزش هم برای کارکنان داشتیم و در این زمینه رتبه سوم کشور را کسب کردیم.

وی گفت: سال گذشته 75 پروانه استاندارد صادر شد و 750 مورد بازرسی از واحدهای عرضه داشتیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: تعداد زیادی واحدهای تولیدی محصولات صنایع ساختمان در استان بوشهر داریم و در چند سال اخیر تلاش داشتیم این واحدها خود را به سطح استاندارد برسانند.

بهره‌مند خاطرنشان کرد: روند استانداردسازی مصالح ساختمانی در استان کند شده چرا که خرید مصالح استاندارد توسط دستگاه‌های اجرایی نوعی تشویق برای واحدهاست.

فعالیت 45 آزمایشگاه همکار در استان بوشهر

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: 45 آزمایشگاه همکار در استان بوشهر فعالیت دارند که در بیش از 120 زمینه آزمایشگاهی در حال فعالیت هستند.

بهره‌مند گفت: امکان آزمایش‌ بیش از 90 درصد کالاها در استان بوشهر، در خود استان وجود دارد.

منبع

منبع2


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ساعت 18:9  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اداره كل استاندارد استان بوشهر و دانشگاه خليج فارس تفاهم نامه همكاري امضا كردند

به منظور گسترش همكاري هاي علمي، آموزشي، پژوهشي، صنعتي و استفاده از توانمندي هاي علمي تفاهم نامه همكاري بين اداره كل استاندارد استان بوشهر و دانشگاه خليج فارس به امضا رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر، همكاري و مشاركت در تدوين استانداردهاي ملي، تدوين استانداردهاي پژوهش محور، حمايت از پايان نامه هاي تحصيلات تكميلي با موضوع استاندارد، برگزاري كارگاه هاي آموزشي مشترك در زمينه هاي مختلف علمي، گسترش شبكه شاعا و راه اندازي آزمايشگاه هاي مورد نياز و شركت در كميته هاي علمي و پژوهشي مشترك به منظور پيشبرد نيازهاي صنعتي استان بوشهر از ديگر موارد مطرح شده در اين تفاهم نامه است.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۲ساعت 9:54  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

محمدرحیم بهره‌مند
آسانسورهای بیمارستان شهدای خلیج فارس استاندارد نیست/ تشدید کنترل بازار بوشهر بعد از ماه مبارک رمضان

سیراف نیوز؛ مدیر کل استاندارد استان بوشهر گفت: بیش از یک ماه از صحبت و مکاتبات ما با بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر می‌گذرد و اگر آنان به زودی مدارک و گواهی خود را جهت رفع نقص آسانسورهای آن بیمارستان ارائه نکنند، آسنانسور نفرروها را پلمپ خواهیم کرد.
محمدرحیم بهره‌مند در گفت‌‌وگو با "سیراف نیوز" در رابطه با مشکلات و نقایص آسانسور بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: تاکنون بنده شخصا دو بار با رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس صحبت کردم و نامه‌هایی جهت رفع نقص آسانسورهای آن بیمارستان به آنان ارسال کرده‌ایم.
وی افزود: طی صحبتی که با رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس داشتم، عنوان کردند که آسانسورهای آن بیمارستان دارای گواهی استاندارد می‌باشد ولی تاکنون هیچ‌گونه گواهی مبنی بر استاندارد بودن آسانسورهای آن بیمارستان به دست ما نرسیده است.
بهرمند با بیان اینکه حساسیت این موضوع در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار بالاتر از مراکز دیگر است، عنوان کرد: الان بیش از یک ماه از صحبت و مکاتبات ما با بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر می‌گذرد و اگر آنان به زودی مدارک و گواهی خود را ارائه نکنند یا مشکلات آسانسور آن بیمارستان را رفع نکنند، آسنانسور نفرروها را پلمپ خواهیم کرد.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر تاکید کرد: کلیه بیمارستان‌های در سطح استان و به ویژه مجتمع‌های پزشکی که آمار غیر استاندارد بودن آسانسورهای آنها بسیار بالاست تذکر می‌دهیم که هرچه سریعتر نسبت به رفع نقص آسانسورهای خود اقدام کنند و مدارک را به اداره کل استاندارد ارائه دهند و در صورتی که آسانسورهای خود را رفع نقص نکنند دو هفته بعد از اولین مکاتبه با مسئول آن بیمارستان یا مجتمع پزشکی اقدام به پلمپ آن آسانسور خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: چندی پیش هم درمانگاه حضرت ابوالفضل(ع) شهر بوشهر هم به دلیل نواقص فنی، درب ورودی و موتورخانه آسانسور آن را پلمپ کردیم ولی تعهد دادند که سریعا نواقص آن را خواهند گرفت، اما بیش از یک ماه است که از وعده آنان می‌گذرد و هنوز نواقص آسانسور آن درمانگاه گرفته نشده است و در صورتی که اقدامی انجام ندهند مجددا پلمپ خواهیم کرد.
وی اذعان کرد: تمامی بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی مساله استاندارد سازی آسانسورهای خود را جدی بگیرند و اداره کل استاندارد با جدیت این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیر کل استاندارد استان بوشهر در پایان یادآور شد: بعد از ماه مبارک رمضان به صورت ویژه و شدید کنترل بازار بوشهر را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و فروشندگان و واحدهای تولیدی حتما تولیدات خود را تحت پوشش استاندارد ببرند و فرار از استاندارد راه قانونی نیست.
منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۲ساعت 16:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با اتمام دور اول بازرسی از نازل‌های سوخت مایع شهرستان‌های تنگستان و دشتستان، اشکال در بیش از 44 درصد از نازل‌ها محرز شد.

خبرگزاری فارس: رفع اشکال 44 درصد از نازل‌های سوخت مایع در تنگستان و دشتستان

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع مدیران اجرایی استان بوشهر گفت: با شروع دور اول بازرسی‌های کارشناسان استاندارد بوشهر از نازل‌های سوخت مایع استان، با بازرسی 190 نازل، کار بازرسی و کالیبراسیون در شهرستان‌های تنگستان و دشتستان به پایان رسید.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: از تعداد 115 نازل سوخت مایع در شهرستان دشتستان، 50 نازل و از تعداد 75 نازل در شهرستان تنگستان، 35 نازل دارای نقص فنی بودند.

وی اظهار داشت: در این بازرسی‌ها پس از احراز نقص در نازل‌ها، ایراد آن‌ها توسط کارشناس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفت استان در محل، برطرف و مجدداً گواهی انطباق با استاندارد صادر شده است.

بهره‌مند با اشاره به بازرسی مجدد از نازل‌هایی که ایراد داشتند، ادامه داد: تمامی 85 نازلی که توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان رفع نقص شد، مورد بازرسی مجدد کارشناسان استاندارد قرار گرفت و اکنون هیچ‌گونه ایرادی در نازل‌های سوخت مایع این شهرستان‌ها وجود ندارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر افزود: بازرسی از نازل‌های سوخت مایع به صورت ادواری و به صورت هر شش ماه یک بار توسط کارشناسان این اداره کل صورت می‌گیرد و نواقص مربوطه به صورت آنلاین توسط کارشناس شرکت ملی پخش برطرف می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای آشنایی با نحوه‌ ارائه مقالات و طرح‌های پژوهشی در ISI؛ دوره آموزشی ISI در بوشهر برگزار شد.

بهره‌مند گفت: به منظور آشنایی کارشناسان این اداره کل با مقالات ISI و ارائه طرح‌های پژوهشی، دوره آموزشی به مدت دو روز در این اداره کل برگزار شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر اضافه کرد: در این دوره که به تدریس جواد خداویسی دکترای شیمی تجزیه در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار شد، شرکت‌کنندگان نحوه‌ ارائه مقالات در ISI را آموختند.

وی افزود: در این دوره، 32 نفر از کارشناسان مجموعه‌ی استاندارد استان بوشهر، 8 ساعت آموزشی را گذراندند که در مجموع 256 نفرساعت آموزش در این دوره منظور شد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۲ساعت 16:29  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مغایرت 11 قلم کالای وارداتی گناوه با استاندارد
خلیج فارس: معاون اداره استاندارد شهرستان گناوه گفت: ۱۱ قلم كالاي خارجي كه از طريق گمرك اين شهرستان درسه ماه اول امسال وارد شده بود درآزمون هاي اين اداره مغاير با استانداردهاي ملي ايران شناخته و از ورود آنها به بازار جلوگيري شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ قدرت اله شاهين زاده درگفت وگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: عمده اين كالاها كه از مبدا كشورهاي امارات متحده عربي وچين به اين شهرستان حمل شده بود، پس از انجام تشريفات و مراحل قانوني به كشور مبدا برگشت داده شد.

وي افزود: اين كالاها شامل چهار قلم لنت ترمز باعلامت تجاري مختلف، گاز سرمازا، كابل جوشكاري، روغن هيدورليك، عينك آفتابي، لامپ كم مصرف، كمك فنر و شيلنگ است.

وي اظهاركرد: اين اداره براساس وظايف قانوني و ملي خود در زمينه جلوگيري از ورود كالاهاي خارجي كه با معيار و موازين استانداردهاي ملي ايران مغايرت داشته باشد، برخورد قانوني و قاطع مي كند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر داراي دو بندر فعال در امر مبادلات كالا با كشورهاي حوزه خليج فارس است.

برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۹۲ساعت 12:50  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه گفت: اداره استاندارد شهرستان گناوه از نمایندگی به معاونت ارتقا یافت که تعداد پرسنل آن به 20 نفر افزایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: ارتقای اداره استاندارد گناوه از نمایندگی به معاونت

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، قدرت الله شاهین‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت سه ماهه اول امسال اظهار داشت: در سه ماهه اول سال 92 با تلاش های مجددانه نمایندگی های استاندارد در شهرستان دیلم و بخش ریگ افتتاح شد .

وی از برگزاری دوره آموزشی برای کارآموزان در این مدت خبرداد و افزود: اداره استاندارد شهرستان گناوه در این سه ماهه، دوره های آموزشی برای کارآموزان دانشگاهی به مدت 368 ساعت برگزار کرده است .

رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه تصریح کرد:طی این مدت مجموعا 231 مورد بازرسی توسط بازرسان استاندارد شهرستان از واحدهای تولیدی ، مراکز عرضه ، شهرک بادی و بازی و کالاهای وارداتی صورت گرفته است .

شاهین‌زاده با بیان اینکه در این مدت 2 مورد مجوز کالاهای صادراتی و 557 مورد مجوز کالاهای وارداتی صادر شده است بیان کرد: در این سه ماهه 11 مورد کالاهای مغایر با استاندارد شامل لنت ترمز ، گاز سرما زا ، کابل جوشکاری ، روغن هیدرولیک ، عینک آفتابی ، لامپ کم مصرف ،کمک فنر و شیلنگ مشاهده شده است که با متخلفان به مراکز قضایی معرفی شده‌اند.


برچسب‌ها: اخبار گناوه, استاندارد گناوه, قدرت الله شاهین زاده, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۹۲ساعت 12:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با توجه به اینکه خرما یکی از محصولات استراتژیک استان بوشهر است و می‌تواند به عنوان یک برند در سطح دنیا معرفی شود، استاندارد آن اجباری شد.

خبرگزاری فارس: اجباری شدن استاندارد خرما

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجباری شدن استاندارد خرما، خرما برای عرضه در بازار داخلی و خارجی پس از گذشت مراحل ضدعفونی به طریق علمی و صنعتی و بسته‌بندی با کیفیت عالی باید در سردخانه‌های بالای صفر نگهداری شود.

وی با بیان اینکه گرمای هوای بوشهر موجب آفت‌زدگی خرما در سطح بالا می‌شود، افزود: با توجه به اینکه آفت خرما معمول است، اما آفت بیش از پنج درصد ، غیراستاندارد محسوب می‌شود و در بازار غیر قابل عرضه است.

مدیرکل استاندارد بوشهر تصریح کرد: نگهداری خرما در هوای آزاد موجب آفت‌زدگی خرما تا 25 درصد می‌شود که آفت آن 6 برابر حد مجاز استاندارد است.

بهره‌مند تأکید کرد: توسعه سردخانه‌های بالای صفر در مراکز بسته‌‌بندی و فرآوری خرما از مهم‌ترین برنامه‌های امسال است که بتواند محصولات کشاورزی استان از جمله خرما را به حد استاندارد برساند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده خرما در کشور محسوب می‌شود، ابراز کرد: سالانه از بیش از 6 میلیون اصله نخل در استان بوشهر بالغ بر 175هزار تن خرما تولید می‌شود که علاوه بر ارسال به استان‌های مختلف، بخشی هم به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می‌شود.

مدیرکل استاندار بوشهر با تأکید بر این نکته که خرما در بازارهای جهانی جایگاه ویژه‌ای دارد، افزود: خرمای استان بوشهر به ویژه گونه کبکاب که محصول منحصر بفردی است، می‌توان با رعایت استانداردهای لازم در تولید، فرآوری و بسته بندی جایگاه واقعی آن را در بازارهای دنیا مشخص کرد.

بهره‌مند در پایان به ایجاد و ساماندهی صنایع بسته‌بندی و فرآوری خرما تأکید کرد.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۹۲ساعت 12:44  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در نمایشگاه طرح ضیافت در بوشهر برخی کالاهای غیراستاندارد عرضه شد که توسط بازرسان اداره‌کل استاندارد جمع‌آوری شد.

خبرگزاری فارس: عرضه برخی محصولات غیراستاندارد در نمایشگاه ضیافت

ه گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نمایشگاه‌های طرح ضیافت در آستانه ماه مبارک رمضان در استان بوشهر راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: در پی کنترل و بازرسی از نمایشگاه طرح ضیافت در بوشهر توسط کارشناسان اداره‌کل استاندارد، برخی از کالاهای عرضه شده غیراستاندارد بود که جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به اینکه قبل از راه‌اندازی این نمایشگاه‌ها بر عرضه کالای استاندارد تأکید شده است، ادامه داد: در بررسی  کارشناسان این اداره‌کل، عرضه کسنروماهی، رب گوجه فرنگی و برخی دیگر از محصولات غذایی غیراستاندارد در غرفه‌های نمایشگاه مشاهده شد که نسبت به جمع‌آوری آن اقدامات لازم انجام گرفت.

مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به تداوم این بازدیدها، تصریح کرد: بازدید و بازرسی از سایر نمایشگاه‌های طرح ضیافت مستقر در شهرستان‌های این استان همچنان ادامه دارد.

بهره‌مند عنوان کرد: نظارت و کنترل بر استاندارد کالاهای ارائه شده در این نمایشگاه و دیگر فروشگاه‌ها یکی از وظایف این اداره‌کل است که در این راستا همواره تلاش می‌کنیم با نظارت‌های مداوم مانع از فروش و توزیع اجناس فاقد استاندارد در بازار شویم.

وی با تأکید بر این نکته که  همه کالاهای ارائه‌ شده باید دارای علامت استاندارد باشند، بیان داشت: در صورتی که کالاهای عرضه شده در نمایشگاه دارای استاندارد لازم نباشد، جمع‌آوری و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه کالای غیراستاندارد در نمایشگاه، مراتب را سریعاً به این اداره‌کل اطلاع دهند.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 23:43  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با گسترش دامنه‌ بازرسی‌های استاندارد در سطح استان، 24 رول ایزوگام فاقد علامت استاندارد در برازجان جمع‌آوری شد.

خبرگزاری فارس: جمع‌آوری ایزوگام‌های فاقد علامت استاندارد در برازجان

به گزارش خبرگزای فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ایزوگام‌های فاقد علامت استاندارد از مراکز عرضه مصالح ساختمانی در برازجان جمع‌آوری شد.

وی افزود: طی یک دوره بازرسی از شهر برازجان، 24 رول ایزوگام فاقد علامت استاندارد شناسایی و از مراکز عرضه مصالح ساختمانی این شهر جمع‌آوری شد.

بهره مند تصریح کرد: این تعداد ایزوگام فاقد علامت استاندارد با مارک‌های «شرق»، «سایه‌بان»، «کیان» و «عایق لایه» در مراکز عرضه مصالح ساختمانی شهر برازجان به فروش می‌رسید.

این مقام مسئول بیان کرد: این تعداد ایزوگام فاقد علامت استاندارد جمع‌آوری شده، جهت طی مراحل حقوقی به مراجع ذیصلاح تحویل داده شده است.

وی تاکید کرد: استاندارد بوشهر از ابتدای امسال با تشدید بازرسی‌های ادواری از مراکز عرضه و فروش مصالح ساختمانی، بیش از پیش در راستای استفاده و مصرف مواد و مصالح استاندارد از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع می‌نماید

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:15  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در نشست استانداردسازی واحدهای فرآوری و بسته‌بندی خرما، الزامات استانداردسازی واحدهای بسته‌بندی خرما بررسی شد.

خبرگزاری فارس: الزامات استانداردسازی واحدهای بسته‌بندی خرما

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، نشست هم‌اندیشی و رایزنی استانداردسازی واحدهای بسته‌بندی خرما با حضور فعالان این صنعت، در سالن اجتماعات اداره کل استاندارد استان بوشهر برگزار شد.

محمدرحیم بهره‌مند مدیرکل استاندارد استان بوشهر در این نشست گفت: با توجه به اجرایی شدن فاز اول طرح تجا (توسعه جامع استانداردها) و اجباری شدن استاندارد خرما بر آن شدیم تا با ترتیب این نشست، مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی را شنیده و موانع پیش رو را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: البته مشابه این جلسه در سال گذشته با موضوع اطلاع‌رسانی از شرایط اجرایی شدن طرح تجا برای واحدهای فرآوری و بسته‌بندی خرما برگزار شده بود.

وی به مصوبات این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: نشست انجمن خرمای بوشهر و تدوین‌کنندگان استاندارد خرما به منظور پیشنهاد تجدیدنظر در استانداردهای ملی، تشکیل کارگروه صنایع غذایی و ایجاد تورهای بازدید از واحدهای صنعتی استان‌های دیگر از مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که در این جلسه مصوب شد.

بهره‌مند در پایان عنوان کرد: در این نشست، شرایط احراز واحدهای تولیدی به منظور دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه نمایندگانی از سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، انجمن ملی خرما، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر و مدیران واحدهای تولیدی مرتبط حضور داشتند.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 1:25  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: کارشناسان استاندارد استان بوشهر بیش از 700 بلوک سقفی غیراستاندارد را شناسایی و جمع‌آوری کردند.

خبرگزاری فارس: تامین اجتماعی نخستین اداره‌کل دریافت‌کننده گواهینامه ایمنی و کیفیت آسانسور

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این بازرسی که تنها در یک روز و یکی از منطقه‌های شهر بوشهر انجام شد، بیش از 700 بلوک سقفی پلی‌استایرن غیراستاندارد شناسایی و جمع‌آوری شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: از مجموع بلوک‌های سقفی پلی‌استایرن غیراستاندارد جمع‌آوری شده، تعداد 700 عدد با نام‌های تجاری «آروند شیراز» و «آروندفوم قم» و 57 عدد دیگر فاقد نام بوده‌اند.

وی همچنین از جمع‌آوری 2 رول ایزوگام غیراستاندارد با عنوان تجاری «ایزوگام شرق» خبر داد.

بهره‌مند با اشاره به اینکه برخی عواقب استفاده از بلوک‌های سقفی پلی‌استایرن (فوم) غیراستاندارد در احداث ساختمان خطرآفرین است، اظهار داشت: بلوک‌های غیراستاندارد به دلیل عدم مقاومت در مقابل فشار و گرما، می‌تواند باعث ایجاد آتش‌سوزی، تخریب زودهنگام بنا و عدم ایجاد عایق صوتی و حرارتی بین طبقات ساختمان شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر بیان کرد: همچنین ایزوگام‌های فاقد علامت استاندارد از مراکز عرضه مصالح ساختمانی در برازجان جمع آوری شد.

بهره‌مند بیان داشت: در یک دوره بازرسی از شهر برازجان، 24 رول ایزوگام فاقد علامت استاندارد شناسایی و از مراکز عرضه مصالح ساختمانی این شهر جمع‌آوری شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: این تعداد ایزوگام فاقد علامت استاندارد با مارک‌های «شرق»، «سایه‌بان»، «کیان» و «عایق لایه» در مراکز عرضه مصالح ساختمانی شهر برازجان به فروش می‌رسید.

وی اظهار داشت: این تعداد ایزوگام فاقد علامت استاندارد جمع‌آوری شده، جهت طی مراحل حقوقی به مراجع ذیصلاح تحویل داده شده است.

وی افزود: کارشناسان استاندارد بوشهر از ابتدای امسال با تشدید بازرسی‌های ادواری از مراکز عرضه و فروش مصالح ساختمانی، بیش از پیش در راستای استفاده و مصرف مواد و مصالح استاندارد از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع می‌کنند.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 1:20  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مديركل استاندارد استان بوشهر :مصالح ساختماني مصرفي در استان بوشهر كنترل مي شوند

      در نشست‌ مشتركي كه با حضور نمايندگاني از اداره كل استاندارد بوشهر، آزمايشگاه فني و مادر تخصصي مكانيك خاك و دفتر فني استانداري بوشهر در استانداري برگزار شد ، مشكلات و چالشهاي فراروي اين صنعت بررسي و بر لزوم حمايت از بخش توليد به ويژه توليدكنندگان فرآورده‌هاي ساختماني استاندارد، تأكيد شد.به گزارش روابط عمومي استاندارد بوشهر، محمدرحيم بهره‌مند با اشاره به مصوبات ماده 155 برنامه توسعه اظهار داشت: پيگيري اجراي مصوبات ماده 155 برنامه توسعه مبني بر رعايت الزامات استاندارد در پروژه‌هاي فني و عمراني، از ديگر مصوبات اين جلسه بود كه با توجه به اهميت موضوع در دستور كار اعضا قرار گرفته و مقرر شد مراتب جهت پيگيري و كنترل بيشتر به دستگاه‌هاي ذي‌ربط ابلاغ شود


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 9:16  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

 در بوشهر صورت گرفت
کشف و ضبط بوستر ترمز غیراستاندارد از نمایندگی مجاز فروش خودرو

خبرگزاری فارس: کشف و ضبط بوستر ترمز غیراستاندارد از نمایندگی مجاز فروش خودرو

با بازرسی کارشناسان استاندارد بوشهر از یک نمایندگی مجاز فروش خودرو در بوشهر، قطعات غیراستاندارد موجود در انبار این نمایندگی ضبط شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، دکتر محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام کارشناسان استاندارد به دنبال بازرسی‌های ادواری و به صورت سرزده از یک نمایندگی مجاز عرضه خودرو صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: کارشناسان این اداره کل با بازرسی از قطعات موجود در انبار این نمایندگی، تعداد 10 عدد بوستر ترمز غیراستاندارد را شناسایی و ضبط کردند.

بهره‌مند گفت: پیش از این بارها به نمایندگی‌های مجاز عرضه خودرو طی نامه‌های رسمی اخطار داده‌ایم، اما متأسفانه همچنان شاهد عرضه‌ برخی قطعات غیراستاندارد در این نمایندگی‌ها هستیم.

وی اظهار داشت: هرچند مدیران نمایندگی‌ها در مقابل اقدام قانونی اداره کل استاندارد مقاومت می‌نمودند اما خوشبختانه اصرار و پافشاری کارشناسان این اداره کل باعث گردید تعداد قطعات غیراستاندارد خودروی موجود در بازار به کم‌ترین حد برسد.

مدیرکل استاندارد بوشهر از مردم خواست هنگام خرید قطعات خودرو به نشان استاندارد حک شده بر روی قطعه توجه و با عدم خرید خود، زمینه را برای بهبود کیفیت قطعات فراهم کنند.

وی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده کالای غیراستاندارد، مراتب را جهت رسیدگی از طریق شماره تلفن‌های 6-4544325 گزارش کنند.
منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:34  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر تأکید کرد
لزوم کنترل مداوم مصالح ساختمانی مصرفی بوشهر

خبرگزاری فارس: لزوم کنترل مداوم مصالح ساختمانی مصرفی بوشهر


مدیرکل استاندارد استان بوشهر خواستار کنترل مداوم مصالح ساختمانی مصرفی استان بوشهر در واحدهای تولیدی و سطح بازار شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند ظهر امروز در حاشیه نشست کمیته‌ استانداردسازی مصالح مرتبط با صنعت ساختمان با اشاره به مشکلات این صنعت در استان بر لزوم حمایت از بخش تولید به‌ویژه تولیدکنندگان فرآورده‌های ساختمانی استاندارد، تأکید کرد.

وی با اشاره به مصوبات ماده 155 برنامه توسعه اظهار داشت: پیگیری اجرای مصوبات ماده 155 برنامه توسعه مبنی بر رعایت الزامات استاندارد در پروژه‌های فنی و عمرانی از دیگر مصوبات جلسه بود که با توجه به اهمیت موضوع در دستور کار اعضا قرار گرفت و مقرر شد مراتب برای پیگیری و کنترل بیشتر به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با مهم برشمردن همکاری و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های مربوطه گفت: در این جلسه که با حضور نمایندگانی از اداره کل استاندارد بوشهر، آزمایشگاه فنی و مادر تخصصی مکانیک خاک و دفتر فنی استانداری بوشهر در محل استانداری برگزار شد، مقرر شد دستگاه‌ها برنامه‌های خود را در خصوص مصوبات کمیته استانداردسازی مصالح ساختمانی به منظور برنامه‌ریزی دقیق‌تر ارائه کنند.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:31  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر مطرح کرد

ارزیابی مناسب حزب موتلفه از انتخاب روحانی

خبرگزاری فارس: حزب موتلفه اسلامی ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داندخبرگزاری فارس: حزب موتلفه اسلامی ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داند

 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: حزب موتلفه اسلامی انتخاب حجت الاسلام روحانی را برای تصدی مسئولیت اجرایی کشور مناسب ارزیابی می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی پیش از ظهر امروز در نشست هفتگی با شورای معاونین مواضع دیدگاه‌های این حزب را در خصوص تحولات داخلی و بین المللی بیان کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر 26 خرداد بیان داشت: درخشش اقدام انقلابی آن بزرگان در دوران ظلمانی طاغوت و شکست هیمنه ستمشاهی مانند جرقه امید در دل همه مبارزان و انقلابیون بود.

فاتحی اضافه کرد: آن عزیزان با قیام و اقدام انقلابی خود پوشالی بودن عظمت و قدرت کاذب نظام ستم شاهی و حامی قلدر و متکبر او یعنی آمریکا را بر همگان افشا کردند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: از سوی دیگر این حرکت حاوی پیام قاطع به همه دشمنان بود تا اینکه بدانند که ملت ایران در مقابل هر گونه توهین به ارزش‌های دینی و ملی خود به طور راسخ ایستاده است و در این راه ذره‌ای کوتاه نخواهند آمد.

وی بیان کرد: پیام ملت مومن و متدین ایران به هر دست نشانده‌ خودفروخته‌ای که شرافت دینی و ملی مردم را به بازیچه بگیرد، همان است که از سفیر گلوله شهید بخارایی شنیده شد. ثمره خون آن شهیدان والامقام رویش درخت تناور جمهوری اسلامی است که به عنوان الگوی اسلام ناب محمدی با قدی افراشته نمایان است.

فاتحی در ادامه در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری اسلامی و شورای شهر و روستا بیان داشت: حقیقتا حضور گسترده و چشمگیر آحاد مردم سلحشور ایران در انتخابات روز 24 خرداد ماه مایه افتخار و مباهات ایران اسلامی در جهان است، حرکتی که موجب حیرت شرق و غرب و نشان دهنده قدرت و صلابت نظام جمهوری است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: حزب موتلفه اسلامی به نوبه خود این حماسه‌سازی ارزشمند را به تک تک هم میهنان عزیز تبریک گفته و برنده اصلی این میدان رقابت را مردم عزیز و شریف ایران می‌داند.

فاتحی گفت: حزب موتلفه اسلامی انتخاب یک مجتهد از قشر روحانیت که دارای سوابق ارزنده در همراهی با مقام معظم رهبری و همچنین سوابق ارزنده انقلابی و تجارب قابل قبول در عرصه اجرایی کشور و همچنین مناسبات بین المللی برای تصدی جایگاه مهم ریاست جمهوری محترم شمرده و انتخاب ایشان را برای تصدی مسئولیت اجرایی کشور مناسب ارزیابی می‌کند.

فاتحی در ادامه در رابطه با حوادث اخیر سوریه بیان داشت: پیروزی‌های القصیر مقدمه پیروزی بزرگ دولت و ملت سوریه در شهر حلب خواهد بود و آنچه در آینده نزدیک مشاهده خواهد شد، ضربات مهلکی است که ارتش سوریه به پیکره نیمه جان عوامل استکبار جهانی در سوریه وارد خواهند کرد، به فضل الهی دیری نخواهد گذشت که مردم مقاوم سوریه و کشورهای منطقه شاهد پاکسازی کامل سوریه از تروریست‌ها و شکست کامل نقشه شوم استکبار در سوریه خواهند بود.
منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم تیر ۱۳۹۲ساعت 1:33  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر خبر داد
جلوگیری از ورود 2 کانتینر کلاه ایمنی غیراستاندارد از مرز آبی

خبرگزاری فارس: جلوگیری از ورود 2 کانتینر کلاه ایمنی غیراستاندارد از مرز آبی


مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: کار‌شناسان استاندارد استان از ورود دو کانتینر کلاه ایمنی موتورسیکلت غیراستاندارد از مرز آبی این بندر به ایران جلوگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد رحیم بهره‌مند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این محموله از کلاه ایمنی بیش از 50 هزار دلار ارزش داشته که عدم تطابق آن پس از انجام آزمون‌های مربوطه، محرز شد.

به گفته وی، این محموله شامل 828 کارتن کلاه ایمنی غیراستاندارد با نام تجاری KCPCO بود که در آزمون‌های استاندارد، در بند «عدم مقاومت در مقابل ضربه» مردود شد.

مدیر کل استاندارد بوشهر خاطرنشان کرد: این کلاه‌ها توسط کشور چین تولید شده و دارای کیفیت بسیار پایینی هستند که به دلیل عدم انطباق با استاندارد ملی ایران، مرجوع شدند.

بهره‌مند تصریح کرد: براساس اعلام پلیس راهور حدود  88 درصد از موتورسوارانی که در تصادف‌ها کشته می‌شوند از ناحیه سر ضربه خورده‌اند و 30 درصد این افراد را جوانان بین 18 تا 25 سال تشکیل می‌دهند، این درحالی است که استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند تلفات را تا حد زیادی کاهش دهد.

وی در عین حال بر لزوم استاندارد بودن کلاه ایمنی تاکید کرد و گفت: یک کلاه ایمنی استاندارد می‌تواند خطر آسیب به سر و گردن را تا حد زیادی کاهش دهد. به همین دلیل است که در ماده 19 قانون جدید رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای راکبان و ترک‌نشینان هر نوع موتور سیکلت اجباری شده است اما اگر کلاه ایمنی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، می‌تواند خطرناک باشد.

وی در ارتباط با وضعیت آسانسورها در بوشهر بیان داشت: در آخرین بازرسی که توسط کارشناسان این اداره‌کل و نیز بازرسان شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده از آسانسورهای غیراستاندارد صورت گرفت، مشاهده شد که هیچ‌گونه اقدامی در جهت استاندارد کردن آسانسورها صورت نگرفته است.

بهره‌مند ادامه داد: به همین منظور کارشناسان این اداره‌کل با همکاری پلیس پیشگیری جهت پلمپ این آسانسورها وارد عمل شدند.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با توجه به قول مساعدی که مدیران دستگاه‌های دولتی دادند، مقرر شده نسبت به رفع نواقص آسانسورها و استاندارد کردن آن‌ها اقدام کنند
منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 9:42  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در بازرسی اخیر کارشناسان استاندارد بوشهر صورت گرفت
کشف و جمع‌آوری بیش از 200 رول ایزوگام غیراستاندارد از سطح بازار

خبرگزاری فارس: کشف و جمع‌آوری بیش از 200 رول ایزوگام غیراستاندارد از سطح بازار


کارشناسان استاندارد بوشهر در بازرسی از مراکز عرضه مصالح ساختمانی، بیش از 200 رول ایزوگام غیراستاندارد را در سطح بازار کشف و جمع‌آوری کردند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مدیرکل استاندارد بوشهر ظهر امروز در حاشیه بازدید از آزمایشگاه‌های همکاری در بوشهر در این باره اظهار داشت: پس از 3 بار تذکر به مراکز عرضه مصالح ساختمانی شهر بوشهر، کارشناسان استاندارد وارد مرحله‌ بعدی شده و ایزوگام‌های غیراستاندارد شناسایی شده را در سطح بازار جمع‌آوری کردند.

دکتر محمدرحیم بهره‌مند افزود: ایزوگام شرق، تک‌بام دشتستان، دماوند، عقیق، سایبام و شرق آوازه از جمله مصالح ساختمانی پوششی بوده است که کارشناسان این اداره کل از سطح بازار جمع‌آوری نموده یا طبق دستور قانونی، اجازه‌ی فروش آن‌ها را از فروشنده سلب کرده‌اند.

وی اظهار داشت: تخلفات و موارد منع فروش این محصولات شامل عدم درج نشان استاندارد بر روی ایزوگام و نیز جعل علامت توسط یکی از این محصولات بوده است.

مدیرکل استاندارد بوشهر در پایان تأکید کرد: سیاست این اداره کل، کنترل و نظارت بر بازار در جهت ارائه‌ محصول استاندارد و با کیفیت مطلوب به مردم است و کارشناسان استاندارد با بازرسی‌های ادواری، تمام تلاش خود را برای پاک‌سازی مراکز فروش و عرضه از محصولات غیراستاندارد یا تقلبی و اطمینان‌بخشی به مردم خواهند کرد و با توجه به ارتباط مستقیم استانداردها با سلامتی و ایمنی شهروندان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی برخورد قانونی صورت خواهیم داد.

منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 9:40  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر مطرح کرد
تمدید پروانه طراحی و مونتاژ شرکت‌های نصاب آسانسور

خبرگزاری فارس: تمدید پروانه طراحی و مونتاژ شرکت‌های نصاب آسانسور


مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: تمدید پروانه طراحی و مونتاژ شرکت‌های نصاب آسانسور در استان، مستلزم استعلام از اداره کل استاندارد استان بوشهر است.

به  گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند یکشنبه شب در جلسه‌ای که به منظور بررسی و هماهنگی شیوه‌ی نظارت بر فعالیت شرکت‌های نصاب آسانسور برگزار شد، افزود: اداره کل استاندارد استان بوشهر از این پس نظارت خود را بر شرکت‌های طراحی و مونتاژ آسانسور شدیدتر و از فعالیت شرکت‌های فاقد پروانه از سازمان صنعت، معدن و تجارت، جلوگیری خواهد کرد.

بهره‌مند به لزوم همکاری دیگر سازمان‌ها اشاره کرد و خواستار تعامل با سازمان نظام مهندسی استان به منظور اجرای بهتر مقررات ملی ساختمان مبحث 15 و استاندارد ملی 6303 با موضوع مقررات و ایمنی ساختمان و نصب آسانسور شد.

گفتنی است در این جلسه کارشناسی که با حضور نمایندگانی از شهرداری شهرستان بوشهر، اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان نظام مهندسی، شهرداری شهرستان گناوه، اداره کل مدیریت بحران، سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل استاندارد، معاون ارزیابی انطباق، رئیس اداره استاندارد شهرستان کنگان، رییس اجرای استاندارد استان و کارشناسان ذی‌ربط، نماینده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه نصب آسانسور برگزار شد، راهکارهای بازدید ادواری آسانسورها جهت رفع مشکلات موجود در ساختمان‌های استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت
منبع


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۲ساعت 7:43  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر:

حزب موتلفه اسلامی ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داند

خبرگزاری فارس: حزب موتلفه اسلامی ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داندخبرگزاری فارس: حزب موتلفه اسلامی ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داند

  

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت:  حزب موتلفه اسلامی ضمن احترام به همه نامزدهای محترم ریاست جمهوری جناب آقای دکتر ولایتی را برای تصدی مسئولیت ریاست جمهوری شایسته‌تر می‌داند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی عصر امروز در نشست با شورای معاونین اظهار داشت: تجربه‌های ارزنده، آشنایی با مناسبات بین‌المللی، سوابق ارزنده در خدمت به اسلام و انقلاب از شاخصه‌های دکتر ولایتی است.

وی اضافه کرد: همچنین آقای دکتر ولایتی مورد اعتماد قاطبه شخصیت‌های مهم سیاسی جمهوری اسلامی است که از نظر ما این ویژگی‌ها به وی شایستگی تصدی‌گری کرسی ریاست جمهوری را داده است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در ادامه مواضع و دیدگاه‌های این حزب را در خصوص تحولات داخلی و بین‌المللی بیان کرد و افزود: توفیقات اخیر دولت سوریه به عنوان محور مقاومت منطقه‌ای نشان می‌دهد که نقشه آمریکای جهان‌خوار در سوریه کاملاً با شکست مواجه شده است و انشاالله به زودی شاهد عقب‌نشینی کامل استکبار جهانی در منطقه خواهیم بود.

فاتحی در ادامه با اشاره به قیام خونین 15 خرداد، بیداری مردم مسلمان ایران در 15 خرداد 42 را از برکات مبعث رسول گرامی اسلام دانست و بیان کرد: آنچه در 50 سال گذشته شاهد بوده‌ایم روند رو به رشد بیداری اسلامی در جهان بوده است و همه این بیداری مرهون مجاهدت‌های امام راحل عظیم‌الشان است.

وی تاکید کرد: یکی از تاکیدات مکرر امام امت به ملت سلحشور ایران اسلامی ضرورت حضور پرشور در انتخابات بوده که امروز بار دیگر فرصت حماسه‌سازی برای مردم فراهم آمده است و به فضل الهی همچون همیشه مردم عزیز ایران بار دیگر حماسه‌ساز عرصه سیاسی و حضور پرشور در پای صندوق‌های رای خواهند بود.

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 23:26  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مديركل استاندارد بوشهر خبر داد:از ورود 1830 كارتن روغن به كشور جلوگيري شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر، محمدرحيم بهره‌مند اعلام كرد: پس از انجام آزمون روي محموله وارداتي شامل 1830 كارتن روغن آفتابگردان با نام تجارتي"KIRLAGIC"، عدم انطباق آن با استاندارد ملي محرز شد.مديركل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: اين محموله كه از كشور تركيه وارد مي‌شد، در بند "عدد پراكسيد" با استاندارد ملي مطابقت نداشت.بهره‌مند گفت:وجود درصد بالاي "پراكسيد" در روغن‌هاي مايع بسيار خطرناك است و باعث بروز انواع بيماري‌ها به ويژه سرطان مي شود.وي گفت: پس از انجام آزمون و محرز شدن عدم انطباق با استاندارد ملي، ممنوعيت ورود محموله به كشور، به گمرك اعلام شد.

لینک منبع: پرتال سازمان ملی استاندارد ایران


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر, محمدرحیم بهره مند, سازمان ملی استاندارد, اخبار استاندارد
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 9:35  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر:

اقدام هوشمندانه شورای نگهبان در تضمین سلامت انتخابات موثر خواهد بود

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: اقدام هوشمندانه شورای نگهبان، در احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در تضمین سلامت انتخابات و همچنین تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب تاثیرات شگرفی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی ظهر امروز در نشست هفتگی با شورای معاونین حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در ارتباط با شرایط و حساسیت‌های مرتبط با تائید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار داشت: با توجه به حجم گسترده تخریب‌های انجام شده و همچنین فضاسازی رسانه‌ای نسبت به شورای نگهبان دشمنان انتظار داشتند که فرایند تائید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان و عدم احراز صلاحیت بعضی از چهره‌ها که در انقلاب دارای سابقه بوده‌اند به عنوان نقطه‌ای بحران‌ساز بر کلیت فرایند انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: ولی به حمدالله شاهد بودیم که اقدام خردمندانه کاندیدهایی که صلاحیت آنان احراز نشده بود و تمکین آنان به نظر شورای نگهبان، باعث نقش بر آب شدن امید واهی دشمنان شد.

فاتحی گفت: تاریخ گواهی خواهد داد که اقدام هوشمندانه شورای نگهبان در احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در تضمین سلامت انتخابات و همچنین تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب تاثیرات شگرفی داشته است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر افزود: در واقع تشکیل مجموعه‌ای همانند شورای نگهبان از جمله آرمان‌های بر زمین مانده علمای بزرگی مانند شهید مظلوم شیخ فضل الله نوری و شهید مدرس است که به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی به نتیجه نشست است و امروز شاهدیم که فقهایی عادل منصوب مقام ولایت با نظارت خود از نظام و انقلاب را از هرگونه انحراف مصون نگاه می‌دارند.

فاتحی در ادامه بیانات خود در رابطه با حوادث عراق و سوریه ضمن تاسف از حجم گسترده فعالیت‌های تروریستی عوامل بیگانه و کشتار مردم بی‌گناوه سوریه و عراق تصریح کرد: آمریکای جهانخوار و همدستانش با گسترش فعالیت‌های تروریستی خود قصد دارند مقاومت مردم این دو کشور را در هم بشکنند و آنان را وادار به تسلیم کنند.

وی اضافه کرد: حجم گسترده فشار بر مردم سوریه آنهم در آستانه کنفرانس بین المللی ژنو 2 به قصد فشار بیشتر بر دولت و ملت سوریه است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: از سوی دیگر مداخلات رژیم صهیونیستی در چند ماه اخیر نیز با همین رویکرد انجام شده است، لیکن توفیقات به دست آمده از سوی دولت سوریه در سرکوب ترویست‌ها همچنین تصرف شهر استراتژیک القصیر نشان دهنده رو به زوال بودن توان عملیاتی عوامل بیگانه در سوریه است.

فاتحی گفت: ضمن اینکه حمایت تسلیحاتی روسیه و عمل آن کشور به تعهدات خود در قراردادهای نظامی بین دو کشور باعث افزایش قدرت پدافندی سوریه با موشک‌های S300 در بردارنده پیام واضحی به مداخله جویان غربی به ویژه صهیونسیم است.

وی گفت: قدرت نمایی اخیر رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه جهانی المنار و پاسخ دندان شکن وی مبنی بر توان ارتش سوریه به پاسخ دهی به هر گونه تجاوز خارجی نیز به عنوان نماد قدرت دولت سوریه قابل ذکر است، امیدواریم که صهیونیسم و حامیان غربی آنان با رعایت عقلانیت متوجه باشد که آتش افروزی در منطقه قطعا به سود آنان نخواهد بود و به طور قطع برای آنان خسارت جبران ناپذیری خواهد داشت.
منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم خرداد ۱۳۹۲ساعت 3:26  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

  دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر مطرح کرد
انتخاب فرد اصلح با تجربه کافی در سیاست داخلی و خارجی


دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ‌انتخاب فرد اصلح و با تجربه کافی در امر سیاست داخلی و خارجی، می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در تسریع رفع مشکلات مردم در ابعاد اقتصادی و اجتماعی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی صبح امروز در نشست هفتگی شورای معاونین حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در ارتباط با انتخابات پیش رو اظهار داشت: انتخابات 24 خرداد ماه سال جاری در ابعاد مختلف دارای اهمیت‌های ویژه‌ای است، از یک سو انتخابات شوراها با توجه به نقش چشمگیر آنان در عمران و آبادی شهر و روستا دارای حساسیت ویژه‌ای است.

وی بیان کرد: ظرفیت‌ها و اختیارات ویژه‌ای پیش روی شوراهاست که اگر درست به کار گرفته شود، می‌تواند در جهت عمران و آبادانی بسیار موثر باشد، از همین منظر دقت در افراد دارای صلاحیت‌های تخصصی‌ و اعتقادی به عنوان عامل تاثیرگذار در نقش آفرینی کارآمد شوراها دارای حساسیت ویژه‌ای است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: از سوی دیگر انتخاب ریاست جمهوری که تعیین کننده سکاندار اصلی امور اجرایی کشور در عرصه سیاست داخلی و خارجی در 4 سال آینده است نیز دارای جایگاه ویژه‌ای است در این زمینه نیز ‌انتخاب فرد اصلح و با تجربه کافی در امر سیاست داخلی و خارجی، می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در تسریع رفع مشکلات مردم در ابعاد اقتصادی و اجتماعی داشته باشد.

فاتحی گفت: آنچه لازم است مردم شریف استان و دیگر هموطنان مورد عنایت قرار دهند حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای است چراکه آنچه برای دشمن در درجه اول قرار دارد، کاستن از انگیزه مردم برای حضور در عرصه‌های اجتماعی به ویژه امر سرنوشت‌ساز انتخابات است، بنابراین حضور آحاد مردم عزیز می‌تواند پاسخ دندان شکنی به طراحان نقشه علیه نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی در ارتباط با نامزد مورد حمایت اعلام داشت: حزب موتلفه کماکان در حال جمع بندی در این رابطه است و به زودی کاندیدای مورد حمایت را اعلام خواهد کرد.

فاتحی در رابطه با حوادث منطقه‌ای و بین‌المللی نیز با اشاره به حوادث سوریه گفت: ‌همانگونه که قبلا نیز اعلام شده بود، شکست تروریست‌های جنایتکار در سوریه محرز شده است و دولت سوریه در حال عقب راندن تروریست‌هاست و در چند روز گذشته توفیقات خوبی در زمینه باز پس‌گیری چند شهر استراتژیک از دست تروریست‌ها داشته است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: اینکه آمریکا و دیگر همدستان آنها مجبور شده‌اند دولت سوریه و ایران را در جلسه حل بحران سوریه دعوت کنند، نشان دهنده عقب نشینی جبهه استکبار جهانی است چراکه آمریکا و صهیونیست‌ها تا قبل از این حل بحران سوریه را بدون دولت سوریه دنبال می‌کردند، لیکن امروز ناچارا به این واقعیت تن در داده‌اند که اولا حل بحران سوریه جز از مسیر مذاکره انجام شدنی نیست، ثانیا هرگونه تصمیم گیری برای سوریه بدون حضور دولت آن کشور و کشور تاثیر گذاری مانند ایران غیرممکن است

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۲ساعت 8:4  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

امحاي حدود يك تن كنسرو ماهي غيراستاندارد در بوشهر

كارشناسان استاندارد بوشهر، يك تن كنسرو ماهي غيراستاندارد را كه شامل 8000 قوطي بود، امحا كردند.به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر، محمدرحيم بهره‌مند با اعلام اين خبر، گفت: علي‌رغم تذكرها، برخوردها و پلمپ‌هاي متعدد يك واحد توليدي كنسرو ماهي تن در استان بوشهر، اين واحد همچنان به صورت غيرقانوني اقدام به توليد و عرضه‌ي محصولات خود مي‌كرد.مديركل استاندارد بوشهر با بيان اينكه اين واحد توليدي، محصولات خود را با نام‌هاي تجاري مختلف و بدون مجوز وارد بازار مي‌كرد، اظهار داشت: كنسروهاي تن ماهي توليد شده توسط اين واحد، كيفيتي بسيار پايين‌تر از استاندارد داشته و در آزمون‌هاي انجام شده توسط كارشناسان غذايي اداره اجراي استاندارد و كنترل كيفيت بوشهر، مغايرت محصول در 8 بند آزمون فيزيك و شيميايي و نيز يك بند ميكروبي، محرض شده است.وي افزود: اين كنسرو ماهي در بندهاي زوايد گوشتي، بو و طعم، درصد نمك، وزن خالص، درصد پُر بودن قوطي، درصد وزن آبكش ماهي، درصد PH و نشانه‌گذاري با استانداردهاي ملي مغايرت داشته است.بهره‌مند هشدار داد: اصرار در عرضه‌ محصولات غيراستاندارد توسط اين واحد توليدي، ضمن به خطر انداختن سلامتي مصرف‌كنندگان، مصداق بارز كم‌فروشي است.مديركل استاندارد بوشهر يادآور شد: محصولات اين واحد توليدي، پيش از اين چندين بار از سطح نمايشگاه‌هاي فروش بهاره و نيز مراكز توزيع مواد غذايي جمع‌آوري شده بود. وي گفت: پرونده‌ حقوقي اين واحد توليدي جهت انجام مراحل قانوني، در اختيار مراجع ذيصلاح قرار گرفته است.

مبنع: پرتال سازمان ملی استاندارد ایران


برچسب‌ها: کنترل کیفیت, محمدرحیم بهره مند, استاندارد بوشهر, استاندارد, اجرای استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ساعت 7:20  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در جهت افزایش توانمندی‌های استانداردسازی صورت گرفت

تایید صلاحیت 4 آزمایشگاه در استان بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، دکتر محمدرحیم بهره‌مند صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمایشگاه‌های استاندارد استان بوشهر با اعلام مطلب فوق، گفت: در بازدید اولیه کارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران از آزمایشگاه‌های استان بوشهر، 4 آزمایشگاه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آزمایشگاهی این استان افزوده شد.

وی با اشاره به زمینه‌های این آزمایشگاه‌ها، اظهار داشت: آزمایشگاه‌های تأیید صلاحیت شده در زمینه‌های بلبرینگ، دیسک و صفحه کلاچ، سیلندرهای CNG و تست‌های غیرمخرب جوش هستند.

بهره‌مند افزود: با تأیید این آزمایشگاه‌ها، گامی دیگر در جهت افزایش توانمندی‌های این استان در زمینه‌ استانداردسازی و نیز کنترل کیفیت محصولات در بوشهر برداشته شد.

این مقام مسئول بیان کرد: استان بوشهر با دارا بودن بیش از 40 آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده در زمینه‌های برق، مکانیک، صنایع شیمیایی، غذایی و میکروبی، عمران و ساختمانی، نفتی و ... و بالغ بر 100 پروانه تأیید صلاحیت، توانایی آزمون بیش از 90 درصد از کالاهای مشمول استاندارد را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در راستای آموزش تصریح کرد: راه‌اندازی رشته‌ تحصیلی استاندارد و کنترل کیفیت در دانشگاه می‌تواند موجبات پیشرفت و توسعه‌ پرشتاب‌تر فرهنگ استاندارد در میان اقشار مختلف جامعه فراهم کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر ضمن درخواست از نیروهای علمی دانشگاه برای تجزیه و تحلیل علمی داده‌های حاصل از نظارت بر تولیدات و کنترل بازار، یادآور شد: هزینه‌های خرید نمونه و هزینه‌های آزمون توسط سازمان ملی استاندارد ایران پرداخت خواهد شد.
منبع خبر


برچسب‌ها: آزمایشگاه آکرودیته, محمدرحیم بهره مند, استاندارد بوشهر, استاندارد, آزمایشگاه همکار
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 16:56  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر:
حزب موتلفه از نامزد مورد تایید جامعتین حمایت می‌کند
 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: در رابطه با نامزد مورد حمایت حزب موتلفه اسلامی منتظر اعلام نظر جامعتین هستیم، به‌طور طبیعی نامزد مورد تایید جامعتین و مورد اجماع اصولگریان، نامزد مورد حمایت موتلفه اسلامی است.

 
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی جمعه شب در نشست هفتگی اعلام مواضع حزب با حضور معاونین حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: ما با عنایت به تاکیدات معظم له معتقدیم که انتخابات شوراها نباید تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد، بنابراین در همین راستا تلاش می‌کنیم تا انتخابات شورای شهر و روستا با نشاط هرچه بیشتر برگزار شود.

وی همچنین در ارتباط با رویکرد حزب مؤتلفه اسلامی نسبت به انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آنچه برای حزب در درجه اول اهمیت قرار دارد، تلاش در راستای تشویق آحاد جامعه به حضور حداکثری پای صندوق‌های رای است، چراکه حضور پر شکوه مردم در انتخابات تضمین کننده پشتوانه مردمی نظام و موجب یاس و نومیدی دشمنان انقلاب اسلامی است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در ارتباط با کاندیدای مورد نظر حزب موتلفه گفت: تشکیلات موتلفه اسلامی بر اساس تکلیف خود برای نخستین بار نامزدی را با گفتمان علمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد، لیکن با توجه به ضرورت وحدت اصولگرایان و تاکید بزرگان به این مهم به عنوان یکی از شرایط توفیق در انتخابات پیش رو ، نامزد این تشکل از ثبت نام امتناع ورزید تا الگویی برای دیگر نامزدها باشد.

فاتحی ادامه داد: در رابطه با نامزد مورد حمایت حزب موتلفه اسلامی نیز منتظر اعلام نظر جامعتین در این رابطه هستیم، به‌طور طبیعی نامزد مورد تایید جامعتین و مورد اجماع اصولگریان نامزد مورد حمایت موتلفه اسلامی است.

فاتحی در بخش دیگری از بیانات خود با ابراز تاسف از فجایع پیش آمده در سوریه و جنایات تروریست‌ها افراطیون عامل بیگانه، بیان داشت: آنچه در قالب جنایت‌های غیر انسانی و با حمایت آمریکا در سوریه رقم می‌خورد، تماما در راستای دفاع از غده سرطانی اسرائیل و شکستن محور مقاومت است، همانگونه که تهاجمات اخیر اسرائیل به سوریه نیز با هدف ایجاد فرصت بازسازی قوای تروریست‌ها انجام گرفته است.

وی ادامه داد: اسرائیل باید بداند که مردم مسلمان منطقه و بویژه حزب الله لبنان ضرب شست مناسب را در موقع لازم به اسرائیل نشان خواهند داد، امروز شکست تروریست‌ها در سوریه برای حامیان آنها مشخص شده است، به همین دلیل آمریکا و دیگر حامیان تروریست‌ها به دنبال راهی برای برون رفت از این بحران هستند و دست نیاز به سوی جامعه جهانی دراز کرده‌اند.

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 19:12  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آیا هاشمی تا پایان در عرصه رقابت می‌ماند؟

فاتحی: شایسته نیست فردی با 80 سال سن کشور را اداره کند

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: شایسته نیست فردی با حدود 80 سال سن مسئولیت اداره کشور در مقام ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

عبدالله فاتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: حضور نمایندگان جناح‌های مختلف موجب شور و هیجان سیاسی در جامعه می‌شود، قطعاً حضور هاشمی رفسنجانی در صورت تایید شورای نگهبان در روند انتخابات بی‌تاثیر نخواهد بود.

وی بیان کرد: اما اینکه آیا هاشمی آمده است که تا پایان این رقابت‌ها در میدان بماند یا نه سوال اینجاست، اکنون که آقای هاشمی آمده و ثبت نام هم کرده است، قطعا منتظر پاسخ افکار عمومی جامعه به این آمدن است و آنگاه است که هاشمی تصمیم نهایی خود را خواهد گرفت.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر بیان کرد: در ادامه باید این سوال را مطرح کنیم که آیا به نظر شما کسی که 8 سال سکان اداره کشور را در اختیار داشته و از لحاظ اقتصادی هم کارنامه خوبی نداشته و کشور تورم بی‌سابقه 40 درصدی را تجربه کرده که منجر به اعتراض‌های مردمی نیز شد آیا می‌تواند با این شرایط پیچیده تحریم‌های اقتصادی کشور را اداره کند؟

فاتحی اضافه کرد: توان فعالیت برای رئیس جمهور حرف اول را می‌زند و شایسته نیست کسی که قریب 80 سال دارد این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد و قطعا اگر یک چهره جدید و جوان پا به عرصه سیاست بگذارد، برای حل مشکلات مردم و حضور در میان اقشار مختلف تاثیر بهتری دارد.

وی بیان داشت: بدیهی است مردم نیز به این موضوع توجه داشته و در انتخاب خود نشان خواهند داد، حضور چهره‌های جوان موثر در عرصه سیاست جهانی در میان نامزدها کم نیست و البته انتخاب با مردم است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در ارتباط با درصد موفقیت هاشمی در انتخابات گفت: تجربه 35 ساله انقلاب ما نشان از این دارد که هیچ کدام از نامزدها تا کنون نتوانسته‌اند تا قبل از اعلام نتایج آرا مشخص کنند که آیا پیروز میدان هستند یا خیر؟ و اینکه آیا در صورت تایید صلاحیت هاشمی پیروز انتخابات است باید گفت اولا هاشمی دیگر هاشمی دهه 60 نیست، بلکه هاشمی سال 92 است، دوم اینکه بعید به نظر می‌رسد هاشمی پیروز انتخابات باشد.

فاتحی ادامه داد: دلیل بنده این است که ایشان یکبار در سال 84 شانس خود را امتحان کردند و با همه تجارب، امکانات و پایگاه‌های سیاسی و اجتماعی که داشتند انتخابات را به رقیب خود که تقریبا می‌توان گفت نسبت به هاشمی هیچ سابقه مدیریتی در سطح کلان کشور نداشت، واگذار کرد و پذیرفت که شرایط کنونی شباهت بسیار زیادی به شرایط سال 84 دارد.

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 19:46  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خبر داد
مهلت 10 روزه برای استانداردسازی آسانسورهای ادارات

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: اداره کل استاندارد استان بوشهر، 10 روز به مدیران دستگاه‌ها مهلت داد تا نسبت به رفع نواقص و استاندارد نمودن آسانسورهای ساختمان‌های دولتی در بوشهر اقدام کنند.

خبرگزاری فارس: مهلت 10 روزه برای استانداردسازی آسانسورهای ادارات

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‌مند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی بازرسی که از دو سال پیش تاکنون از آسانسورهای اماکن دولتی این استان داشتیم، بیش از 90 درصد از آسانسورها دارای نواقص بحرانی بودند.

مدیرکل استاندارد بوشهر افزود: با توجه به تذکرها و نامه‌هایی که از سوی این اداره‌کل و نیز استانداری بوشهر به اماکن دولتی مورد نظر ارسال شد، انتظار داشتیم این نواقص تا پایان سال 91 برطرف شوند.

وی بیان داشت: در آخرین بازرسی که توسط کارشناسان این اداره‌کل و نیز بازرسان شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده از آسانسورهای غیراستاندارد صورت گرفت، مشاهده شد که هیچ‌گونه اقدامی در جهت استاندارد کردن آسانسورها صورت نگرفته است.

بهره‌مند ادامه داد: به همین منظور صبح امروز کارشناسان این اداره‌کل با همکاری پلیس پیشگیری جهت پلمپ این آسانسورها وارد عمل شدند.

مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: با توجه به قول مساعدی که امروز مدیران دستگاه‌های دولتی دادند، مقرر شد، نهایتاً 10 روز آینده نسبت به رفع نواقص آسانسورها و استاندارد کردن آن‌ها اقدام کنند.

وی تأکید کرد: با پایان مهلت 10 روزه، در صورت غیراستاندارد بودن آسانسورهای ساختمان‌های دولتی، قطعاً گذشت نخواهیم کرد و کارشناسان استاندارد نسبت به پلمپ آسانسورها، اقدام قانونی صورت خواهند داد.

بهره‌مند با اشاره به اینکه ایمنی آسانسورها ارتباط مستقیم با جان شهروندان دارد، از ارگان‌های متولی و ذیربط خواست تا نسبت به رعایت استانداردها در نصب آسانسورها اماکن عمومی و شخصی حساسیت و جدیت بیشتری داشته باشند.


برچسب‌ها: استاندارد, بوشهر, اخبار استاندارد, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:6  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر:
نامزدهای شوراها باید از توانمندی تخصصی و اعتقادی برخوردار باشند

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: لازم است افرادی نامزد انتخابات شوراها شوند که در راستای راهبرد پیشرفت کشور و شهر از صلاحیت و توانمندی‌های تخصصی و اعتقادی برخوردار باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی دوشنبه شب در نشست هفتگی شورای معاونین حزب موتلفه استان بوشهر با اشاره به رابطه و شرایط سیاسی منطقه داخل کشور اقدام غیرانسانی تروریست‌های جنایتکار در نبش قبر صحابه بزرگوار رسول اکرم حجربن عدی را به شدت محکوم کرد و اظهار داشت: این اقدام ددمنشانه و غیر شرعی نشانگر انحراف عمیق اعتقادی تروریست‌های سوریه است.

وی افزود: جامعه جهانی با این اقدام به درستی دریافت که گروهک‌های متجاوز به حقوق مردم سوریه از چه اندیشه‌های واپسگرایانه‌ای پیروی می‌کنند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر در بخشی دیگر از بیانات خود حضور علمای دینی کشورهای اسلامی را در همایش بزرگ بیداری اسلامی نشانگر محوری بودن ایران اسلامی در جنبش‌های بیداری اسلامی منطقه دانست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در همایش اخیر، توجه جهان اسلام به اشارات رهبر معظم انقلاب را کلید راهگشای مشکلات مردم منطقه دانست و تصریح کرد: به‌طور قطع توجه به نکات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب موجب نجات جنبش‌های منطقه از عوامل نفوذی خواهد شد.

فاتحی اضافه کرد: باید توجه داشت که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از ابتدا به دنبال انحراف بیداری اسلامی منطقه بوده است و علمای اسلامی باید هوشیارانه تحرکات استکبار جهانی را رصد نموده و به موقع خنثی کنند.

وی با اشاره به حساسیت انتخابات شوراها ضرورت حضور افراد خبره و واجد صلاحیت برای کاندیدارتوری شوراها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: کاندیداهای شوراها باید برای پیشبرد فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشت، فرهنگی و آموزش مردم شهر برنامه داشته باشند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: لازم است افرادی خود را در معرض رای مردم قرار دهند که در راستای راهبرد پیشرفت کشور و شهر از صلاحیت و توانمندی‌های تخصصی و اعتقادی برخوردار باشند و درد مردم را بدانند و به درمان مشکلات اقتصادی اجتماعی بپردازند.

فاتحی گفت: اعضای شوراها پس از انتخاب، باید 28 محور مورد اشاره مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی را در دستور کار قرار داده و در راستای عملیاتی شدن آن در زندگی مردم طرح‌های لازم را ارائه کنند.

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:2  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر:

روحانیون مردم را به سمت انتخاب اصلح هدایت کنند

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: با توجه به حساسیت انتخابات پیش رو، روحانیون باید مردم را به سمت انتخابی اصلح در این عرصه سرنوشت‌ساز هدایت کنند.

خبرگزاری فارس: روحانیون مردم را به سمت انتخاب اصلح هدایت کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالله فاتحی صبح امروز در نشست شورای معاونین اظهار داشت: با توجه به حساس بودن شرایط سیاسی کشور حضور گسترده مردم در پای صندوق‎های رای به عنوان یک تکلیف ضرورت دارد، در همین رابطه نقش علما و روحانیون ارجمند در هدایت مردم به سمت انتخاب اصلح دارای جایگاه ویژه‎ای است.

وی با ابراز تاسف از حوادث اخیر سوریه و اقدامات غیرانسانی تروریست‎ها در کاربرد سلاح‎های شیمیایی و نبش قبر صحابی رسول الله (ص) اضافه کرد: این حرکت‎ها ناشی از احساس شکست تروریست‎ها در عرصه کارزار واقعی با سوریه است.

فاتحی ادامه داد: از سوی دیگر نیز نشانگر شکست سیاست‎های آمریکا و متحدانش به ویژه رژیم صهیونیستی است که به عنوان یک نمونه بارز آن توفیق دولت عراق و ائتلاف مالکی در انتخابات شوراها است و اینها نشانه‎های شکست سیاست‌های منطقه‎ای رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: استکبار جهانی جایگاه خود را در عرصه بین‎المللی از دست داده است و در موضوع هسته‎ای نیز تاکنون توفیقات بسیاری نصیب ایران اسلامی شده که آخرین مورد آن منزوی شدن آمریکا در اجلاس ژنو بود که موجب منزوی شدن آمریکا و حمایت 80 کشور غیر متعهد از فعالیت صلح‎آمیز هسته‎ای ایران بوده است.

فاتحی با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام و منزلت زن بیان کرد: امروز زنان ایران افتخار زنان جهان اسلامند و زن ایرانی با تاسی از حضرت فاطمه زهرا (س)‌ و حضور همه جانبه در همه عرصه‎های سیاسی و اجتماعی نقش تاریخی خود را در صیانت از انقلاب دوشادوش مردان به انجام می‎رساند.

وی با اشاره به روز کارگر و روز معلم گفت: کارگران گردانندگان اصلی چرخ تولید جامعه هستند و مشکلات اصلی عرصه تولید توسط کارگران عزیز و زحمتکش تحمل می‎شود.

فاتحی افزود: عملکرد کارگران در افزایش تولید داخلی، به مفهوم مبارزه با تورم، گرانی و به معنی خلق حماسه اقتصادی در راستای حل و رفع مشکل بیکاری و اشتغال در کشور است و کارگران از میدان داران اصلی جهاد اقتصادی هستند.

وی با تبیین نقش ارزنده معلمان در جامعه اسلامی، معلمان را روشنگران اندیشه نسل‎های آینده دانست و تاکید کرد: معتقدیم مشکلات معیشتی و دغدغه‎های اقتصادی معلمان باید به حداقل برسد تا این قشر فرهیخته بتوانند با فراغت خاطر به تربیت نسل انقلابی شجاع و آگاه موفق شوند.

منبع


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 16:9  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر:
رشته استاندارد و کنترل کیفیت در دانشگاه‎های بوشهر راه‏اندازی شود

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر گفت: باتوجه به توسعه صنایع در استان بوشهر و نیاز به استانداردسازی این صنایع، رشته استاندارد و کنترل کیفیت در دانشگاه‎های بوشهر راه‏اندازی شود.

خبرگزاری فارس: رشته استاندارد و کنترل کیفیت در دانشگاه‎های بوشهر راه‏اندازی شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرحیم بهره‎مند پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با تبیین نقش استانداردها در جامعه اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزش تدوین و ایجاد دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان، یکی از برنامه‌های سازمان ملی استاندارد ایران برای افزایش سطح آگاهی دانشجویان در رابطه با استانداردهاست.

وی اضافه کرد: با توجه به تفاهم‌نامه سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هر تدوین استاندارد توسط اعضای هیئت مدیره، به عنوان یک پژوهش محسوب می‌شود.

بهره‌مند از امکان انعقاد قرارداد 590 میلیون ریالی برای تدوین استانداردها با شرکت‌های علمی و پژوهشی خبر داد و راه‎اندازی شرکت دانش‌بنیان متشکل از اساتید دانشگاه را خواستار شد.

این مسئول تصریح کرد: راه‎اندازی رشته‌ی تحصیلی استاندارد و کنترل کیفیت در دانشگاه می‌تواند موجبات پیشرفت و توسعه‌ پرشتاب‌تر فرهنگ استاندارد در میان اقشار مختلف جامعه را فراهم کند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر ضمن درخواست از نیروهای علمی دانشگاه برای تجزیه و تحلیل علمی داده‌های حاصل از نظارت بر تولیدات و کنترل بازار، یادآور شد: هزینه‌های خرید نمونه و هزینه‌های آزمون توسط سازمان ملی استاندارد ایران پرداخت خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به منظور عدم افزایش شهریه‌ها و جلوگیری از افزایش فشار بر روی دانشجویان و خانواده‌های ایشان، به فکر کسب درآمدهای جنبی افتاد که انجام فعالیت‌های پژوهشی یکی از این فعالیت‌های درآمدزاست.

علی دهدشتی افزود: ظرفیت علمی و مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان آماده است تا هرگونه فعالیتی که مورد نظر و مطلوب اداره کل استاندارد استان بوشهر است، انجام دهد.

در پایان این دیدار، مدیرکل استاندارد بوشهر، معاون فنی و رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های این اداره کل از مجتمع آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان برای امکان‌سنجی برای تأیید صلاحیت آزمایشگاه‌های دانشگاه در قالب طرح شبکه آزمایشگاهی علمی کشور (شاعا) بازدید کردند.

پس از این بازدید، قرار بر این شد که با انعقاد تفاهم‌نامه، فعالیت‌های علمی و پژوهشی میان استاندارد بوشهر و دانشگاه آزاد دشتستان آغاز شود.


برچسب‌ها: استاندارد, بوشهر, اخبار استاندارد, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در پي بي‌توجهي به تذكرات كارشناسان استاندارد؛مدير يك واحد توليدي دستمال كاغذي در بندر كنگان بازداشت شد

يك واحد توليدي دستمال كاغذي در بندر كنگان، توسط كارشناسان استاندارد شهرستان كنگان پلمپ شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر؛ رئيس اداره استاندارد كنگان گفت: به دليل بي‌توجهي به تذكرات كارشناسان استاندارد، واحد توليدي دستمال كاغذي اين شهرستان پلمپ شد.مصطفي رامشي اظهار داشت: عدم اجراي قوانين و مقررات موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و فعاليت بدون مجوز پروانه كاربرد علامت استاندارد، تخلف محسوب مي‌شود.وي افزود: واحد توليدي مذكور نيز با توجه به محرز شدن تخلف، با حكم قضايي دادستان شهرستان كنگان، توسط كارشناسان استاندارد و مأمور نيروي انتظامي پلمپ و پرونده‌ آن به مراجع ذيصلاح ارجاع شد.رامشي اضافه كرد: همچنين با ارائه شكواييه عليه اين واحد توليدي دستمال كاغذي از طرف اداره استاندارد كنگان، با حكم دادستان اين واحد متخلف شناخته شده و مسؤول آن بازداشت و با قرار وثيقه به شرط پي‌گيري جهت دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد، آزاد شد.

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار استاندارد, سازمان ملی استاندارد, استاندارد بوشهر, استاندارد, استاندارد کنگان
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 18:17  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

سرپرست اداره امور آزمايشگاه‌هاي استان بوشهر خبر داد: راه‌اندازي هفت آزمايشگاه در 6 ماهه نخست سال

رييس اداره امور آزمايشگاه‌هاي استان بوشهر، از راه‌اندازي هفت آزمايشگاه در 6 ماهه نخست سال 1392 خبر داد.به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر، حميده برسان ضمن اعلام مطلب فوق، گفت: محل استقرار اين آزمايشگاه‌ها، بوشهر و عسلويه خواهد بود.برسان در اين باره اظهار داشت: آزمايشگاه‌هاي تجهيزات موتورسيكلت، ديوارپوش پلي‌استايرن، دوچرخه، CNG، رادياتور و انفورماتيك در بوشهر و آزمايشگاه فرآورده‌هاي نفتي در عسلويه در 6 ماهه نخست امسال توسط اداره كل استاندارد استان بوشهر راه‌اندازي مي‌ شود.وي يادآور شد: تا پايان سال 1391، در مجموع 110 آزمايشگاه همكار در استان بوشهر تأييد صلاحيت شده‌اند.

لینک مطلب


برچسب‌ها: اخبار استاندارد, سازمان ملی استاندارد, استاندارد بوشهر, استاندارد, آزمایشگاه همکار
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 18:13  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

رييس اداره اجراي استاندارد بوشهر تاكيد كرد:پايان ارديبهشت؛ آخرين مهلت اخذ گواهينامه انطباق پارك هاي بازي و بادي

فريده مواجي آخرين مهلت اخذ گواهينامه انطباق را 25 ارديبهشت 92 اعلام كرد.رييس اداره اجراي استاندارد بوشهر ضمن اعلام مطلب فوق گفت: با توجه به اهميت حفظ ايمني و سلامت استفاده كنندگان از تجهيزات بازي مستقر در شهرك‌هاي بازي و بادي و همكاري هاي متعدد اين اداره كل با بهره‌برداران جهت اخذ گواهينامه انطباق، مديران پارك هاي يادشده موظفند اين گواهينامه را حداكثر تا 25 ارديبهشت ماه سال جاري اخذ كنند. وي افزود: بديهي است در صورت عدم دريافت گواهينامه، تجهيزات فاقد گواهينامه توسط بازرسان و كارشناسان اين اداره كل با همكاري سازمان هاي ذيربط (نيروي انتظامي، اداره كل تعزيرات حكومتي و ...) پلمپ و واحد خاطي جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. گفتني است هزينه بازرسي مرحله اول از محل اعتبارات طرح طاها (طرح اجراي هماهنگ استاندارد)پرداخت شده است.


برچسب‌ها: استاندارد, بوشهر, اخبار استاندارد, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:54  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

تاكيد مديركل استاندارد بوشهر بر بازرسي از نمايندگي هاي عرضه خودروي داخلي و انبار قطعات

 

مديركل استاندارد استان بوشهر بازرسي و بازديد از نمايندگي هاي مجاز عرضه خودروي داخلي و انبار قطعات را يكي از برنامه هاي مهم اداره نظارت بر اجراي استاندارد، در سال 92 عنوان كرد. محمدرحيم بهره منداعلام كرد: در صورت مشاهده كالاهاي غير استاندارد مشمول استاندارد اجباري، نتايج به اداره كل نظارت بر اجراي استاندارد صنايع فلزي سازمان ملي استاندارد ايران اعلام و از مسئول نمايندگي تعهد كتبي اخذ مي شود.وي تصريح كرد: در صورت عدم جمع آوري كالاهاي مذكور توسط مسئولان نمايندگي، پس از پايان مهلت مقرر، اين كالاها توسط بازرسان و كارشناسان اين اداره كل جمع آوري و طي مراحل قانوني به مراجع قضايي اعلام مي شود.


برچسب‌ها: استاندارد, بوشهر, اخبار استاندارد, اخبار بوشهر, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:52  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر:

تنها راه برون رفت از فتنه‌ها ولایتمداری است

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: تنها راه برون رفت از فتنه‌ها ولایتمداری، استقامت و حفظ اتحاد و همبستگی در سایه دین و اعتصام به حبل الله (قرآن) است.

خبرگزاری فارس: تنها راه برون رفت از فتنه‌ها ولایتمداری است

 

عبدالله فاتحی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر از احزاب فعال در استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در ارتباط با انتخابات، ولایتمداری و امدادرسانی مسئولان به زلزله‌زدگان سخن گفت.

استحضار دارید که مراجع عظام تقلید نگران وضعیّت معیشتی مردم و تشتت و تفرق اصولگرایان در انتخابات هستند، حزب موتلفه چه راهکاری برای بهبود آن دارد؟

حزب مؤتلفه اسلامی در دوره چهار ساله دولت دهم به‌ویژه یک سال پایانی آن نظرات انتقادی خود را نسبت به وضعیت اقتصادی کشور در زمینه‌های مختلف بیان کرده، البته اقدام دولت در مورد اجرایی کردن یارانه‌ها که به اهتمام رئیس جمهور صورت گرفت، رضایت رهبری را جلب کرد اما در مورد مغایرت بودجه با قانون برنامه پنجم، قانون هدفمندی یارانه‌ها و قانون مدیریت خدمات کشوری و اقدام نمایندگان محترم مجلس در رد کلیات آن، توسط جناب آقای حبیبی دبیر کل حزب اخیرأ بیان شده و در نشریات انعکاس یافته است، بنابراین حزب مؤتلفه اسلامی برای بهبود وضعیت اقتصادی در دولت یازدهم با مشارکت جدی در انتخابات و معرفی شخصیتی متخصص در امور اقتصادی به ائتلاف بزرگ اصولگرایان وظیفه خود را انجام داده است و برای جلوگیری از تفرقه اصولگرایان و حضور نامزدهای متعدد اصولگرا در صحنه انتخابات به صلاحدید ائتلاف بزرگ ارج می‌نهد و دیگران را نیز به این امر توصیه می‌کند.

نقش ولایتمداری در عبور از بحران‌ها و خنثی کردن فتنه‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تجربه تاریخی ما در صدر اسلام و سی و چهار ساله تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که هرچه ما قوی‌تر می‌شویم بحران‌ها و فتنه‌ها نیز پیچیده‌تر می‌شود و تنها راه برون رفت از فتنه‌ها ولایتمداری، استقامت و حفظ اتحاد و همبستگی در سایه دین و اعتصام به حبل الله (قرآن) است.

بدیهی است ایجاد بحران‌ها و فتنه در ورزیده‌تر شدن و قوی‌تر شدن ما نقش دارد، زندگی سیاسی انبیا و اولیای الهی مشحون از آزمایشات سخت و طاقت فرسا بوده است تا جایی که قرآن مجید شدت گرفتاری‌ها را از زبان پیامبر و مؤمنین راستین بازگو می‌کند. این ولایتمداری و استقامت و ایستادگی ملت ایران روی اصول است که موجب سر درگمی دشمن شده است.

رسیدگی مسؤلان استان و نیروهای امدادی در زمین لرزه منطقه دشتی چگونه بوده است؟

زمین لرزه‌ها و سایر بلاهای طبیعی هشدار الهی است که ما بدانیم عالم هستی صاحبی قدرتمند دارد که گوش به فرمان و تحت اراده و قوانین تکوینی اوست، به همین جهت امر شده که هنگام وقوع این امور نماز آیات خوانده شود و در برابر عظمت خداوند سر تعظیم فرود آوریم. بلاهای طبیعی اختصاص به مسلمانان ندارد ولی خداوند حکیم به دوستان خود بیشتر هشدار می‌دهد، تا خود را آماده کرده و تقویت کننده هم در زمینه امور معنوی و هم مادی مسؤلان استان و استان‌های همجوار و نیروهای امداد و نجات به ویژه صدای و سیمای استان در این قضیه خوب درخشیدند و به موقع و در ساعات اولیه به کمک مردم شتافتند که جای تشکر و قدردانی دارد، مردم خود نیز به داد هم رسیدند،

یکی از مزایای تربیتی اینگونه حوادث ایجاد همین نمایش همبستگی، همدردی، ظهور عواطف وانجام وظایف انسانی است، خداوند به همه کسانی که با حضور خود در صحنه این حادثه موجب کاهش آلام مصیبت دیدگان شدند، اجر دهد و به مجروحان این حادثه شفای عاجل و به بازماندگان صبر و جان باختگان را مشمول رحمت و رضوان خود بگرداند.

لینک مطلب


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 23:15  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر مطرح کرد
تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان، راهی برای کاهش در تعدد کاندیداها

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: بهترین راهکار ما برای کاهش تعداد کاندیداهای اصولگرایان، تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان است.

خبرگزاری فارس: تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان، راهی برای کاهش در تعدد کاندیداها

 

عبدالله فاتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: رئیس جمهور و به طور کلی قوه مجریه باید ضمن فراهم کردن تسهیلات برای حضور حداکثری همه جریانات فکری در سراسر کشور و رعایت اصل بی طرفی و قانونمداری نباید از وظایف ذاتی خود که حل مشکلات مردم است غافل بماند.

وی بیان کرد: ریاست محترم جمهوری و دستگاه‌های تحت امر او نباید از جریان خاصی حمایت کنند و به دنبال به اصطلاح مهندسی کردن انتخابات به نفع حزب یا گروهی خاصی باشند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر نامزدهای مورد تائید روحانیت ( جامعتین ) غیر از نامزد معرفی شده از سوی حزب مؤتلفه اسلامی باشد از چه کسی حمایت خواهید کرد؟، بیان داشت: دبیرکل محترم حزب و اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی رسماً اعلام کرده‌اند که تصمیم جامعتین را می‌پذیرند ولو اینکه نامزد مورد نظر حزب کنار زده شود.

فاتحی گفت: ما از نامزد نهائی که مورد تائید روحانیت باشد حمایت می‌کنیم که معنی ائتلاف و اتحاد هم همین است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: پاسخ به ندای رهبری معظم و روحانیت اصیل، پاسداری از خون شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی، پیشرفت کشور و خدمت به مردم مد نظر ماست که از راه‌های مناسب و مورد تأیید روحانیت انجام می‌گیرد.

فاتحی در پاسخ به این سوال که برای کاهش تعداد نامزدهای اصولگرایان چه راهکارهایی دارید ؟، گفت: راهکار ما تشکیل ائتلاف بزرگ اصولگرایان است، تشکل‌های سیاسی نامزدهای خود را به این پایگاه که در رأس آن روحانیت معظم است معرفی می‌کنند و بعد از رایزنی و بررسی نقاط قوت و ضعف نامزدها در نهایت یک نفر به عنوان نامزد اصولگرایان به مردم شریف ایران معرفی می‌شود و این بهترین شیوه کاهش نامزدهای اصولگراست.

لینک مطلب


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۲ساعت 18:46  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

خبرگزاری فارس: زلزله 6.1 ریشتری در دشتی/ بیش از 32 کشته و 850 مجروح/خسارت 90 درصدی به ساختمان‌های شهر شنبه

وقوع زلزله مهیب عصر امروز  سه شنبه مورخ ۲۰/۰۱/۱۳۹۲ در شهرستان دشتی و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم استانی‌ها موجب تاثر و تالم شده است.

این ضایعه را به مقام معظم رهبری، مردم شهید پرور ایران و مردم ولایتمدار استان بوشهر و دیار فرهنگ پرور دشتی و خانواده‌های بازماندگان تسلیت می‌گویم.

محمد صفدران


برچسب‌ها: زلزله, پیام تسلیت, اخبار بوشهر, استان بوشهر, محمد صفدران
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 0:18  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

حادثه زلزله بوشهر موجب تاثر ملت ايران گرديد.

دكتر احمدي‌نژاد در پيام تسليتي به مناسبت وقوع زلزله در استان بوشهر از نهادهاي امدادي خواست تا همه توان خود را در جهت امداد، نجات، درمان، رسيدگي به مردم و بازسازي سريع منطقه به كار گيرند.

پيام تسليت رييس جمهور به مناسبت ضايعه زلزله بوشهر

دكتر احمدي‌نژاد در پيام تسليتي به مناسبت وقوع زلزله در استان بوشهر از نهادهاي امدادي خواست تا همه توان خود را در جهت امداد، نجات، درمان، رسيدگي به مردم و بازسازي سريع منطقه به كار گيرند.


اينجانب اين ضايعه را به مردم بزرگوار استان تسليت عرض مي‌نمايم. از همكاران عزيز در نهادهاي امدادي انتظار دارد كه همه توان خود را در جهت امداد، نجات، درمان، رسيدگي به مردم و بازسازي سريع منطقه به كار گيرند.

از خداوند متعال براي فوت شدگان مغفرت و رحمت و براي مجروحين سلامتي عاجل و براي بازماندگان صبر و سلامتي و عزت مسألت دارم.

محمود احمدي‌نژاد
برچسب‌ها: رئیس جمهور, پیام رئیس جمهور, زلزله, محمود احمدی نژاد, بوشهر
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 0:10  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

بسمه تعالی

عنوان: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی وقوع زلزله در استان بوشهر
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۱/۲۰

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پي حادثه تلخ زلزله در استان بوشهر با صدور پيامي براي خسارت ديدگان و بازماندگان اين حادثه صبر و اجر مسالت كردند.
متن پيام به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
با تاسف و اندوه خبر زلزله در استان بوشهر و تلفات و خسارتهای انسانی آن را دریافت کردم.
با دعا و درخواست رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و شفای آسیب دیدگان و صبر و اجر برای بازماندگان، از نماینده ی محترم ولی فقیه و مسئولان محترم در استان و نیز مسئولان ذیربط در مرکز و غیره میخواهم که همه ی کوشش خود را برای نجات آسیب دیدگان و پشتیبانی خسارت یافتگان بکار برند و امیدوارم مردم عزیز از همه جای کشور نیز مانند همیشه نقش درخشان خود را در کاستن از رنج مصیبت دیدگان ایفا کنند.
والسلام علیکم و رحمه الله
سید علی خامنه ای
20/فروردین ماه/1392


پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

[www.Leader.ir]

برچسب‌ها: مقام معظم رهبری, آیت الله خامنه ای, پیام رهبری, زلزله, امام خامنه ای
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ساعت 0:8  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

دبیر حزب موتلفه اسلامی بوشهر:
برای حفظ استقلال کشور نیازمند خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات آتی هستیم

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر گفت: برای حفظ امنیت و استقلال کشور نیازمند خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات آتی هستیم.

خبرگزاری فارس: برای حفظ استقلال کشور نیازمند خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات آتی هستیم

عبدالله فاتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری هر ساله با جمع‌بندی وقایع گذشته و پیش‌بینی حکیمانه خود نسبت به آینده نامی مناسب و راهبردی برای سال جدید انتخاب می‌فرمایند که بطور حتم اثرات مفید خود را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فضای سه ماهه اول سال 92 انتخاباتی است، گفت: این انتخابات که از دل تحریم‌های ظالمانه دشمنان و توافقات پشت پرده فتنه‌گران و جریان انحرافی بیرون می‌آید نسبت به انتخابات قبل حساس‌تراست.

فاتحی ادامه داد: بنابراین برای حفظ امنیت و استقلال کشور نیاز به خلق حماسه‌ای دیگر مانند 9 دی و 22 بهمن است و بعد از پیروزی ملت در انتخابات، دشمن کینه‌توز برای انتقام جوئی ممکن است آخرین دسیسه‌ها و توطئه‌های اقتصادی خود را به میدان آورد.

فاتحی بیان کرد: برای خنثی ساختن توطئه‌ها نیز نیاز به عزم ملی و داشتن روحیه حماسی است که ملت تاکنون نشان داده است که چنین ظرفیت را دارد بنابراین رهبری با آینده‌نگری و اطمینانی که به مردم و دولتمردان دارد این سال را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام‌گذاری کردند.

فاتحی گفت: معتقدم باید انتخابات را یک امر دینی و فرا گروهی تصور کنیم و به جای تفرقه و ایجاد دل سردی وکارشکنی در امر انتخابات همه را به ورود فعال و با نشاط در میدان انتخابات دعوت کنیم و فداکارانه از منافع شخصی خود چشم پوشی و به منافع ملی فکر کنیم.

فاتحی در مورد تاثیر تحریم‌ها در سفر های نوروزی گفت: به کوری چشم دشمنان اسلام، مسافرت‌های نوروزی امسال بیشتر و با نشاط‌تر از سال‌های قبل برگزار شد و مردم با روحیه‌ای خوب تعطیلات را سپری می‌کنند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دشمنان با ماهواره‌های خود تحرکات مردم را می‌بینند و غصه می‌خورند که چرا تحریم‌ها مردم را فلج و زمین گیر نکرده است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر افزود: ممکن است قدرت خرید مردم پائین تر آمده باشد ولی آنطور که دشمن انتظار داشت نشده و به یاری خداوند نخواهد شد و امسال استان بوشهر و ساحل خلیج فارس میزبان تعداد زیادی از هموطنان است که آمار دقیق از سوی مسئولان اعلام می‌شود.

لینک خبر


برچسب‌ها: سیاسی, عبدالله فاتحی, بوشهر, سیاست, رئیس جمهور
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۲ساعت 2:26  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر مطرح کرد
ممنوعیت تبلیغ مواد غذایی غیراستاندارد از سوی شرکت‌های تبلیغاتی

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: شرکت‌های تبلیغاتی سراسر استان از تبلیغ مواد غذایی که استاندارد نیستند، خودداری کنند و نسبت به استاندارد کالا مطمئن باشند.

خبرگزاری فارس: ممنوعیت تبلیغ مواد غذایی غیراستاندارد از سوی شرکت‌های تبلیغاتی

رحیم بهره‌مند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر دو شرکت خصوصی در ارتباط با تأیید صلاحیت کالاها فعال هستند، اظهار داشت: در همین ارتباط مالکان واحدهای آپارتمانی باید برای بازرسی ادواری از آسانسورها به شرکت‌های مذکور مراجعه و نسبت به به‌روز کردن آسانسورهای خود اقدام کنند.

وی در خصوص همکاری مسئولان برای استاندارد کردن شهرک‌های بازی خاطرنشان کرد: کسانی که از شهرک‌های بازی استفاده می‌کنند، ثمره زندگی خانواده‌ها هستند، به این دلیل بیشترین آسیب‌پذیری را هم از این شهرک‌ها دارند، بنابراین مسئولان باید مدعی پارک‌های غیراستاندارد باشند؛ نه حامی.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تصریح کرد: در برخی موارد مشاهده شده که بدون اخذ ایمنی استاندارد گواهی پایان کار برای آسانسورها اعطا شده است، بنابراین به خاطر اهمیت ایمنی آسانسور این کار نباید صورت گیرد.

بهره‌مند بیان کرد: همچنین شرکت‌های تبلیغاتی سراسر استان باید از تبلیغ مواد غذایی که استاندارد نیستند، خودداری کنند و نسبت به استاندارد کالا مطمئن باشند.

توقیف 5 غرفه عرضه‌کننده کالای غیراستاندارد

وی اذعان داشت: در نمایشگاه بهاره پنج غرفه که نسبت به عرضه کالای غیراستاندارد اقدام کرده بودند، توقیف و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شد.

بهره‌مند گفت: استان بوشهر از نظر سطح استانداردسازی جزء استان‌های برتر است و اکثر تولیدکنندگان عمده استان پروانه استاندارد دارند.

وی با بیان اینکه فرهنگ خرید کالای استاندارد باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: بالا بردن سطح اطلاعات عمومی جامعه برای استفاده از کالای استاندارد یک ضرورت است.


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, بوشهر, محمدرحیم بهره مند, استاندارد بوشهر, اجرای استاندارد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۲ساعت 2:25  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

براساس آيين نامه اجرايي ماده 81 و 82 قانون مديريت خدمات كشوري و در راستاي پياده سازي نظام مديريت عملكرد ، فرآيند اجرايي نظام مديريت عملكرد در سازمان استاندارد با همكاري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري ، مكانيزه شد.به گزارش دفتر ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات ، طبق مقررات از سال جاري تمامي عملكرد ادارات كل استاندارد استاني و ستادي در سامانه مديريت عملكرد ثبت و مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.گفتني است ، بعد از ثبت اطلاعات و لينك مستندات توسط ادارات كل استاني تا پايان اسفندماه ، رابطين ارزيابي عملكرد معرفي شده از واحدهاي تخصصي ستاد در هر شاخص معين ، موظف خواهند بود مدارك و مستندات دريافتي را مورد بررسي و تاييد كارشناسي قرار دهند .بعد از بررسي مستندات در حوزه هاي تخصصي ، نتايج جهت تاييد نهايي به دفتر ارزيابي عملكرد و رسيدگي به شكايات ارسال خواهد شد و در نهايت نتايج ارزيابي سازمان مستقيم از طريق سامانه به معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري ارسال خواهد شد.طبق بخشنامه ابلاغي ، ادارات كل استاندارد استانها بعد از تاييد مدارك در ستاد سازمان ميتوانند نتايج ارزيابي را به استانداريهاي استان اعلام نمايند.جهت رفع ابهامات و آشنايي با فرآيند موجود در سامانه مديريت عملكرد در تاريخ 7 /12 /91 نشستي با حضور مسئول ارزيابي عملكرد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري و رابطين ارزيابي عملكرد ادارات كل استان و ستاد محل سالن شهيد برزگر كرج برگزار شد.

برچسب‌ها: اخبار بوشهر, صفدران, طرح و برنامه, استاندارد بوشهر, محمد صفدران
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:0  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

آزمايشگاه آزمون صفحه كلاچ خودرو در گناوه افتتاح شد

رييس اداره استاندارد بندر گناوه گفت: نخستين آزمايشگاه آزمون صفحه و ديسك كلاچ‌هاي وارداتي خودرو به كشور در اين بندر افتتاح شد.قدرت‌ا... شاهين‌زاده در آيين افتتاح اين آزمايشگاه اظهار داشت: دستگاه‌ها و قطعات به كار رفته در اين آزمايشگاه با وجود تحريم‌هاي دشمنان به دست متخصصان ايراني در كشور ساخته شده است.وي گفت: اين آزمايشگاه به تمامي واردكنندگان مجاز كه ازطريق قانوني اقدام به واردات قطعات ديسك و صفحه كلاچ وارداتي خودرويي از مرزهاي كشور مي‌كنند، خدمات ارايه مي‌دهد.رييس اداره استاندارد بندر گناوه افزود: اعتبار خريد دستگاه‌ها و تجهيزات اين آزمايشگاه كه ازسوي بخش خصوصي تأمين شده، يك ميليارد ريال بوده است.شاهين زاده با اعلام افتتاح آزمايشگاه آزمون ايمني لوازم خانگي و صوتي و تصويري توضيح داد: تجهيزات و وسايل به كار گرفته در اين آزمايشگاه نيز از توليدات داخلي است و 15 ميليارد ريال براي خريد آن از سوي بخش خصوصي هزينه شده است.

 


برچسب‌ها: اخبار بوشهر, آزمایشگاه همکار, آزمایشگاه اکرودیته, استاندارد گناوه, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:10  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

در تازه‌ترين نمونه‌برداري مشخص شد:

عدم آلودگي شيرهاي عرضه‌شده در بازار استان بوشهر

 

در تازه‌ترين نمونه‌برداري از شيرهاي سطح بازار، مشخص گرديد هيچ كدام از نمونه‌هاي شيرهاي عرضه شده، مشكل آلودگي مربوط به بازدارنده‌هاي ميكروبي ندارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان بوشهر؛ به نقل از اداره اجراي استاندارد و كنترل كيفيت، مدیرکل استاندارد استان بوشهر دستور فوري نمونه‌برداری از نمونه‌های شیر استریلیزه (فرادما) موجود در بازار سطح استان را صادر نمود.

به همين منظور، كارشناسان اين اداره كل نمونه‌برداري از 8 نمونه شير مختلف را به منظور شفاف‌سازی سلامت شیر انجام دادند.

طبق اين گزارش، نمونه‌هاي شیر جهت انجام آزمون کامل، به آزمایشگاه پرهام‌گستر استان فارس ارسال گردید كه از اين تعداد، تنها 2 نمونه با استانداردهای ملی موجود مغایرت داشتند و از اين 2 نمونه، يكي در بندهای ماده خشک بدون چربی، وزن مخصوص و نقطه انجماد و دیگری در بندهای وزن مخصوص و نقطه انجماد مغایرت داشته‌اند.

اين گزارش مي‌افزايد: خوشبختانه هیچ یک از نمونه‌ها در بند تست بازدارنده میکروبی مغایرت نداشته‌اند.

گفتني است بازدارنده‌های میکروبی به دو صورت طبیعی یا شیمیایی ممکن است در شیر وجود داشته باشند که بازدارنده‌های شیمیایی شامل موادی مانند: باقيمانده‌ي آنتي‌بيوتيك‌ها، باقيمانده‌ي مواد پاك‌كننده و ضدعفوني‌كننده، باقيمانده‌ي حشره‌كش‌ها و افزودن مواد نگهدارنده (آب اكسيژنه، فرمالدئيد و هيپوكلريت‌ها) براي جلوگيري از فساد شير و كاهش بار آلودگي آن هستند.


برچسب‌ها: شیر, فرادما, بوشهر, استان بوشهر, صنایع غذایی, استاندارد بوشهر, استاندارد, اخبار بوشهر
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ساعت 1:10  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

استانداردسازي تلاشي عملي و همگاني است در راه بهبود كيفي و افزايش توليد و كاهش ضايعات و رعايت مقررات زيست محيطي و نهايتاً توليد محصولي كه نياز مشتري را برآورده نموده، رضايت و خرسندي او را تأمين كند. چنين كار عظيمي كه هر جزء آن با محاسبات دقيق و رعايت ظرافت فني و حرفه‌اي همراه است نمي‌تواند چيزي جز يك كار جامع فرهنگي محسوب شود. مصرف‌كننده‌ي آگاه و آشنا به مقررات و حقوق خود در زمينه‌ي استاندارد مي‌تواند ضامن مطمئني براي كاربرد عمومي و فراگير استانداردها شده و به اين ترتيب مقوله‌ي فرهنگ استاندارد به سطح تقاضاكننده‌ي كارها و خدمات استاندارد شده ارتقاء يافته و تمام زمينه‌هاي استانداردسازي و اجراي استانداردها و امر نظارت و كنترل را فراگير مي‌نمايد.

كار ترويجي كاري فرهنگي، علمي و بسيار ظريف و حساس است كه در آن نمي‌توان فقط به هدف انديشيد، بلكه بايد راه‌هاي رسيدن به هدف ـ كه توسعه‌ي كاربرد استانداردهاست ـ را نيز در نظر گرفت؛ زيرا توجه نكردن به نكات ظريف روان‌شناختي در كار ترويج، ممكن است نتيجه‌ي معكوس به دست دهد. اطلاعات جامع از خصوصيات استانداردسازي در مورد محصول، آشنايي با مقررات و استانداردهاي مربوط به جزء ضروري و اساسي اقدام به هر كار ترويجي در زمينه استاندارد است. يكي از برنامه‌هاي راهبردي سازمان استاندارد، توسعه و ترويج استاندارد است كه از طريق برگزاري سمينارها و همايش‌هاي مرتبط با استاندارد، ساخت فيلم و تيزر، انيميشن استاندارد، برگزاري آزمايشگاه‌هاي استاندارد داخلي، وارداتي و صادراتي و حضور در نمايشگاه خارجي، توسعه‌ي ارتباط با تمامي گروه‌هاي ذي‌نفع از جمله مصرف‌كنندگان، توليدكنندگان، دولت، دانشگاه‌ها و بخش خدماتي و بازرگاني، حمايت از جامعه مسئولين كنترل كيفيت، نشر اخبار در جرايد و اعلام كالاهاي فاقد كيفيت داخلي و وارداتي است.

تهیه و تنظیم: روابط عمومی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر


برچسب‌ها: استاندارد بوشهر, استاندارد, استان بوشهر, بوشهر
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 22:27  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

هسته‌ي تشکیلات استاندارد بوشهر در سال 1343 با اعزام پرسنل تحت حمایت اداره کل استاندارد و تحقیقات فارس پایه‌ریزی گردید که در سال 1368 رسماً به صورت اداره کل و مستقل از استاندارد فارس به فعالیت خود ادامه داد. علی‌رغم سابقه‌ي دیرینه تا سال 1369 فاقد بنیه‌ي لازم جهت ارائه خدمات مناسب بود. در حال حاضر مجموعه‌ي اداری و آزمایشگاهی و نظارتی این اداره با دارا بودن 71 پرسنل در بخش‌های نظارت و اجرای استاندارد و کنترل کیفیت کالای داخلی، وارداتی، صادراتی، تدوین استاندارد ملی، تحقیقات و پژوهش‌های صنعتی، آموزش و مسئولین کنترل کیفیت، واحدهای تولیدی و آزمایشگاه‌های همکار استانی، اوزان و مقیاس‌ها و همچنین در جهت ترویج فرهنگ استاندارد مشغول انجام وظیفه است.

همچنین این اداره کل دارای 3  نمایندگی در گمرك بوشهر، و بندر  گناوه و گنگان می‌باشد، که ضمن انجام امور تشخیص ماهیت کالا به منظور تعیین تعرفه، انجام برخی آزمون‌ها، نمونه‌برداری اقلام صادراتی و وارداتی را نیز انجام و به علاوه نسبت به ارسال نمونه کالاهایي که در استان قابل آزمون نیستند، به سازمان ملي استاندارد ايران، سایر ادارات استاندارد و یا آزمایشگاه‌های اکرودیته، اقدام می‌نمایند. همچنین در مورد اقلام غیر مشمول نیز به گمرکات اعلام نظر می‌نمایند.

تهیه و تنظیم: روابط عمومی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر


برچسب‌ها: استاندارد, استان بوشهر, بوشهر, استاندارد بوشهر
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ساعت 22:25  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مدیرکل استاندارد بوشهر:
توسعه صنعتی بدون گسترش مبانی فرهنگی امکان‌پذیر نیست

خبرگزاری فارس: مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر گفت: تجربه ثابت کرده است توسعه صنعتی بدون گسترش مبانی فرهنگی امکان‌پذیر نیست.

خبرگزاری فارس: توسعه صنعتی بدون گسترش مبانی فرهنگی امکان‌پذیر نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از دیر امیرحسین محتشم صبح امروز در نشست با فرماندار دیر اظهار داشت: تجربه ثابت کرده است توسعه صنعتی بدون گسترش مبانی فرهنگی امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: سازمان‎ها تا زمانی که فرهنگ صنعتی و الزامات فرهنگ صنعتی را نشناسند امکان ندارد، بتوانند پیشرفت کنند.

محتشم ادامه داد: واحدهای صنعتی باید برای برخورداری از توان رقابت با سایر صنایع و تولیدات داخلی و خارجی در سطح ملی و بین‌المللی و در سطح ملی و بین‌المللی به رقابت با سایر شرکت‏ها بپردازند همچنین باید به مبانی فرهنگی روی آورند و برای توسعه آن بکوشند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر یادآور شد: فرهنگ بخش تفکیک‌ناپذیر صنعت است که در جامعه کمتر مورد توجه قرار گرفته و این امر موجب بروز مشکلات زیادی در این حوزه شده است.

وی تاکید کرد: برای توسعه بخش صنعت و ارتقای تولیدات داخلی ناچاریم مبانی فرهنگی را در این حوزه تاثیرگذار نهادینه کنیم.

محتشم از همکاری فرمانداری شهرستان دیر برای راه‏اندازی اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی در این شهرستان تشکر و قدردانی کرد.

فرماندار دیر نیز در این نشست گفت: استاندارد یکی از مقوله‏‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

علی بحرانی افزود: رعایت استانداردهای لازم موجب می‏شود که ما با خیال راحت، کالای مورد نیاز خود را بخریم و بدانیم که خطری ما را تهدید نمی‏کند.

وی اظهار داشت: اطمینان خاطر، آرامش، امنیت، سلامت فرد و جامعه از مهمترین پیامدهای مثبت رعایت استانداردها به شمار می‏رود.

بحرانی اضافه کرد: اجرای استانداردهای ملی به نفع تمام مردم و اقتصاد کشور است و رعایت این استانداردها الزامی است.

فرماندار دیر یادآور شد: رعایت استانداردها در همه بخش‌ها موجب ارتقای کیفیت تولیدات، افزایش صادرات و فروش داخلی و تأمین ایمنی و بهداشت مصرف‌کنندگان می‏شود.

وی ادامه داد: همچنین موجب صرفه‏‏جویی در وقت و هزینه‏ها و در نتیجه موجب افزایش درآمد ملی و رفاه عمومی و کاهش قیمت‏ها می‏شود.

فرماندار دیر در این نشست از راه‌اندازی اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی در شهرستان دیر در آینده‏ای نزدیک خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: امیرحسین محتشم, استاندارد بوشهر, فرمانداری دیر, شهرستان دیر
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۱ساعت 17:5  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

غلامرضا گنجي در گفتگويي اعلام داشت: در راستاي تصميمات كارگروه تنظيم بازار گوشت قرمز مورد نياز استان تامين شده ودر اختيار شهروندان قرار مي گيرد.
وي افزود: با توجه به افزايش قيمت گوشت قرمز در استان ميزان 60 تن گوشت قرمز، جذب و ذخيره سازي شده و با قيمت 9200 تومان در شهرستان بوشهرعرضه مي گردد.
معاون توسعه بازرگاني داخلي سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهر با اعلام اينكه گوشت مورد نياز حداقل 2هزارتومان زيرقيمت بازار به مردم عرضه مي شود، افزود: در ساير شهرستانها نيزقيمت عرضه هركيلو گرم گوشت قرمز تنظيم بازار 9300 تومان تعيين شده است.

شكر مورد نياز استان تامين مي شود
گنجي در ادامه گفت: با توجه به در پيش بودن ماه مبارك رمضان از هم اكنون برنامه ريزي براي جذب كالاهاي اساسي صورت گرفته و برهمين اساس با كارخانجات توليد شكر هماهنگي لازم انجام داده ايم تا شكر مورد نياز استان تامين و در اختيار مردم قرار گيرد.
وي در ادامه گفت: نهاده هاي مورد نيازمرغداري ها نيز توسط اتحاديه مرغداري كشور خريداري شده وبرنامه ريزي هايي براي جذب واختصاص سهميه هراستان در حال انجام است.
لینک مطلب : پرتال سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر


برچسب‌ها: گوشت, صنعت, معدن و تجارت استان بوشهر, معدن و تجارت, غلامرضا گنجی, عرضه گوشت, بوشهر, استان بوشهر, شکر
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۱ساعت 0:56  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر برگزار می کند

   

اولین سمینار آموزشی ISO 3834

(الزامات کیفی جوشکاری ذوبی مواد فلزی)

زمان: شنبه و یکشنبه ۶ و ۷ خرداد ۹۱ - ساعت ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰

  مکان: سالن اجتماعات آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر 


برچسب‌ها: جوشکاری, ISO 3834, الزامات کیفی جوشکاری, جوشکاری ذوبی مواد فلزی
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم خرداد ۱۳۹۱ساعت 15:48  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

استاندار بوشهر درجلسه شوراي اداري استان، با بيان اينكه بايد ادارات در سال توليد ملي از كالاهاي داخلي استفاده كنند، گفت: در جلسه امروز كلوچه اي خرمايي توزيع شد كه محصول برازجان است. بنده نيز با وجودي كه بيماري قند داشتم، اما آن را تا آخر خوردم.

زماني كه وي خواستار تقدير از مدير اين كارخانه شد، اميرحسين محتشم مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان گفت: اين كلوچه شبانه توليد مي شود و غيراستاندارد است!

در پي اين اظهارنظر، استاندار بوشهر گفت: شما وظيفه داريد در وهله نخست از ورود كالاي غيراستاندارد به بازار جلوگيري كنيد و بعد هم براي كسب مجوز استاندارد از سوي اين واحدها بسترسازي نماييد. البته ما كه بدن مان مقاوم است و اين كلوچه خوشمزه را خورديم!

برپايه اين گزارش، در ادامه محتشم در يادداشتي براي استاندار كه از سوي جهان بخش قرائت شد، نوشت: ما بارها نسبت به توزيع مواد غذايي غيراستاندارد در جلسات تذكر داده ايم.

سپس استاندار خطاب به اين مديركل با گفتن این جمله که "نيازي به دفاع نيست" گفت: وقتي كلوچه اي با اين بسته بندي زيبا در بازار توزيع و فروخته مي شود، مردم آن را استاندارد مي دانند، در حالي كه شما و مركز بهداشت بايد مانع توزيع آن در بازار شويد./ خلیج فارس


برچسب‌ها: اخبار, استاندارد, کلوچه, امیرحسین محتشم, استاندارد بوشهر, صنایع غذایی
+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:24  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

صفدران جوان دوومیدانی کار استان و شهر بوشهر در اردوی تیم ملی دوومیدانی کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر :صفدران گفت: من خیلی خوشحال که به یاری خداامسال توانسته ام به جمع تیم بزرگسالان دوومیدانی کشور اضافه شوم .

وی افزود:من تمام تلاشم این است که بتوانم به رکورد خیلی خوبی دست پیدا کنم و عضو اصلی تیم دوومیدانی کشور خصوصا تیم بزرگسالان کشور شوم.

صفدران بیان داشت: حضور قهرمانان رشته دوومیدانی در استان می تواند در بین نوجوانان و جوانان این رشته ایجاد انگیزه نماید و همین حس رقابت و دیدن تمرینات این قهرمانان باعث می شود رشته دوومیدانی در سطح استان و به تبع در کشور پیشرفت کند.

لینک: http://buz-sport.ir/viewnews.aspx?id=9520


برچسب‌ها: صفدران, ارسلان, امیرارسلان, ورزش, دو و میدانی, پرش ارتفاع, امیرارسلان صفدران
+ نوشته شده در  جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:47  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

اردوی قهرمانان دوومیدانی کشور در شهر بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر:محمد ارزنده قهرمان پرش طول و کیوان قنبر زاده قهرمان پرش ارتفاع ایران و تیم ملی دوومیدانی کشور همراه با مربی روسی خودشان در شهر بوشهر و استادیوم شهید بهشتی اردوی یک هفته ای برپا نمودند .
هیات دوومیدانی استان و بنا به درخواست فدراسیون دوومیدانی کشور یک اردوی یک هفته ای برای قهرمانان دوومیدانی کشور در شهر بوشهر برگزار نمودند .

تمرینات این ورزشکاران در دو نوبت صبح و بعد ازظهر در استادیوم شهید بهشتی بوشهر و زیر نظر مربی روسی خودشان انجام میگردید.البته ورزشکاران دوومیدانی کار استان نیز ازاردو بی بهره نبودند و با همکاری رییس هیات دوومیدانی استان حاج احمد نوشادی با این دو قهرمان تمرینات خیلی خوبی انجام میدانند.

امیر ارسلان صفدران یکی از ورزشکاران و قهرمان پرش ارتفاع نوجوانان کشور و عضو هیات دوومیدانی استان نیز به جمع این عزیزان و جهت انتخاب تیم ملی بزرگسالان کشور اضافه شده بود.

صفدران گفت: من خیلی خوشحال که به یاری خداامسال توانسته ام به جمع تیم بزرگسالان دوومیدانی کشور اضافه شوم .

وی افزود:من تمام تلاشم این است که بتوانم به رکورد خیلی خوبی دست پیدا کنم و عضو اصلی تیم دوومیدانی کشور خصوصا تیم بزرگسالان کشور شوم.

صفدران بیان داشت: حضور قهرمانان رشته دوومیدانی در استان می تواند در بین نوجوانان و جوانان این رشته ایجاد انگیزه نماید و همین حس رقابت و دیدن تمرینات این قهرمانان باعث می شود رشته دوومیدانی در سطح استان و به تبع در کشور پیشرفت کند.

ارزنده درادامه گفت: خدا را شاکرم که توانستم دوباره به شهر بوشهر بیایم ،چرا که در بوشهر احساس غریبی نمی کنم و دوستان قهرمان دوومیدانی کار در استان بوشهر زیاد هستند.

لینک مطلب: http://buz-sport.ir/viewnews.aspx?id=9519


برچسب‌ها: صفدران, ارسلان, امیرارسلان, ورزش, دو و میدانی, پرش ارتفاع, امیرارسلان صفدران
+ نوشته شده در  جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 23:43  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

پرسپوليس؛ نخستين ناو جنگي ايران در خليج فارس

 از مهمترين آثاري که در موزه دريانوردي استان بوشهر به معرض نمايش عموم گذاشته شده کشتي پرسپوليس است،کشتي که عنوان "نخستين ناو جنگي ايران در خليج فارس" را از آن خود کرده است.

ناو پرسپوبیس

موقعيت استراتژيک بندر بوشهر سبب شد تا ناصرالدين شاه قاجار به خريد نخستين ناو جنگي ايران از آلمان و استقرار آن در اين بندر اقدام کند؛ وي صنيع‌الدوله را مأمور اين کار کرد.

کشتي پرسپوليس درسال 1855 ميلادي مقارن با 1301 هجري قمري با ظرفيت 600 تن، قدرت موتور 450 اسب بخار، نيروي محرکه بخار، پوشش فولادي و سرعت 10 گره دريايي در بندر برمن هاون آلمان ساخته شد و در سال 1885ميلادي(1303 هجري قمري)مقدمات انتقال آن به بندر بوشهر فراهم شد.

هدف اصلي از خريد کشتي پرسپوليس برقراري امنيت در کرانه‌هاي شمالي خليج‌فارس و مقابله با شورشگران و دزدان دريايي بود و به همين منظور کشتي مذکور مجهز به 4 توپ کروپ هفتاد ميليمتري، 2 توپ برنجي جهت مراسم و تشريفات و 40 تفنگ موزر و شمشيرهاي کوتاه بود. در جبّاخانه آن مقداري فشنگ و مهمات نگهداري مي‌شد.

در آغاز کارکنان و خدمه کشتي پرسپوليس تعدادي از صاحب منصبان نيروي دريايي آلمان بودند. روزنامه مظفري مي‌نويسد: اولين رئيس ايراني اين کشتي احمدخان دريابيگي بود که رؤساي قشون و از ملي شاگردان پياده‌نظام مدرسه دارالفنون به شمار مي‌رفت و به دليل لياقتي که از خود ابراز داشته‌ بود، به رياست کشتي پرسپوليس منصوب شد.

امور مکانيکي کشتي به عهده فردي آلماني به نام آندروس بود. آندروس به مدت شانزده سال اين مسئوليت را عهده‌دار بود. بعد از احمدخان دريابيگي براي مدتي رياست کشتي به سالار معظم حکمران کل بنادر و در نهايت به متين‌السلطنه نايب اول گمرکات بنادر خليج‌فارس واگذار گرديد.

نخستين ناخداي ايراني کشتي پرسپوليس ناخدا ابراهيم‌دريايي و سپس ناخدا عباس دريانورد از نوحه سرايان و نوحه خوانان برجسته بوشهري بود.

به دليل وجود تعميرگاه در سواحل ايران، سالي يکبار کشتي پرسپوليس براي تعميرات سيستم ماشين بخار و خزه دريايي به بندر بمبئي هند فرستاده مي‌شد که مخارج سنگين نود هزار روپيه‌اي آن موجب شد به دستور پادشاه وقت تعميرات کشتي در ساحل بوشهر انجام شود.

به اين ترتيب کشتي پرسپوليس مدت‌‌ها در بوشهر متوقف و هنگامي که براي خزه‌زدايي و رنگ‌آميزي به جزيره عباسک انتقال يافت به دليل عدم امکانات و با توجه به هزينه سنگين آن اين کشتي تاريخي براي سال‌ها به گل نشست.

در آبان ماه سال 1385 خورشيدي با همت اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و منطقه دوم دريايي بوشهر کشتي پرسپوليس که روزگار از پادشاهي احمدشاه قاجار در جزيره عباسک به گل نشسته بود از زير آب بيرون آورده شد و با توجه به وزن سنگين آن با تکنولوژي خاصي به موزه دريا و دريانوردي منطقه دوم دريايي بوشهر انتقال و در معرض ديد عموم قرار داده شد.

موزه دريا و دريانوري بوشهر

فاز نخست موزه دريا و دريانوردي بوشهر در سال 87 به همت اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان بوشهر گشايش يافت. براي اجراي فاز نخست اين موزه که از مصوبات دور اول سفر رييس جمهوري و هيات دولت در بهمن ماه سال 84 به استان بوشهر است، 12 ميليارد ريال هزينه شد. فاز نخست اين موزه شامل سه هزار مترمربع محوطه‌سازي و 700مترمربع عمارت کلاه فرنگي است.

در محوطه موزه 40 قطعه ادوات سطحي و زيرسطحي جنگي دريايي متعلق به دوره‌هاي مختلف تاريخي از جمله قاجار و کشتي پرسپوليس نگهداري مي‌شود. در عمارت کلاه‌فرنگي نيز برخي اسناد قديمي و نقشه‌هاي دريايي مرتبط با جنگ و خليج فارس نيز نگهداري مي‌شود.


برچسب‌ها: بوشهر, بوشهر شناسی, درباره, مقاله, کشتی, تاریخ, موزه, دریانوردی, میراث فرهنگی, باستانی
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:35  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

مسابقات واليبال ساحلي قهرماني استان گراميداشت دهه مبارك فجر با حضور 6تيم:دير، فجر شنبه، سعد آباد، ديلم ،سرما در گرماي بوشهرو شقايق دشت اندايش بوشهر درتاريخ تاريخ 20 بهمن ماه بمناسبت دهه فجر در زمين ساحلي بوشهر بر گزار شد كه در پايان تيم شقايق دشت اندايش بوشهر به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي پيكان دير و هيات واليبال ديلم به تر تيب دوم و سوم شدند.
اين رقا بتها با همكاري اداره كل ورزش و جوانان استان و كميته واليبال ساحلي استان بر گزار گرديد.
عکس های بیشتر در ادامه مطلب

مسئول مسابقات ساحلي استان :حسن بازدرهوا

برچسب‌ها: اخبار, والیبال, ورزش, بوشهر, هیئت والیبال استان بوشهر, مسابقات, لیگ, دسته یک, جام خلیج فارس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 23:33  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

 

نتایج هقته سوم لیگ دسته یک والیبال استان بوشهر(آقایان)

جام خلیج فارس


فجر شنبه ۰ - ۳  پیکان ریز


هیئت والیبال کنگان ۲- ۳  هیئت والیبال تنگستان


محمد صفدران: رئیس کمیته مسابقات هیئت والیبال استان بوشهر


برچسب‌ها: اخبار, والیبال, ورزش, بوشهر, هیئت والیبال استان بوشهر, مسابقات, لیگ, دسته یک, جام خلیج فارس
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:37  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

    

جدول رده بندی تیم های لیگ دسته یک والیبال آقایان استان بوشهر

جام خلیج فارس ۱۳۹۰

پایان هفته سوم

رده تیمی

نام تیم

تعداد بازی

امتیاز

۱

پیکان ریز

۳

۸

۲

هیئت والیبال برازجان

۲

۴

۳

هیئت والیبال تنگستان

۲

۳

۴

فجر شنبه

۳

۲

۵

هیئت والیبال کنگان

۲

۱

محمد صفدران

رئیس کمیته مسابقات

هیئت والیبال استان بوشهر


برچسب‌ها: اخبار, والیبال, ورزش, بوشهر, هیئت والیبال استان بوشهر, مسابقات, لیگ, دسته یک, جام خلیج فارس
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:34  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

گروه بندی

گروه A : بوشهر، مركزي، كردستان، تهران

گروه B: فارس، اصفهان، ايلام، لرستان

گروه C: ستاد، خوزستان، زنجان، كرمانشاه

گروه D: آذربايجان شرقي، مازندران، چهار محال بختياري، گلستان، قم

 

چهارشنبه 26/11/1390:

بوشهر ـ تهران ساعت 8:00 در سالن فجر

كردستان ـ مركزي ساعت 9:00 در سالن فجر

لرستان ـ فارس ساعت 10:00 در سالن فجر

گلستان ـ آذربايجان شرقي ساعت 8:00 در سالن آزادگان

ايلام ـ اصفهان ساعت 9:00 در سالن آزادگان      

چهار محال بختياري ـ مازندران ساعت 8:00 در سالن كارگران

ستاد ـ كرمانشاه ساعت 9:00 در سالن كارگران

زنجان ـ خوزستان ساعت 10:00 در سالن كارگران

بوشهر ـ كردستان ساعت 15:00در سالن فجر

مركزي ـ تهران ساعت 16:00 در سالن فجر

ايلام ـ فارس ساعت17:00 در سالن فجر

مازندران ـ آذربايجان شرقي ساعت 15:00 در سالن آزادگان

اصفهان ـ لرستان ساعت 16:00 در سالن آزادگان

چهار محال بختياري ـ قم ساعت 15:00 در سالن كارگران

زنجان ـ ستاد ساعت 16:00 در سالن كارگران

خوزستان ـ كرمانشاه ساعت 17:00 در سالن كارگران

مازندران ـ گلستان ساعت 20:00 در سالن فجر

آذربايجان شرقي ـ قم ساعت 20:00 در سالن كارگران

پنج شنبه 27/11/1390:

 ستاد ـ خوزستان ساعت 8:00 در سالن فجر

كرمانشاه ـ زنجان ساعت 8:00 در سالن كارگران

بوشهر ـ مركزي ساعت 9:00 در سالن فجر

تهران ـ كردستان ساعت 9:00 در سالن آزادگان

اصفهان ـ فارس ساعت 8:00 در سالن آزادگان

لرستان ـ ايلام ساعت 9:00 در سالن كارگران

آذربايجان شرقي ـ چهارمحال و بختياري ساعت 10:00 در سالن فجر

گلستان ـ قم ساعت 10:00 در سالن كارگران

مازندران ـ قم ساعت 17:00 در سالن فجر

گلستان ـ چهارمحال و بختياري 17:00 در سالن كارگران

دور يك / چهارم؛

بازي 1: تيم اول گروه A ، تيم دوم گروه D

بازي 2: تيم اول گروه B ، تيم دوم گروه C

بازي 3: تيم اول گروه C ، تيم دوم گروه B

بازي 4: تيم اول گروه D ، تيم دوم گروه A

دور نيمه نهايي؛        

بازي 5: برنده بازي 1 ، برنده بازي 4

بازي 6: برنده بازي 2 ، برنده بازي 3

دور نهايي؛

ديدار رده بندي: بازنده بازي 5 ، بازنده بازي 6

ديدار فينال: برنده بازي 5 ، برنده بازي 6

محمد صفدارن

مسئول کمیته فنی دهمین دوره مسابقات فوتسال

سازمان ملی استاندارد ایران


برچسب‌ها: اخبار, فوتسال, ورزش, بوشهر, استاندارد, مسابقات
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 5:1  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

نتایج هقته  دوم لیگ دسته یک والیبال استان بوشهر(آقایان)

جام خلیج فارس


فجر شنبه ۰ - ۳ هیئت والیبال برازجان


کنگان  ۰- ۳ پیکان ریز


محمد صفدران: رئیس کمیته مسابقات هیئت والیبال استان بوشهر


برچسب‌ها: اخبار, والیبال, ورزش, بوشهر, هیئت والیبال استان بوشهر, مسابقات, لیگ, دسته یک, جام خلیج فارس
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:31  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  | 

کمیته فنی دهمین دوره مسابقات قوتسال استاندارد: گروه‌بندي و برنامه بازي‌ها مشخص شد

جهت مشاهده گروه بندی و برنامه بازی ها روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.isirisport.com/index.php?newsid=31

محمد صفدران

مسئول کمیته فنی دهمین دوره مسابقات

فوتسال سازمان ملی استاندارد ایران


برچسب‌ها: اخبار, فوتسال, ورزش, بوشهر, استاندارد, مسابقات
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 8:28  توسط محمد صفدران - Mohammad Safdaran  |